با 10 روش سریع برای افزایش عملکرد ویندوز 10 آشنا سازیم. امروز کامپیوترها ابزارهای کاربردی هستند که باید به استفاده از آنها پرداخت. ابزارهایی که افراد برای کسب و کار یا هر فعالیت دیگری از آنها بهره می‌گیرند. ما در آینده زندگی می کنیم و نیاز داریم تا همراه با فناوری حرکت کنیم. فناوری بدون کامپیوتر هیچ معنایی ندارد و نقش مهمی دارد. بسیاری برایشان مهم است که از کامپیوتر سریعی برخوردار باشند.

با معرفی 10 روش سریع برای افزایش عملکرد ویندوز 10 همراه ما باشید


برنامه های هنگام راه اندازی ویندوز را بررسی کنید

برای رفع بسیاری از مشکلات  ویندوز 10 کافیست کلید ویندوز را فشرده و سپس به بخش Task Managerمراجعه کنید. هنگامی که Task Managerباز شد، روی تب Startup کلیک کنید. در اینجا می توانید تمام برنامه های تنظیم شده هنگام روشن شدن ویندوز را فعال کنید. نگاهی به ستون سمت راست با برچسب Startup Impact بیندازید. هر چیزی را که دارای تأثیر “زیاد” یا “متوسط” است بررسی کنید و تصمیم گیرید که آنها اهمیتی دارند یا خیر.

برای مثال هنگام ورود به رایانه شخصی، در هنگام بوت شدن ویندوز آیا واقعا به Steam نیاز دارید؟ وقتی تصمیم گرفتید که چه چیزی خاموش خواهد بود، آنها را به طور مرتب با ماوس خود انتخاب کرده و در گوشه پایین سمت راست غیرفعال کنید.

ما در آینده زندگی می کنیم و نیاز داریم تا همراه با فناوری حرکت کنیم. فناوری بدون کامپیوتر هیچ معنایی ندارد و نقش مهمی دارد.

همچنین بخوانید »

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای Mac یا Windows ؛ از اطلاعات خود محافظت کنید!!! 

چگونه در ویندوز 10 فولدر مخفی در دسکتاپ بسازیم!!! 

بهترین نرم افزارهای رایگان ویرایش عکس 2020 ؛ جایگزین های رایگان فوتوشاپ


Restart Settings خود را بررسی کنید

هنگامی که کامپیوتر شما به دلیل بروزرسانی یک سیستم یا برنامه به طور خودکار مجدداً راه اندازی می شود ، به طور پیش فرض ویندوز 10 سعی می کند تا قبل از خاموش کردن همه چیزهایی که روی دسکتاپ باز شده بود را مجدداً راه اندازی کند. این یک ویژگی خوب است، اما همچنین می‌تواند عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار دهد، و خاموش شدن را آسان می سازد.

برنامه Settings را باز کنید و در سمت چپ پایین، روی گزینه پایین منو Start کلیک کنید. در داخل برنامه Accounts > Sign-In Options را انتخاب کنید. سپس در قسمت حفظ حریم خصوصی ، نوار لغزنده دارای گزینه”Use My Sign-In Info To Automatically Finish Setting Up My Device And Reopen My Apps After An Update Or Restart.” را تغییر دهید.


اپ های زائد را حذف کنید

برنامه های راه اندازی فقط نیمی از مشکل هستند. برخی از برنامه ها ابزارهای کمکی دارند که حتی اگر برنامه در حال اجرا نباشد، در پس زمینه اجرا می شوند. شما نمی توانید این موارد را به صورت دستی غیرفعال کنید، مگر اینکه با آنچه انجام می دهید، آشنایی نداشته باشید. یک روش بهتر فقط دانلود برنامه هایی است که هرگز یا کمتر از آن استفاده نمی کنید، از جمله برنامه های bloatware که در رایانه شخصی شما از قبل نصب شده اند.

با کلیک راست بر روی هر برنامه فروشگاه اضافی ویندوز 10 در منوی استارت”Uninstall” را انتخاب کنید. این کار برای برنامه های دسکتاپ معمولی نیز مفید است، اما ما هنوز هم روش کنترل پنل قدیمی را برای حذف آن توصیه می کنیم.


فضای ذخیره سازی خود را بررسی کنید

Windows 10 اطلاعات داخلی بیشتری را برای مشاهده و مدیریت فضای ذخیره رایانه شخصی شما فراهم می کند. برای یافتن آن، دوباره برنامه تنظیمات را باز کرده و System > Storage را انتخاب کنید. در این بخش خلاصه ای از استفاده شما از فضای ذخیره سازی اولیه سیستم ، از جمله میزان استفاده از برنامه ها و ویژگی های ذخیره سازی، و همچنین فایل و پوشه های بزرگ ، فایل های موقتی و غیره نشان داده شده است. به طور معمول ، استفاده از ذخیره سازی باید دارای نوار آبی باشد که نشان می دهد چقدر نزدیک به کامل است. هنگامی که نوار قرمز می شود ، مشکلی دارید و باید دانلود فایل ها را در درایوهای دیگر شروع کنید.

استفاده از این ویژگی می تواند به شما کمک کند متوجه شوید چه چیزی را حذف کنید ، اما مواردی وجود دارد که نمی خواهید آنها را لمس کنید. ابتدا، حتی اگر یک تن از آنها را در بخش “Apps & features” مشاهده کردید، هیچکدام از موارد مربوط به Microsoft Visual C++ را حذف نکنید. به نظر می رسدزائد بوده اما در حقیقت چنین نیست.

همچنین، اگر هر چیزی را در بخش “Other” مشاهده کردید، هر پوشه دارای برچسب AMD ، Nvidia یا Intel باید تنها باشد.

