10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین که حتما باید بدانید

10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین ! اگر شما قصد دارید که با ماشین خودتان به مسافرت بروید ، قبل از آغاز سفر نکاتی وجود دارد که باید از آن ها مطلع شوید.سفر طولانی با ماشین آن قدرها که شما تصور می کنید آسان نیست.ما در این مطلب 10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین را برایتان جمع آوری کرده ایم ،که امیدواریم با توجه به آن ها سفر خوبی را تجربه کنید :

10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین

مسافرت با ماشین شخصی بسیار لذت بخش است.اگر می خواهید سفر خوبی را تجربه کنید ،باید اقدامات احتیاطی را رعایت کنید.تنها با رعایت نکاتی ساده می توانید سفر خوبی را تجربه کنید.


1-اتومبیل خودتان را بررسی کنید.

اول از همه باید مشکلات اتومبیل خود را حل کنید.سلامت فرمان ،پدال ها ،تهویه و از همه مهم تر موتور ماشین از اهمیت بالایی برخوردار است.سعی کنید اطلاعات کافی در مورد ماشین خود داشته باشید.اطلاعاتی نظیر چگونگی پنچر گیری ،یا جوش آوردن ماشین و غیره.


2- همراه داشتن مواد غذایی 

در یک سفر طولانی ممکن است تا مسافت زیادی رستوران مشاهده نکنید.یا شاید دلتان نخواهید هی در مسیر برای خوردن غذا متوقف شوید.علاوه بر آن بد نیست مقداری تنقلات نیز همراه داشته باشید.این نکته مهم را نیز فراموش نکنید که همیشه آدامس همراه داشته باشید.آدامس هم از گرفتگی گوش جلوگیری می کند و هم باعث می شود راننده تمرکز بیش تری داشته باشد.

10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین


3-لیستی از آهنگ های موردعلاقه تان تهیه کنید.

یکی از اجزا جدایی ناپذیر سفرهای طولانی با ماشین آهنگ ها هستند.آهنگ هایی که در زمان مسافرت گوش می دهند معمولا با آهنگ هایی که در روزهای معمولی گوش می دهید ،متفاوت هستند.سعی کنید آهنگ هایی را انتخاب کنید که نه خیلی آرام و نه خیلی تند باشند.


همچنین بخوانید :


4-داشتن لباس مناسب

همراه داشتن لباس های مناسب و گرم در فصول سرد سال بسیار مهم است.زیرا ممکن است شما در یک روز آفتابی از منزل خارج شوید ولی شب وضعیت آب و هوا تغییر کند.از این رو در فصول سرد همواره لباس های گرم همراه داشته باشید.


5-کفش راحت بپوشید.

همیشه در سفرهای طولانی کفش های ورزشی و یا راحت بپوشید.زیرا زیاد نشستن در ماشین ممکن است سبب تورم پاهای شما گردد.فراموش نکنید که پاها قلب دوم شما هستند.

10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین


6-در مسیر استراحت کنید.

سفرهای طولانی با ماشین باعث خسته شدن می گردد.از این رو برای جلوگیری از سوانح رانندگی به شما توصیه می کنیم هر وقت احساس خستگی کردید ، بدون تردید در مکان مناسبی توقف کرده و استراحت کنید.

10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین


7-برای جلوگیری از خواب آلودگی حتما قهوه مصرف کنید.

شما می توانید خواب خود را با مصرف قهوه سرد یا گرم از بین ببرید.بدین منظور می توانید هنگام سفر از قهوه های فوری استفاده کنید.

10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین


8-استفاده از مسیر یاب

اگر شما دقیقا از مسیر خود اطلاع ندارید ، می توانید به راحتی از برنامه های مسیر یاب استفاده کنید.و به راحتی به مقصد موردنظرتان برسید.

10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین


9-باک ماشینتان را پر کنید.

همیشه قبل از آغاز سفر به سوخت ماشین تان اهمیت داده و آن را پر کنید.چون ممکن است در راه تا مسافت زیادی از پمپ های بنزین و گاز خبری نباشد.

10 نکته برای سفرهای طولانی با ماشین


10-همیشه پول نقد همراه داشته باشید.

همیشه قبل از آغاز سفر مقداری پول نقد همراه داشته باشید.زیرا ممکن است بعضی رستوران ها و یا مکان های دیگر در مسیرتان مجهز به دستگاه کارت خوان نباشند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *