10 راهکار طبیعی برای افزایش دوپامین !
روانشناسی

10 راهکار طبیعی برای افزایش دوپامین ! 

دوپامین و رابطه آن با احساس شادی شما !

یکی از مهم ترین هورمون هایی که باعث افزایش احساس خوبی و شادی می شود، دوپامین است.در این مطلب 10 راهکار طبیعی برای افزایش دوپامین برای شما جمع آوری کرده ایم که با یکدیگر به مطالعه آن ها  می پردازیم .

1-به میزان کافی بخوابید.

وقتی می خوابید، بدن شما هورمون هایی تولید می کند که سطح دوپامین را افزایش می دهند.داشتن خواب سالم و آرام خود شادی است.

2-گوش دادن به موسیقی

یکی از سریع ترین و ساده ترین راه های افزایش سطح هورمون های خوب این است که به آهنگ های مورد علاقه خود گوش دهید.در این صورت شما شاد و خوش بین خواهید شد.

3-هدف های خود را بر روی کاغذ بنویسید.

هر روز با تایپ کردن آنها اهداف خود را دائمی کنید.به هر هدف خود که رسیدید آن ها را با تیک مشخص کنید.این کار باعث احساس شادی و خوشحالی در شما می شود.

4-خلاق باشید.

فعالیت های خلاقانه سطح دوپامین را در مغز شما افزایش می دهد.نقاشی ،آواز خواندن ،آشپزی را امتحان کنید و خوشحال تر شوید.

5-دوستان خود را به طور مکرر ملاقات کنید.

ساده ترین راه برای افزایش سطح دوپامین شما این است که اغلب با دوستان و خویشاوندان خود ملاقات کنید.این کار ساده باعث افزایش خوشحالی شما می شود.

6-مدیتیشن

مدیتیشن و تمرینات ورزشی باعث افزایش سطح دوپامین می شود.هنگامی که شما کاملا آرام هستید، بدن شما انرژی ذهنی بیشتری را تولید می کند و هورمون تولید شادی را افزایش می دهد.

7-سم زدایی بدن

باکتری ها و سموم بدن شما، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند و از تولید دوپامین جلوگیری می کنند.نوشیدنی های دتوکس مورد علاقه خود را آماده کنید و از آن لذت ببرید.

8-افزایش تیروزین

تیروزین یکی از مهمترین مواد شیمیایی مورد استفاده در سنتز دوپامین است.تیروزین در موادی مانند شکلات تلخ، موز، بادام، هندوانه و چای سبز یافت می شود.

9-تمرینات ورزشی

فعالیت بدنی دوپامین و آزاد شدن اندورفین را افزایش می دهد.ورزش منظم باعث کاهش استرس می شود و احساس یاس و نا امیدی را در شما کاهش می دهد.

10-از بین بردن وابستگی

اعتیاد به الکل، سیگار، قهوه یا خرید به ما یک لذت موقت می دهد.این عادت های بد راه حل دائمی برای مشکلات ما را فراهم نمی کند.

 

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *