10 راهکار برای تقویت و آرامش اعصاب
روانشناسی

10 راهکار برای تقویت و آرامش اعصاب 

10 راهکار برای تقویت و آرامش اعصاب ! در زندگی ، همه ما با چالش های مختلفی مبارزه می کنیم.در حالی که برخی از ما با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنیم و تمام راه حلهای ممکن را امتحان می کنیم ، برخی دیگر در مقابل این مشکلات  احساس گناه می کنند و به بن بست می رسند.مشکلات چه در زندگی شخصی و چه در زندگی کاری می توانند ،گاهی ما را بسیار خسته کنند و ما توان لازم برای مبارزه با آن ها را نداشته باشیم.اما باید چه کنیم ؟

10 راهکار برای تقویت و آرامش اعصاب

1.به خودتان اعتماد کنید

زندگی بدون مشکل البته که امکان پذیر نیست .ما در مقابل مشکلاتی که زندگی برای ما ایجاد می کند ، گاهی احساس درماندگی می کنیم.در این مرحله ، آنچه شما باید انجام دهید این است که در مورد مشکلاتی که پیش از این برای شما رخ داده اند فکر کنید و به یاد داشته باشید که چگونه با آنها برخورد کرده اید و چگونه آنها را حل کرده اید.به یاد آوردن این امر شما را تشویق می کند و به شما در حل مشکل فعلی خود کمک می کند.هرگز مشکلات را نادیده نگیرید.اگر یک بار توانستید آن ها را حل کنید ،قطعا پس از این نیز می توانید ،این طور نیست ؟


همچنین بخوانید :


2.نه گفتن را یاد بگیرید

طبق و آداب و رسوم جامعه  ، گفتن نه در اغلب موارد بی ادبی تلقی می شود.بیشتر افرادی که نمی توانند بگویند نه ، به چیزی که نمی خواهند بله می گویند ، زیرا می ترسند شخص دیگری از دست آن ها ناراحت شود.وقتی این اتفاق بیفتد ، فرد احساس ناامنی و نارضایتی می کند.همیشه عقاید خود را با اعتماد به نفس بیان کنید.انجام کاری که دوست ندارید ، شما را خوشحال نخواهد کرد.

3.تغییرات را بپذیرید

یکی از اولین شرایط قوی بودن انعطاف پذیری است.همیشه سعی کنید روش های مختلف را امتحان کنید.از تغییرات نترسید.وقتی شروع به تغییر می کنید و وقتی عاشق ویژگی هایی می شوید که در خودتان مشاهده می کنید ، احساس قدرت و اطمینان بیشتری خواهید کرد.به یاد داشته باشید ، انسان تغییرناپذیر انسان توسعه نیافته است.

4.مثبت باشید

آیا شما نیز جزو  کسانی هستید که  فقط جنبه های منفی یک مشکل را می بینید؟ اگر من به شما بگویم که آن چیزی که ما را ناراحت می کند ، مشکلات نیستند بلکه ارزشی است که ما برای آن ها قائل می شویم ،چه می گویید ؟دیدگاه خود را در مورد وقایع تغییر دهید.نه تنها جنبه های منفی یک رویداد را تصور کنید ، بلکه چیزهایی که آنها به دست می آورید و به شما یاد می دهند را نیز یاد بگیرید.

5.مراقب خواب تان باشید

ذهن ما باید برای داشتن یک روز خوب ، زمان با کیفیت و حتی بسیاری از موارد زندگی باید آماده باشد تا خوب پیش رود.بنابراین مراقبت خوابتان باشید ، در غیر این صورت بسیاری از موارد زندگی شما از جمله کار  تحت تأثیر منفی قرار خواهد گرفت.

6.ببخش و فراموش کن 

برای شما خوب نیست که همیشه از شخصی متنفر باشید.زیرا این بدان معنی است که شما نمی توانید آن شخص را از ذهن خود دور کنید و در واقع همیشه در حال جنگ با او هستید.افرادی را که تأثیر منفی بر زندگی شما دارند ببخشید ، آنها را در گذشته رها کنید و آن مانع را از زندگی خود بردارید.

7.از لحاظ فیزیکی قوی باشید

در واقع ، داشتن یک بدن قوی به معنای  داشتن یک ذهن قوی است.بنابراین ، اگر می خواهید خود را از نظر روحی قوی احساس کنید ، ابتدا باید از سلامت بدن خود مراقبت کنید ، غذاهای سالم بخورید و آب  مصرف کنید.شما باید هر روز ورزش کنید و بدن خود را زنده نگه دارید.

8. عقب نکشیم

در مقابل ایده های خود محکم بایستید.برخی از افراد از ایده های شما پشتیبانی نمی کنند ، و آنها درست نمی دانند.با وجود همه اینها ، به ایده های خود وفادار باشید.یکی از رازهای قوی بودن این است که در مقابل افراد قوی خود را قوی نشان دهیم و عقب نکشیم.

9.همیشه با خود صادق باشید

گاهی اوقات حقیقت برای ما ترسناک است ، بنابراین  بجای پذیرفتن از آنها فرار کنیم ، اما  در این صورت نمی توانیم موفق شویم.متأسفانه فرار از حقیقت باعث ناپدید شدن آنها نمی شود.بنابراین در اسرع وقت با حقیقت روبرو شوید و یک استراتژی مناسب برای مقابله با آنها انتخاب کنید.

10.اهداف تان را مشخص کنید

تعیین اهداف ، تلاش برای آنها و دستیابی به آنها بهترین روش برای احساس قدرت است.منظورم اهداف بزرگ نیستند بلکه اهدافی است که می توانید به آن ها دست پیدا کنید.با رسیدن به آنها انگیزه خود را افزایش داده و اهداف جدیدی را تعیین خواهید کرد.شما ممکن است شکست بخورید ،  اما بهتر از این است که هرگز تلاش نکنید.هرگز تسلیم نشوید ، روشهای مختلفی را برای دستیابی و پیشرفت خود کشف کنید.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *