10 نشانه کمبود ویتامین C در بدن که شما را متعجب خواهد کرد!
سلامت

10 نشانه کمبود ویتامین C در بدن که شما را متعجب خواهد کرد! 

10 نشانه کمبود ویتامین C در بدن ! ویتامین C برای حفظ سلامت و نظم بدن شما ضروری است.شما باید هر روز به اندازه کافی آن را مصرف کنید زیرا ، برخلاف سایر ویتامین ها ، ویتامین C به مدت خیلی طولانی در بدن نمی ماند.کمبود ویتامین C در بدن با تعدادی از علائم بروز می کند.ما 10 علامت را به اشتراک می گذاریم که به شما در مشاهده زودرس کمبود ویتامین C کمک می کند …

10 نشانه کمبود ویتامین C در بدن

1-لثه های شما اغلب متورم است و خونریزی می کند

اگر به اندازه کافی ویتامین C دریافت نکنید ، بسیار محتمل است که دچار التهاب لثه شوید.اگر به بهداشت دندان  و دهان خود توجه می کنید، اما لثه های شما متورم و خونریزی کرده است ، سعی کنید ویتامینC بیشتری مصرف کنید.کارشناسان اظهار دارند که مصرف 75 میلی گرم ویتامین C در روز برای زنان بزرگسال و 90 میلی گرم در روز برای آقایان بزرگسال ضروری است.توصیه می شود افراد سیگاری روزانه 35 میلی گرم بیش تر ویتامین C مصرف کنند.

2-خیلی راحت کبود می شوید و زخمهای شما مدت زیادی طول می کشد تا بهبود یابد

اگر به سرعت دچار کبودی می شوید ، به احتمال زیاد دچار کمبود ویتامین C هستید.خوشبختانه شما می توانید با خوردن مرکبات و سبزیجات هر روز این کمبود را جبران کنید.همچنین اگر بریدگی و زخم های شما به مدت طولانی بهبود نمی یابد ،این نشانه کمبود ویتامین C در بدن است.فراموش نکنید که بدن برای تولید کلاژن به ویتامین C احتیاج دارد!


شاید برایتان جذاب باشد:


3-موهایتان به راحتی شکسته و می ریزد

اگر دچار شکستگی و ریزش مو هستید ، سعی کنید ویتامین C را از مواد غذایی دریافت کنید ، نه مکمل های غذایی.می توانید با مصرف کلم بروکلی و کیوی شروع کنید.بسیاری از غذاها حاوی ویتامین C کافی هستند ، بنابراین نیازی به مصرف مکمل ها نیست.تمام آنچه شما نیاز دارید یک رژیم غذایی سالم تر است.

4-اغلب درد مفاصل را تجربه می کنید

درد مفاصل علائم اولیه  کمبود ویتامین C است.ویتامین C یک آنتی اکسیدان بسیار قدرتمند است و در صورت کمبود آن ، درد التهابی در مفاصل شما ایجاد می شود.برای اینکه از درد مفاصل  رها شوید ، باید رژیم غذایی سرشار از ویتامین C را به یک عادت تبدیل کنید.

5- دائما بیمار می شوید

اگر مکرر آنفلوانزا ، سرماخوردگی و عفونت را تجربه می کنید ، ممکن است یمنی بدن شما کاهش یافته باشد.ویتامین C تولید گلبولهای سفید را که با بیماریهای عفونی مبارزه می کنند ، تحریک می کند. اگر دائما بیمار هستید ، این نشان می دهد که ایمنی بدن کاهش یافته است و می توانید با افزایش مصرف ویتامین C ، این مورد را از بین ببرید.

6-بدون هیچ دلیلی چاق می شوید

اگر با رعایت رژیم غذایی باز هم دچار اضافه وزن می شوید ، به احتمال زیاد دچار کمبود ویتامین c هستید.تحقیقات نشان می دهد که بین سطح کم ویتامین C و چربی بالای بدن به خصوص چربی شکم ارتباط وجود دارد.ویتامین C به بدن شما کمک می کند سریعتر چربی  بسوزانید.سالاد کلم یک انتخاب مناسب برای دریافت این ویتامین است.

7-در طول روز احساس خواب آلودگی و خستگی می کنید

اگر در طول شب به اندازه کافی خوب خوابیده اید اما همچنان در طول روز احساس خستگی می کنید ، به اندازه کافی ویتامین C دریافت نمی کنید.دلیل خستگی شما ممکن است ناشی از کمبود ویتامین C در بدن باشد.بعد از تنظیم میزان مصرف روزانه ویتامین C ، احتمالاً احساس خستگی کمتری خواهید کرد.به جای نوشیدن یک فنجان قهوه ، 1 کیوی بخورید.

8-پوست شما خشک و خسته به نظر می رسد

همانطور که قبلاً گفتیم ، ویتامین C برای تولید کلاژن بسیار مهم است.هنگامی که ویتامین C به مقدار کافی دریافت نمی شود ، پوست شما خسته و خشک به نظر می رسد زیرا تولید کلاژن قطع می شود.به همین دلیل است که گران ترین محصولات مراقبت از پوست سرم های ویتامین C هستند.

9-مکرر دچار خونریزی بینی می شوید

خونریزی بینی معمولاً برای سلامتی کلی شما خطرناک نیست ، اما اگر اغلب دچار آن می شوید ، ممکن است به معنای آن باشد که بدن شما به ویتامین ث بیشتری احتیاج دارد.بینی شما پر  از رگ های خونی کوچک است و ممکن است  ساختار این عروق به دلیل کمبود ویتامین C ضعیف شود.

10-ناخن های شما نازک تر و ضعیف تر می شوند

ویتامین C برای  جذب بهتر آهن مورد نیاز است.کمبود ویتامین C منجر به کم خونی و فقر آهن می شود که باعث شکنندگی بیشتر ناخن ها می شود.اگر تقویت کننده های ناخن را امتحان کرده اید و نتیجه مورد نظر خود را نیافته اید ، بهتر است که میوه ها و سبزیجات تازه بیشتری را به لیست رژیم غذایی خود اضافه کنید.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *