10 تا از غم انگیزترین مرگ های Death note که قلبمان را شکستند!
انیمه و انیمیشن

10 تا از غم انگیزترین مرگ های Death note که قلبمان را شکستند! 

10 تا از غم انگیزترین مرگ های Death note که قلبمان را شکستند!

در این مطلب لیست غم انگیزترین مرگ های Death note را برایتان تهیه کرده ایم. همانطور که از اسمش مشخص است، انیمه دفترچه مرگ اثر سوگومی اوبا (مانگاکای دفترچه مرگ) از کشتن شخصیت ها ابایی ندارد! چه مانگا را خوانده باشید و چه انیمه را تماشا کرده باشید، این 10 مرگ انیمه Death note از میان سایر مرگ های آن برای شما غم انگیز تر است.


همچنین بخوانید:

بهترین والپیپرهای انیمه Death Note که حتماً باید آن‌ها را دانلود کنید!

موسیقی متن انیمه Death Note را گوش کنید! راه دنیای مردگان


دفترچه مرگ یکی از خوش نام ترین، پرطرفدارترین و تحسین شده ترین انیمه های سریالی توسط منتقدان است. داستان این انیمه، راجع به لایت یاگامی، دانش آموزی دبیرستانی و بسیار باهوش است. یک روز او دفترچه ای پیدا می کند که قابلیت کشتن افراد را دارد. دفترچه مرگ. او تصمیم می گیرد با استفاده از دفترچه، انسان های پست جهان را از آن حذف کرده و تبدیل به “خدای دنیای جدید”، دنیای بی جرم و جنایت شود.

مشخص است که مرگ های زیادی در این انیمه وجود دارند. در هر صورت از آنجا که کیرا جنایتکاران را هم می کشد، فقط مرگ های خاصی در انیمه باعث ناراحتی یا حتی اشک ریختن ما شده اند.

در ادامه مطلب با “10 تا از غم انگیزترین مرگ های Death note” همراه ما باشید.

10/ لایت یاگامی

درست است که او یک قاتل زنجیره ای روانی بود؛ و البته، او احتمالا می دانست کارهایش چه عواقبی برایش خواهد داشت. ولی با این وجود مرگ لایت یکی از غم انگیزترین مرگ های Death note است. حتی اگر شما در آخر برای لایت احساس تاسف نمی کنید، بلاخره کمی ناراحت می شوید… خب، همه بابت کارهای لایت آسیب دیدند. مثلا خانواده اش، ماتسودای بیچاره، یا بقیه گروه تحقیقاتی. دیدن اینکه تبدیل شدن لایت به کیرا باعث شد چه بلایی سر کسانی که دوستانش داشت بیاید و چه خرابی هایی درست شد به خودی خود ناراحت کننده است.


همچنین بخوانید: سایتاما را چه کسانی می‌توانند شکست دهند؟ لیستی پر از احتمالات جذاب


غم انگیزترین مرگ های Death note

با این حال، ما نمی توانیم جلوی احساس ناراحتی خود برای لایت را بگیریم. واقعا تاسف بار است که او را با نومیدی و بیچارگی می بینیم. چرت وپرت گفتن و گریه ها و فریادهای غمگین او برای تقاضای کمک، قسمتی از او را به ما نشان می دهد که قبلا هرگز ندیده بودیم. و این باعث می شود برای آدمی که او قبل از برداشتن دفترچه مرگ بود یا آدمی که اگر دفترچه را برنداشته بود می شد احساس تاسف و ناراحتی کنیم.

9/ کیومی تاکادا

احتمالا کیومی تاکادا شخصیتی است که کمتر کسی از او خوشش می آید. اولین حضور تاکادا در قسمت چهاردهم انیمه بود و به عنوان هم کلاسی لایت در دانشگاه معرفی شد. و به عقیده خودش، دوست دختری نادیده گرفته شده بود. کیومی تاکادا، تبدیل به نماینده کیرا در NHN شد.

وقتی کیومی متوجه می شود در حقیقت لایت کیرا است، حتی بیشتر از قبل عاشق لایت می شود! (روانی!) در ادامه، لایت به او قول می دهد که او را به ملکه و الهه دنیای جدید تبدیل کند! البته واضح است که لایت فقط داشت از کیومی استفاده می کرد.

وقتی که کیومی برای لایت بیشتر از اینکه بخواهد مهره ای کاربردی باشد، تبدیل به یک مسئولیت شده بود، لایت اسمش را در دفترچه مرگ نوشت. کیومی از طریق به آتش کشیدن خود و هر چه در اطرافش بود، خودکشی کرد. با اینکه او میان طرفداران محبوب نبود، ولی مرگش بسیار ظالمانه و غم انگیز بود.


همچنین بخوانید: دلایل تماشا کردن Neon Genesis Evangelion نابودکننده ذهن‌ها


غم انگیزترین مرگ های Death note

8/ رم

وقتی رم به میسا داستان جلوس، شینیگامی ای که میسا از دفترچه اش استفاده می کرد، را گفت، ما باید همان موقع حدس می زدیم که این قرار است سرنوشت خود او هم باشد. جلوس زمانی مرد که اسم کسی را به خاطر تمدید طول عمر یک شخص دیگر در دفترچه نوشت. کسی که عاشقش شده بود. میسا آمانه.

لایت از این موضوع و علاقه رم به میسا استفاده کرد تا او را مجبور کند فرمانش را اجرا کند. با نوشتن نام های L و واتاری در دفترچه مرگش، طول عمر میسا را تمدید کرد و باعث مرگ خودش شد. درست مثل جلوس. با اینکه ما نمی توانیم رم را برای کشتن L و واتاری ببخشیم، اما به خاطر مرگش ناراحت می شویم چون او واقعا میسا را دوست داشت و هر کاری به خاطر او کرد تا در آخر به او آسیبی نرسد. که باعث می شود رم، یک شینیگامی، شخص بهتری نسبت به اکثر آدم های این انیمه باشد.

7/ واتاری

واتاری قابل اعتمادترین دوست L، سرپرست او و تامین کننده هرچیزی از کیک های بزرگ توت فرنگی گرفته تا برج های عجیب و غریب است. واتاری موسس یتیم خانه ای برای بچه های با استعداد است؛ یتیم خانه ای که L، نیر و ملو و بقیه شان در آن بزرگ شدند. واتاری برای L و تحقیقات بسیار مهم بود و وظایف خود را تا لحظه آخر به درستی انجام داد.

وقتی رم نام او را در دفترچه مرگش نوشت، واتاری آخرین توانش را به کار گرفت تا به این ترتیب از آشکار شدن تحقیقات که نشان می داد میسا کیرا است، جلوگیری کرده و تمام اطلاعات را از مرکز فرماندهی پاک کرد. او اینکار را طبق سفارش L که گفته بود اگر اتفاق “عجیبی” افتاد، تمام اطلاعات را پاک کند، انجام داد.


همچنین بخوانید: بهترین شخصیت ‌های منفی انیمه‌ای که شما را میخ‌کوب می‌کنند! بخش اول


غم انگیزترین مرگ های Death note

6/ مت

در قسمت 35، ملیس، متاسفانه درست زمانی که موش و گربه بازی طولانی داشت به آخر می رسید، صمیمی ترین دوست و دستیار ملو، مت، درست به سمت مرگ خود روانه شد. وقتی داشت به ملو در دزدیدن کیومی تاکادا کمک می کرد، توسط بادی گارد های تاکادا دوره شد. او به نشانه صلح تسلیم شد. حتی سعی کرد جو را با پوزخندی سبکتر کند.

