10 دلیل فراموشی در جوانان

10 دلیل فراموشی در جوانان !

 

دلایل فراموشی در جوانان !

فراموشی یکی از مشکلات عمده در جوانان است.اما دلیل آن چیست ؟ فراموشی یک نوع بیماری است ؟ چگونه می توان از شر فراموشی رها شد ؟ در این مطلب 10 دلیل فراموشی در جوانان را برای شما بیان می کنیم .عادات غذا خوردن ناسالم، اختلالات خواب، کمبود ویتامین و افسردگی … و تمام این عوامل که موجب فراموشی که اغلب می گردد که در سنین جوانی دیده می شود، فراموشی نیز می تواند به عنوان نشانه ای از بیماری های جدی رخ دهد.واقعیت این است که تلفن همراه و کامپیوترها سن ابتلا به فراموشی را تا حدود زیادی کاهش داده است.

در ادامه بخوانید :آیا شما نیز به فراموشی دچار شده اید ؟ آن را جدی بگیرید !

10 دلیل فراموشی در جوانان !
تصویر سازی اثر Sasha Berg

دانش و مهارت برای حافظه قوی باید تجدید شود.

فراموشی را می توان به عنوان مشکل در یادآوری اطلاعات و تجارب ذخیره شده در حافظه تعریف کرد.در مغز حدود پنجاه میلیارد سلول وجود دارد و این سلول ها همواره در ارتباط با یکدیگر هستند.با افزایش سن ،تعداد سلول ها در مغز کاهش می یابد.و این عملکرد باعث ضعیف شدن حافظه و مغز می گردد.در حالی که آموزش مطالب جدید و دانش و فراگیری آن ها باعث تقویت حافظه می گردد.در غیر این صورت، اطلاعات استفاده نشده  در حافظه  با مرور زمان حذف خواهند شد.

کنترل استفاده از گوشی هوشمند و رایانه

تا زمانی که فراموشی فعالیتهای زندگی روزمره، عملکرد و نظم اجتماعی را مختل نکند، مشکلی ایجاد نمی کند.با این حال، زمانی که در یکی از این عملکردها اختلال ها رخ می دهد، مشکلات شروع می شود و نیازهای درمانی بوجود می آیند.اگر چه فراموشی اغلب به عنوان یک مشکل پیری دیده می شود، اما در سنین جوانتر نیز معمول است.بزرگترین دلیل این امر این است که جوانان زمان زیادی را صرف تلفن هوشمند و رایانه می کنند.

اگر مسائل ساده را فراموش می کنید ،دلیل آن را بررسی کنید.

فراموشی بعضی مواقع به طور نا مرتب شروع می شود و ممکن است در سال های اولیه بیماران و بستگان آن را نادیده بگیرند.فراموش کردن مسائل ساده ،منجر به تضعیف بعد از عملکرد شناختی فرد و تأثیر در فعالیت های زندگی روزانه خواهد شد.همچنین باعث تضعیف عملکرد فرد می گردد که در این صورت فرد باید به پزشک مراجعه کند.اما تشخیص سریع فراموشی می تواند تا حد زیادی از افزایش آن جلوگیری کند.

آلزایمر بیماری جوانان نیست .

فراموشی در دوران جوانی می تواند سبب آلزایمر در دوران پیری گردد.اما این امر بدان معنا نیست که تمام جوانان دچار فراموشی در سنین بالاتر دچار آلزایمر می گردند.

10 دلیل فراموشی در جوانان

1-استفاده بیش از حد از تلفن های هوشمند و رایانه

2-استرس و افسردگی

3-اطلاعات اضافی در حافظه

4-مشکلات خواب

5-کمبود ویتامین B12 ،d3 ،و فولیک اسید

6-مشکلات تیروئید

7-ضربه های مغزی

8-زندگی نامتعادل

9-مصرف مواد غذایی ناسالم و عادات بد

10-مطالعه نکردن

در ادامه بخوانید :

روایت درمانی چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

بررسی عوامل شناختی ،محیطی ،انگیزشی که سبب تداوم نگرانی فکری می شوند؟

غمگین و ناراحت بودن باعث چه اثرات فیزیکی بر بدن می شود ؟

با ۳ روش سخت اما موثر برای حفظ سلامت مغز بعد از ۲۰ سالگی آشنا شوید