همچنین بخوانید » ویندوز 10 در گوشی های اندروید !!! کامپیوتر هایی در جیب های شما !!! 


در ادامه با معرفی 10 روش سریع برای افزایش عملکرد ویندوز 10 همراه ما باشید

 

تغییر برنامه ریزی پاور 

به طور پیش فرض ، ویندوز 10 از یک برنامه استفاده انرژی “balanced” استفاده می کند که بعضی اوقات می تواند عملکرد را مختل سازد. این برنامه متعادل کننده، سرعت پردازنده شما را در هنگام استفاده در سطح پایین خواهد داشت و اجزای اصلی را در حالت صرفه جویی در مصرف انرژی در قرار می دهد.

با باز کردن کنترل پنل می توانید موارد را مرتب کنید و “Power Options” را انتخاب کنید. در صفحه بعدی ، روی “Show Additional Plans” کلیک کنید و سپس گزینه “High Performance” را انتخاب کنید.


غیرفعال سازی OneDrive

اگر از OneDrive استفاده نمی کنید، این یک روش آسان برای کاهش مصرف منابع اضافی سیستم است. ساده ترین کار برای انجام این برنامه، خاموش کردن OneDrive در زیر تب Startup و بخش Task Manager است. همچنین می توانید منوی Start را باز کرده و در قسمت “O” بر روی “OneDrive” راست کلیک کرده و “Uninstall” را انتخاب کنید. با این کار OneDrive از رایانه شخصی شما حذف می شود، اما تمام فایل شما هنوز در OneDrive.com قرار خواهند گرفت.

عاقلانه است که قبل از انجام این کار، فایل های OneDrive خود را در بخش دیگری از رایانه شخصی خود کپی کنید.


توقف بروزرسانی پس زمینه

یک راهی وجود دارد که می توانید Windows را برای به روزرسانی ویندوز و سایر ویژگی های دانلود پس زمینه انجام دهید. بدون کنترل ، این فرآیند ممکن است عملکرد اتصال شما و همچنین دستگاه را پایین بیاورد. اتصال اترنت Wi-Fi یا سیمی خانگی خود را مطابق با Settings > Network & Internet > Wi-Fi, or Settings > Network & Internet > Ethernet تنظیم کنید.

این به ویندوز 10 می گوید که حداقل در مدت کوتاهی هیچ اتصال به روزرسانی بزرگی را از آن اتصال Wi-Fi دریافت نکند. در نهایت ، آن را مجبور به ارتقاء کرده، اما این تنظیم بیشتر مواقع کمک می کند. همچنین برخی از برنامه ها از سرورهای پینگینگ متوقف می شود و این می تواند به کاهش عملکرد فرآیندهای پس زمینه کمک کند.


سریع تر شدن منو و انیمیشن 

مانند سایر نسخه های سیستم عامل ها، ویندوز 10 از جلوه های بصری استفاده می کند که می تواند عملکرد را کاهش دهد. اینها مواردی مانند انیمیشن ها ، شفافیت پنجره ، جلوه های سایه دار و غیره است.

برای باز کردن این جستجو “Performance” در نوار وظیفه ، و سپس “Adjust The Appearance And Performance Of Windows” را انتخاب کنید.

به طور پیش فرض ، ویندوز 10 سعی می کند تنظیماتی را که برای رایانه شخصی شما مناسب است انتخاب کند ، اما همچنین می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که می گوید “Adjust For Best Performance” ، سپس روی “Apply” کلیک کنید. گزینه دیگر این است که به صورت دستی از طریق لیست بروید و علامتی را که نمی خواهید استفاده کنید را انتخاب نمایید.


ریکاوری برای مواقع کند

اگر کامپیوتر شما به طور ناگهانی در حال کند شدن است ، دو مقصر وجود دارد که فوراً آنها را بررسی کنید. ابتدا Settings> Update & Security> View History Update را باز کنید. آیا در حین کند شدن رایانه شخصی، بروزرسانی هایی نصب شده است؟ در این صورت ، بر اساس شماره KB به روزرسانی آنلاین مراجعه کنید، و ببینید آیا شخص دیگری از این سایت در سایت های خبری رایانه ، انجمن ها یا پست های Reddit شکایت دارد.


نکات مربوط به هارد دیسک

این نکته پایانی برای رایانه های شخصی با درایوهای SSD  نیست ، اما توصیه آن برای کسانی که هارد دیسک دارند مناسب است. درایوهای دیسک سخت هر از گاهی با کمی تعمیر و نگهداری اضافی می توانند همراه باشند. این فرآیند قدیمی است که کاربران PC با آن آشنایی دارند.

ابتدا از برنامه Defragment and Optimize Drives استفاده کنید. آن را در نوار وظیفه جستجو کنید و آشکار خواهد شد. درایوهای مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس دکمه “Optimize” را انتخاب کنید. همچنین می توانید بهینه سازی خودکار را روشن کنید. Windows را به صورت خودکار دیسک‌های مخرب را تعمیر و بهینه سازی می کند ، اما ایده آل این است که در صورت کند بودن رایانه شخصی آن را به صورت دستی بررسی و اجرا کنید.

سپس ابزار پاک سازی دیسک است را با نام ، “Disk Cleanup” را از نوار وظیفه یا جعبه جستجو در منوی شروع جستجو کنید. درایو موردنظر برای تمیز کردن و اجرای آن را انتخاب کنید.

همچنین ویژگی ReadyBoost وجود دارد که از یک USB به عنوان حافظه نهان استفاده می کند. همانطور که قبلاً بحث کرده ایم.