بادی گاردها چندان میلی به یک گفت و گوی ساده از خود نشان ندادند. در عوض مت بیچاره را به آتش گلوله ها بستند؛ که خیلی سریع کشته شد. بعد از شلیک گلوله ها، بدن مت روی زمین افتاد و یکی از بادی گاردها اظهار داشت: تنها راهی که می توان در مقابل کیرا خلاف ها و اشتباهات را جبران کرد، مرگ است! با اینکه مت حضور زیاد و طولانی مدتی در انیمه نداشت، هنوز به خاطر شخصیت پردازی جذابش، رفتار تندش، و نیشخندهای طعنه آمیزش، بی اندازه محبوب است.مرگ غیرمنطقی، دلخراش و بی رحمانه او، قلب ما را شکست.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های ایسکای Isekai که حتماً باید آن‌ها را تماشا کنید! بخش اول


5/ ملو

نیر و ملو در قسمت بیست و ششم انیمه، ” تکرار”، به ترتیب به عنوان اولین و دومین جانشینان L معرفی شدند. ملو نمی خواست به عنوان “دومی” فعالیت کند، پس راه خودش را رفت و سعی کرد با کمک مافیا، و رفیقش مت، کیرا را دستگیر کند.

ملو نقش مهمی را برای اجرای عدالت درباره کیرا اجرا کرد. ولی تمام چیزی که در قبال این دردسر نصیبش شد، یک مرگ ساده و نه چندان باشکوه بود. بعد از دزدیدن تاکادا، ملو توسط گروگانش وقتی اسمش در تکه ای از دفترچه مرگ نوشته شد، به قتل رسید. و می دانید بدترین بخش ماجرا کجاست؟ او بعد از اینکه خیلی خیلی به هدفش نزدیک شده بود مرد! انگار فقط به خاطر این بود که الکی بمیرد!

غم انگیزترین مرگ های Death note

4/ ری پنبر

بدون شک مرگ ری پنبر یکی از مهم ترین مرگ های این انیمه است. در آن لحظه، ما برای اولین بار دیدیم که لایت سعی کرد از کسی با تهدید و نقشه ای پیچیده، استفاده کند. آن موقع، لایت یک جنایتکار را مجازات نمی کرد، در واقع او داشت برای سود و نفع خودش، 12 مامور FBI را می کشت!

چون دیدن لایت که با استفاده از هوشش، نقشه اش را بی هیچ عیب و ایرادی اجرا کرد، باعث حیرت زدگی ما شد (البته این موضوع برای ما چندان خوشحال کننده نبود.)، دلیل نمی شود مرگ ری پنبر را فوق العاده تراژدیک ندانیم.

لایت بعد از به دست آوردن اعتماد ری پنبر با حقه ای پر زحمت تا قانعش کند او کیرا نیست، موفق شد هویت واقعی او را کشف کند. و بعد، با سنگدلی، ری را مجبور کرد نام همکارانش در FBI را روی تکه ای از کاغذ دفترچه مرگ بنویسد. وقتی ری از قطار پیاده شد، به علت سکته قلبی روی زمین افتاد.

آخرین چیزی که او دید، صورت لایت بود.

3/ سوئیچریو یاگامی

زندگی و مرگ سوئیچیرو یاگامی، واقعا ناراحت کننده است. که البته با توجه به اینکه پسر او یک قاتل زنجیره ای لعنتی است، جای تعجبی ندارد! تماشای این مرد شریف که بعد از شک کردن به پسری از گوشت و خون خودش که می تواند بسیاری از آدم ها را بکشد، با خود کلنجار می رود، باعث می شود مغزمان سوت بکشد!

حتی مرگ هم سوئیچیرو یاگامی را از آن فکرهای آزاردهنده که مدت ها ناراحتش می کردند، راحت نمی کند.

در آخرین لحظات عمرش، سوئیچیرو، با چشم های شینیگامی، به لایت نگاه می کند؛ بقیه طول عمرش را می بیند و با خشنودی می میرد. در حالی که ایمان داشت پسرش بی گناه است.

خب، حداقل او با شادمانی مرد. ولی واقعا اعصاب خردکن و دلخراش است که او نیاز داشت دروغی را باور کند تا ذهنش کمی آرام بگیرد.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌ها برای گیمرها Gamer’s که حتماً باید آنها را تماشا کنید ! بخش اول


2/ نائومی میسورا

هرچقدر مرگ ری پنبر تراژدیک بود، مرگ نامزدش، نائومی میسورا، فوق العاده غم انگیزتر بود. لایت ساعت ها تلاش می کند نائومی را از ارتباط با پلیس بازنگهدارد. زیرا او اطلاعات مهمی در مورد کیرا دارد که می تواند کمک زیادی به تحقیقات بکند.

او به این نتیجه رسیده بود که کیرا می تواند با روش های دیگری به جز سکته قلبی افراد را بکشد. و اینکه کیرا فردی است که موقع اتوبوس دزدی در اتوبوس بود و نامزدش هویت خود را برایش فاش کرد.

احتمالا این قسمت، آزاردهنده ترین قسمت دفترچه مرگ بود. قسمتی که ما قدمی بزرگتر از قبل به درون ذهن هوشمند و خبیث لایت برمی داریم.

همانطور که نائومی و لایت در اطراف شهر قدم می زنند، لایت نقشه ای می چیند تا نائومی نام واقعی اش را برای او فاش کند. در آخر، با گفتن اینکه با L در مورد پرونده کیرا تحقیق می کند و نائومی هم می تواند عضوی از گروه تحقیقاتی باشد، اعتمادش را جلب می کند. او با اینکار فقط می خواست هویت واقعی نائومی را بفهمد.

در پایان، نائومی گول حقه لایت را می خورد و این قسمت با رفتن او به سمت طنابی آویزان، که نشان می دهد او می خواهد خودکشی کند، تمام می شود.

جسد او هرگز پیدا نشد.

1/ L

اگر بخواهیم بگوییم مرگ L فقط برای وارد کردن شوک به بینندگان بوده، حسابی این واقعه را دست کم گرفته ایم. در نقطه اوج قسمت 25 ،” سکوت “، L به طرز خطرناکی، در حال نزدیک شدن به مرحله اثبات هویت میسا به عنوان کیرا بود. همانطور که لایت پیش بینی کرده بود، رم تسلیم عشقش به میسا شد و واتاری و L را با استفاده از دفترچه مرگ، به قتل رساند. L درحالی که میان بازوان لایت افتاده بود، که با پوزخند مغرورانه خود به او نشان داد تمام حدسیاتش درست بوده و در واقعیت لایت کیراست، براثر سکته قلبی درگذشت.

نه تنها ما از اینکه قهرمان اصلی دفترچه مرگ در نیمه اول آن کشته شد، بسیار غافلگیر شدیم، بلکه بسیار بسیار بسیار از مرگ او غمگین و افسرده شدیم. L میان طرفداران بسیار محبوب بود. یک شخصیت دوست داشتنی که ما عمیقا عاشقش بودیم و او را به عنوان نماد عدالت و خوبی می دیدیم.

وقت خداحافظی رسیده، لایت…

و قطعا مرگ او یکی از غم انگیزترین مرگ های تاریخ میان انیمه هاست.

در ادامه بخوانید:

بهترین انیمه ها درباره ویروس های کشنده !

معرفی سری انیمه‌های Code Geass و ترتیبی که حتما باید با آن تماشا کرد! 

مطالب مرتبط

 
 

23 دیدگاه

 1. .....

  من برای مرگ لایت ناراحت شدم ولی برای مرگ ال خیییییییییییلی بیشتر ناراحت شدم نباید میمرد😭

 2. nico

  بی شرمانه من با همه این مرگا خوشحالی کردم بخصوص ال فقط سر لایت زجه زدم یادمه قهوه دستم بود ریختم رو خودم سوختم یه وضع خرابی بود اصن از درون سوخته از بیرون سوخته😂💔

 3. علی حیدری

  به نظر من مرگ لایت و تلاش هایی که برای زنده موندن میکنه خیلی از مرگ افراد دیگه لیست مثل واتاری یا ملو و رفیقش دردناک تر بود باید رتبه بالاتری میگرفت

  1. Alireza.

   به شخصه موقعی که لایت مرد خیلی خوشحال شدم چون واقعا به حقش رسید اگه تو این لیست نمی‌بود تعجب نمیکردم… همینکه با سه نفر اول کاملاً موافقم میسورا خیلی بد مرد..

   1. Mohammad hosein

    لایت من ناراحت شدم….

 4. محمدحسین

  به شخصه فقط مرگ لایت و کمی هم اون پلیسه و زنش برام دردناک بود وگرنه بقیه که خیلی هم خوشحال کننده بود چون مانع لایت شده بودن و شاید باید اجازه می دادن کیرا کار خودش رو بکنه و اون عدالت سفتو سخت مد نظرش رو اجرا کنه

  1. mamad

   باهات موافقم

 5. AMIR

  وقتی L مرد من دیگه انیمه رو دنبال نکردم چون شخصیت مرد علاقه ی بیشتر طرفدارا رو جوری کشت که انگار شخصیت سوم یا چهارم داستان بوده .

  1. زهرا کیائی

   بله مرگ L من رو هم خیلی ناراحت و افسرده کرد ولی اگه این اتفاق در دث نوت نمی افتاد شاید خیلی از معانی داستان از بین میرفت

 6. Haniyeh.HFP

  خسته نباشید ،تو ذهن من دردناک ترین مرگ این انیمه متعلق به L هست، ،اما با اینکه لایت یه قاتل اصل بود لحظاتی که چیزی به مرگش نمونده بود ناراحت شدم ،چون به یاد اول داستان افتادم که لایت یه پسر دبیرستانی بود با چشمای بیگناه که فقط حوصلش از زندگی سر رفته بود و وقتی دفترچه رو پیدا کرد با این فکر که میخواست دنیا رو جای امن تری کنه شروع به کار کرد
  کاری که هرچقدر بیشتر تلاش میکرد… مثل دست و پا زدن تو باتلاق ،بیشتر به سمت پستی فرو میرفت⁦🏌️⁩

  1. زهرا کیائی

   بله درسته باهاتون مواققم

 7. alireza

  خداییش وقتی L مرد من خوشحال شدم برعکس همه که ناراحت شدن خخخخخخ ولی وقتی لایت مرد کلا افسرده شدم

 8. حمید

  من بیشتر از مرگ ال از مرگ کیرا ناراحت شدم به نظرم حداقل جایگاه دوم رو بهش میدادین تا دهم

 9. حمید

  به نظرم ترتیب درستیه ولی چون لایت کاراکتر اصلیه به نظر خودم مرگش ناراحت کننده بود شاید رتبه 7 براش خوب بود
  منم از مرگ. پلیسه و زنش خیلی ناراحت شدم و بقیه گزینه ها تا برسه به لایت

 10. Mohammad hosein

  با ترتیب نوشته شده مخالفم مخالف

  1. زهرا کیائی

   سلام برشما دنبال کننده عزیز خیلی ممنونم ازتون که مقاله رو مطالعه کردین
   خب بلاخره هرکسی دیدگاهی داره بنابراین نمیشه از لحاظ ترتیب بندی همه با هم یکسان باشن

   1. Mohammad hosein

    درسته
    برای همین نگفتم غلطه
    گفتم مخالفم
    و درود بر شما نویسنده محترم وارونه

 11. TOWER OF GOD

  قطعا ال تو یه سطح دیگه ای از هوش بود اخه این لایت لعنتی دفترچه مرگ رو داشت ولی ال نه فقط با هوش خودشت دهن لایت رو صاف میکرد….
  ولی با این حال مرگ لایت باید دوم میبود :|||

 12. TOWER OF GOD

  قطعا ال تو یه سطح دیگه ای از هوش بود اخه این لایت لعنتی دفترچه مرگ رو داشت ولی ال نه فقط با هوش خودشت دهن لایت رو صاف میکرد….
  ولی با این حال مرگ لایت باید دوم میبود :|||

  1. زهرا کیائی

   بله تا حدودی باهاتون موافقم
   ولی بلاخره لایت هم خیلی کارها کرد که قابل چشم پوشی نیست

 13. امیر

  آیا فصل ۴ اتک ان تایتان دوبله میشه اگر میش
  ه چند روز بعد از انتشار قسمت اول ؟

  1. زهرا کیائی

   سلام دوست عزیز
   اطلاعی از این مورد ندارم

 14. ILIA

  با عرض ادب و خسته نباشید
  من خودم از مرگ لایت ناراحت شدم ولی بیشتر از همه ال .
  ال اگه کمی دیگر وقت داشت میتوانست درجا کیرا بودن لایت را اثبات کند ولی حیف که وقت اضافی نداشت.هعییییی

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *