پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

10 انیمه شبیه Promised Neverland ناکجا آباد موعود 

10 انیمه شبیه Promised Neverland

با معرفی 10 انیمه شبیه Promised Neverland در خدمت شما هستیم. اگر از انیمه ناکجاآباد موعود لذت برده اید پس از این ۱۰ انیمه نیز لذت خواهید برد چرا که شباهت های غیر قابل انکاری با این انیمه دارند. این شما و این ۱۰ مورد از انیمه های شبیه Promised Neverland. همچنین شما می توانید بررسی قسمت به قسمت انیمه ناکجاآبادموعود را از اینجا بخوانید.

ناکجاآباد موعود ، یک مجموعه مانگای ژاپنی به نویسندگی کایو شیرایی است. این مانگا از سال ۲۰۱۶ منتشر می‌شود.

فصل اول این انیمه در سال 2019 پخش شد، فصل دوم این مجموعه انیمه نیز ساخته شده است، اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا پخش آن به تعویق افتاد و در ژانویه ۲۰۲۱ به نمایش در خواهد آمد. همچنین قرار است یک فیلم لایو اکشن به کارگردانی یوئیچیرو هیراکاوا در سال ۲۰۲۰، در کشور ژاپن اکران شود. در ادامه پس از یک معرفی کوتاه سراغ لیست 10 تایی انیمه های شبیه ناکجا آباد موعود میرویم. با ما همراه باشید.


در ادامه می توانید ویدیو تهیه شده از این مطلب را با کیفیت بالا از یوتیوب تماشا کنید. 


انیمه نا کجا آباد موعود یکی از انیمه های سال ۲۰۱۹ بود که سروصدای زیادی ایجاد کرد و هم نقد و نمرات بسیار خوبی گرفت و هم توسط بینندگان زیادی تماشا شد. داستان انیمه درباره چند دختر و پسر در یک یتیم خانه ( گریس فیلد) است که تحت قوانین مادرشان اداره میشود. اما طولی نمی‌کشد که سه نفر از اعضای آن به شکل اتفاقی از واقعیت ترسناک این یتیم خانه آگاه میشوند. بنابراین باید بین فرار از آن به تنهایی و یا با بقیه اعضای آن تصمیم بگیرند. البته داستان آن به همین جا ختم نمی‌شود و ما در طول انیمه داستان پر پیچ و خم این یتیم خانه را دنبال می‌کنیم که شامل چندین و چند مورد از بهترین سکانس های انیمه ای است که تا به حال دیده اید. با این معرفی سراغ ۱۰ انیمه شبیه Promised Neverland میرویم.

10 انیمه شبیه Promised Neverland

۱۰- دفترچه مرگ (Death note)

انیمه دفترچه مرگ در کنار حمله به تایتان تنها انیمه هایی هستند که افراد برای ورود به دنیای انیمه به سراغ آنها میروند. ویژگی اصلی انیمه دفترچه مرگ جذابیت آن برای طیف وسیعی از بینندگان است. داستان این انیمه دانش آموزی دبیرستانی و بسیار باهوش را دنبال میکند که به طور اتفاقی دفترچه ای به نام دفترچه مرگ را پیدا میکند، این دفترچه قادر است تا در ازای نوشته شدن نام هر فردی به جز شینیگامی ها یا ارواح دنیای دیگر، جان آنها را بگیرد. لایت از این ویژگی برای به پایان رساندن ظلم در جهان و از بین بردن تمام جنایتکاران دنیا و تبدیل خودش به خدای دنیای عصر جدید استفاده میکند. اما استفاده افراطی وی از این دفترچه باعث میشود تمام نیروهای امنیتی ژاپن و کشورهای مختلف از جمله اینترپل به دنبال دستگیر کردن وی باشند. سرانجام پلیس ژاپن مرمور ترین و کارکشته ترین نیروی خود را با اسم رمز ال ( L ) برای دستگیری لایت اعزام میکند.


همچنین بخوانید: 10 تا از غم انگیزترین مرگ های Death note که قلبمان را شکستند!


داستانی درباره عدالت و مبارزه خیر و شر. داستانی که از دو جناح تشکیل شده : فردی با اسم رمز ال و فردی به نام لایت. این انیمه از مانگایی به همین نام اقتباس شده و جزو برترین انیمه های تاریخ است. وجه تشابه این انیمه در دو مورد است : یکی استراتژی های فرار بین شخصیت ها و دیگری بقا. عنصر مهمی که در هر دو این انیمه ها وجود دارد تلاش شخصیت ها برای بقا است چه وقتی که لایت برای نیفتادن در دام ال همه کاری میکند( بقا. استراتژی های فرار) و چه وقتی که ال از راز لایت آگاه میشود . همچنین نقطه مشترک دیگر این دو انیمه جهان تاریک پر از جرم و جنایت آن است.

۹- کیمیاگر تمام فلزی

 انیمه شبیه Promised Neverland

این انیمه دو نسخه سریالی دارد که انیمه کیمیاگر تمام فلزی : برادری نسبتا قوی تر و بهتر است. داستان دو برادر که میخواهند مادرشان را برگردانند. داستانی پر از پیچش ها و جادوگری ها که بیننده را میخکوب میکند . همچنین درام قدرتمندی هم دارد اما وجه مشترک آن با انیمه ناکجا آباد موعود در داستان و جهان تاریک آن و وجهه تاریک شخصیت های آن است که به مرور در هر دو انیمه نشان داده می‌شود. این انیمه از بهترین انیمه های تاریخ است.


همچنین بخوانید: حقایقی جالب درباره الفونس الریک ؛ شخصیت دوست‌داشتنی “کیمیاگر تمام فلزی”


۸- Attack on Titan

 انیمه شبیه Promised Neverland

هشتمین انیمه شبیه Promised Neverland اتک آن تایتان است. آیا غول های انسان نما که انسان ها را میخورند برای شما جالب است؟ یا جهانی سراسر تاریک و رعب آور؟ داستان انیمه درباره پسری به نام ارن و خواهر خوانده اش است که در یه روز آفتابی مادرشان توسط این غول ها کشته میشود و تمام شهر سقوط میکند. وجه مشترک آن جهان تاریک و قصه چند انسان برای مبارزه با شیاطین و شر است ؛ داستانی درباره انتقام که دامنه گسترش آن به تمام مردم آن سرزمین می‌رسد و دیگر درباره قصه انتقامجویی چند نفر نیست. اگر هنوز این انیمه را ندیده اید بهتر است عجله کنید چون یکی از بهترین انیمه های تاریخ است. چندین اپیزود این سریال دارای نمره ۹.۹ در وبسایت imdb  هستند. همچنین اپیزود قهرمان(HERO)  در همین وبسایت دارای نمره 10/10 است.بنابراین بهانه ای برای ندیدن آن وجود ندارد.


همچنین بخوانید: بررسی قسمت اول فصل چهارم انیمه Attack on Titan ؛ همچی کلا یه خواب بود؟!


۷_ school-live

این انیمه تقریبا داستان مشابهی دارد: چند دختر دبیرستانی ( بخوانید همان بچه های یتیم خانه) که با معلمشان مشکل دارند . در همین حال مورد حمله زامبی های قرار میگیرند که به سرعت حالتی آخر الزمانی به داستان میدهد. اگر علاقه مند شدید میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

۶- From the New world

داستان از دنیای جدید از دهه ها در حالی که کودکان طبیعت بی رحم جهان را می‌آموزند گسترش میابد. وجه مشترک آن در شیمی خاص و گرم شخصیت ها با یکدیگر ( درست مانند نا کجا آباد موعود) و حقایق بیرحمانه ایست که آنها در جهان اطراف و بیرون کشف میکنند.


همچنین بخوانید: 6 انیمه شبیه Your name ؛ فراز و نشیب هایی از جنس هم


۵- Seraph of the end

دقیقا مانند نا کجا آباد موعود این انیمه هم ارزش زیادی برای داستان سرایی درباره اهریمنان و موجودات شیطانی و به طور کلی نیروی شر قائل است با این تفاوت که در اینجا با خون آشام ها سروکار داریم. همچنین سکانس های اکشن خوبی دارد اما اگر دنبال مانگا آن هستید باید بگوییم که مانگای آن فوق العاده نیست و بهتر است انیمه آن را تماشا کنید.


همچنین بخوانید: نقد و بررسی انیمه اسرافیل پایانی “Seraph of the end”


۴- Higurashi- when they cry

در خلاصه داستان آن آمده است: پس از نقل مکان به شهر آرام هینامیزاوا ، مبارا کیچی روز های شادی را در مدرسه و با دوستانش می‌گذراند. اما این تنها ظاهر ماجراست. در یک روز سرنوشت ساز ، خبر قتلی که در شهر پیچیده به گوش کیچی میرسد، پس از آن روز وقایع ترسناکی برای او اتفاق میافتد و او متوجه میشود شاید دوستانش آن چیزی نیستند که ظاهرشان نشان می‌دهد. انیمه بر اساس بازی رمز و راز گونه th07 expansion  و این بار با روایتی متفاوت بازگو میشود.

اگر از اتمسفر نامطمئن و ترس درونی شخصیت ها در انیمه ناکجا آباد موعود لذت بردید باید بدانید که انیمه وقتی آنها گریه میکنند دست روی همین اتمسفرسازی زده است. و چه بسا به نحو بی نظیری در کارش موفق بوده است. به جرات میتوان گفت که ترس درونی این دو انیمه با هم برابری میکنند. اگر از اتمسفر نامطمئن انیمه ناکجا آباد موعود لذت بردید، این انیمه می‌تواند حسابی شما را  راضی کند.

۳- Shiki

تقریبا مشابه انیمه (When they cry)   `شیکی` داستان یک دهکده را دنبال میکند، ساتوبا که در آن اجساد مرده احیا شده روستاییان را میخورد؛ یک داستان زامبی کلاسیک. این زامبی ها شیکی نامیده میشوند و برای تغذیه مردم محلی روستا را جمع میکنند. کلمه شیکی به معنای واقعی کلمه به شیاطین جسد ترجمه میشود. این انیمه تمام موارد مشابه با ناکجا آباد موعود را دارد: داستان گروهی از افراد، مرگ ها، کشف حقایق تاریک، خیر و شر و مبارزه بین آنها. اگر تا زمان ساخت طرح اصلی انیمه صبر کنید به هیچ عنوان ` شیکی` ناامیدتان نمیکند.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های علمی تخیلی 


۲- Made in abyss

 انیمه شبیه Promised Neverland

اول از همه این انیمه حول داستان بچه ها متمرکز است (مانند ناکجا آباد موعود) و هم چنین داستان مشابه کودکانی که از یتیم خانه خود فرار میکنند، یتیم خانه ای روی تپه ها. هم چنین جهان این انیمه مانند ناکجا آباد موعود تاریک و خشن است و شخصیت ها پس از مدتی با حقایق تاریک آن آشنا میشوند. این بخش یعنی شناخت تدریجی جهان تاریک اطراف شخصیت ها موردی است که به تنهایی باعث میشود هر انیمه ای در رتبه های بالای لیست انیمه های مشابه ناکجا آباد موعود قرار بگیرد.

ساخته شده در ابیس این ویژگی را به شکلی انجام میدهد که اگر انیمه ناکجا آباد موعود را تماشا نکرده باشید فکر میکنید تنها همین انیمه است که روی چنین موضوعی دست میگذارد، این یعنی انیمه ساخته شده در ابیس به حدی در پرداخت به یک جهان تاریک موفق است که آن را در بین بهترین انیمه های تاریخ هم قرار میدهد. همانطور که مشخص است نقاط مشترک بسیاری بین هر دو انیمه وجود دارد. دنیا سازی و داستان‌سرایی در این انیمه حرف اول را میزند. همان کاری که انیمه ناکجا آباد موعود آن را به بهترین شکل ممکن انجام داد. این انیمه شاهکار را از دست ندهید حتی اگر یکی دو قسمت اول کند سپری شوند. در ضمن فصل دوم آن قرار است به زودی منتشر شود.

1- مادوکا

انیمه مادوکا داستان انکار است. درباره قرار دادن شخصیت ها در مصیبت و سختی و دزدیدن بچگی آنها است  ،درست کاری که انیمه ناکجا آباد موعود انجام داد. تفاوت این دو انیمه در بطن دنیاسازی آن ها است که اگرچه در دنیا سازی مادوکا شکست میخورد ولی همچنان در مادوکا مضمون دزدیده شدن کودکی شخصیت ها با ناکجاآباد موعود مشابه است ، و این دلیلی است که باید این انیمه را که تنها ۱۲ قسمت از آن منتشر شد تماشا کنید.

مادوکا درست مانند انیمه ناکجا آباد موعود است، تمام ویژگی های اصلی این انیمه را در خود جای داده است، به عنوان مثال یکی از اصلی ترین مضامین انیمه ناکجا آباد موعود که در انیمه به طرز ماهرانه حل شده بود قضیه دزدیده شدن دوران کودکی بچه ها بود. مفهومی که حرف های زیادی برای گفتن دارد و مادوکا ادامه دهنده همان راه این انیمه است. در بیانی دیگر مادوکا مثل نسخه کمرنگ تر و کوچک تر ناکجا آباد موعود است.

امیدواریم که از معرفی انیمه های شبیه Promised Neverland لذت برده باشید. مثل همیشه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید: بهترین انیمه های فانتزی که حتما باید تماشا کنید! داستان‌‎هایی پر از خیال!

مطالب مرتبط

 
4.5 2 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات