با این 12 راهکار در بیرون از منزل از شر کرونا در امان بمانید!!!!
سلامت

با این 12 راهکار در بیرون از منزل از شر کرونا در امان بمانید!!!! 

12 راه حفاظت از کرونا بیرون از منزل را می دانید؟؟؟

خیلی هایمان مجبوریم گاهی به بیرون از منزل برویم! از خرید هفتگی منزل گرفته تا کار کردنمان!!!با این 12 راه حفاظت از کرونا بیرون از منزل می توانید از خود و خانوادتان مراقبت کنید!!! با ما باشید!!!آمریکا در حال حاضر بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد!

یعنی 218000 مبتلا! پس مانند تمام نقاط دیگر جهان بیرون رفتن از منزل فقط باید برای موارد بسیار ضروری باشد!

اگر می خواهید در این بیرون رفتن ها سالم بمانید نکته ای کلیدی را به یاد داشته باشد! نکته ی کلیدی ما «رعایت فاصله ی اجتماعی» است!!!

پس از آمدن به منزل در اولین فرصت دست هایتان را بشویید! ماسک های N95 هم برای پوشاندن دهان و بینی توصیه می شوند!

اما ماسک ها چه خانگی ، چه کارخانه ای دلیلی نیستند که فاصله را رعایت نکنید!!! فاصله ی اجتماعی نکته ی کلیدی ماست!!!

تا به این جای کار نکات عامی گفته شد که شاید خیلی هایمان هم می دانیم اما از دانستن این 12 نکته نگذرید.

12 راه حفاظت از کرونا بیرون از منزل

نکته ی اول : به جای انگشتان از آرنج ، پا ، و قوزک پایتان  استفاده کنید!

اگر هنوز هم برای زدن کلید آسانسور ،زنگ خانه و.. از انگشتتان استفاده می کنید؛ سخت در اشتباهید! برای باز کردن در آسانسور، در خانه و یا هر چیز دیگری از سایر اندام های مورد استفاده بدنتان استفاده کنید!

مثل پا یا آرنج! من خودم برای اوکی کردن رمز ورودم به محل کار به جای انگشتان از برآمدگی پشت انگشتان دستم استفاده می کنم! با شانه هایم در را باز میکنم ! یا با پاهایم !!!

برای باز کردن درهایی که حتما نیاز به دست دارند هم از آستین لباستان استفاده کنید! شستن لباس خیی راحت تر است! شاید یادتان برود و دست آلوده تان را به صورتتان بزنید! شاید هم با دست آلوده  تان غذا خوردید!بنابراین بهتر است که تحت هیچ شرایطی اگر دستکش ندارید از دست هایتان استفاده نکنید.

فاصله ، فاصله ، فاصله

رعایت فاصله ی اجتماعی یعنی ماندن در خانه، یعنی ندیدن دوستان، ندیدن خانواده !!! یعنی نگه داشتن مرز هایی که شما و عزیزانتان را به خاطر دوست داشتن از هم جدا می کند!

بیرون از منزل باید 1.5 فاصله با افراد را رعایت کنید! چه در پیاده روی ، چه در صف خرید و …!!! خودتان که بهتر می دانید! جاهای پر ترافیک نباشید بهتر است!!!

در بعضی ایالت ها فاصله در فروشگاه ها با برچسب هایی نشان داده شده است! اما اگر جایی هستید که فاصله رعایت نمی شود ، خیلی مودبانه از بقیه فاصله بگیرید!

و از کسانی که به شما نزدیکند درخواست کنید برای سلامت خودشان و شما فاصله را رعایت کنند!

12 راه حفاظت از کرونا بیرون از منزل

دنبال آپشن های اتوماتیک باشید!

بیشتر آپارتمان های مدرن چنین آپشن هایی برای باز کردن درها دارند! می توانید دکمه ی باز کردن را با آرنج یا پاهایتان لمس کنید تا در باز شود!

شیر آب های اتوماتیک هم بسیار عالی هستند! بدون انتقال ویروس به شیر آب می توانید دست هایتان را پاک کنید!

نگاه کنید ببینید گوشی هایتان را کجا گذاشته اید!

ضد عفونی کردن گوشی ها خیلی خوب است! اما قبل از آن باید حواسمان باشد گوشی مان را جاهای پر ریسک نگذاریم! حتما باید گوشی را روی میز بگذارید؟؟؟ مگر در جیبتان باشد چه عیبی دارد؟؟؟

هر چه تماس گوشی با سطوح ریسکی کمتر باشد خاطر شما هم جمع تر خواهد بود! اگر هم مجبورید گوشی را روی میزی بگذارید از یک دستمال کاغذی استفاده کنید! پس از آن هم حتما با ضد عفونی کننده تمیزش کنید!

به خرید کردنتان توجه کنید

سعی کنید کیسه های خرید را با خودتان از خانه ببرید! کیسه های خرید فروشگاه توسط خیلی ها دست به دست می شوند! پس کیسه ی شخصی خرید داشته باشد و از کارت بانکی به جای پول استفاده کنید!

در بعضی فروشگاه ها افرادی هستند که خرید هایتان را برایتان در نایلون یا کیسه خرید می گذارند! مودبانه خاهش کنید که می خواهید خودتان وسیله ها را در نایلون بگذارید!

اگر هم نمی توانید کیسه ی خرید ببرید حتما تا قبل ورود به منزل و ماشین دست هایتان را بشویید! دسته های نایلون و کیسه ها را هم ضد عفونی کنید!

بدون دستکش به وسیله ها دست نزنید!

برای خرید وسیله هایی مانند میوه از تره بار حتما از دستکش استفاده کنید! خیلی ها خیره نگاه می کنند و احتمالا می خندند ! اما کرونا شوخی نیست ! مطمئن باشید!

پلاستیک های خرید را در صورت استفاده حتما بشویید ! اگر هم نیازی ندارید دور بیاندازید! کیسه های خرید آماده  موجود در بازار به صورت اینترنتی به فروش می رسند!

این کیسه ها عالی هستند! چرا که در ماشین های لباس شویی هم قابلیت شست و شو دارند! تمام وسیله ها و دست هایتان را پس از ورود به منزل خوب بشویید!

سلام و احوالپرسی

اکثر مردم این روز ها در قرنطینه هستند! اما اگر از شانسه بدتان فامیلی ، آشنایی ، همسایه ای دیدید ، سریع جلو نروید و دست ندهید!

یک خم شدن ساده هم ارادتان را می رساند! برای خیلی ها ممکن است محترمانه به نظر نرسد! اما با این کا رخود و اعضای پیر تر خانوادتان را حفظ کرده اید!

دست ها را هر بار پس از ورود به منزل بشویید!

شستن دست ها آنهم هر بار به مدت بیست ثانیه ممکن است برایتان مانند قرنی طول بکشد ! اما با آرامش به راحتی کنارتان انجام می شود! میان انگشت ها و مچ دست ها را فراموش نکنید!

هر دست 5 ثانیه زمان نیاز دارد تا کاملا صابونی و پر از کف شود! یادتان باشد شیر آب هم نیاز به شست و شو دارد!!! در خلوت گاهی بینی و میان دندان هایتان را تمیز کنید! شست و شوی مجاری بینی بسیار موثر است!

تمیزی خانه و ماشین فراموش نشود!

پس از آمدن به خانه، ماشین و سطوحی که در تماس با سایرین بوده است را کاملا ضد عفونی کنید! تماس شخص به شخص مهم ترین راه انتقال است! اما سطوح را هم نباید ندیده گرفت!

همراهتان دستمال های ضدعفونی کننده داشته باشید!

نه حالا ، همیشه در کیفتان از این مدل دستمال ها داشته باشید!!! پیش  غذا خوردن دست هایتان را با این دستمال ها ضدعفونی کنید! اما فکر می کنم در این شرایط این مدل دستمال ها همه جا کارایی داشته باشد!

پول نقد ممنوع !!!

پول بین هزارن دست ، جا به جا می شود تا به شما برسد! پس تا جای ممکن از پول نقد استفاده نکنید! اپلیکیشن های زیادی برای پرداخت هستند! گوگل پی! اپل پی! سامسونگ پی!

و یادتان باشد اگر برای حساب کردن نیاز به امضا هست از خودکار خودتان استفاده کنید!

وسیله های پر ریسک را مدتی کنار بگذارید!

کرونا تا 9 روز روی ژاکت و میز شما زنده می ماند! خنده دار نیست! کرونا تا 17 روز پس از خالی شدن کشتی دایموند در کابین ها باقی مانده بود!!!

ما خوب می دانیم که ضد عفونی کردن ویروس را از بین می برد! اما اگر وسیله هایی هستند که نمی دانید چطور می توان به خوبی ضد عفونی شان کرد، از آن ها استفاده نکنید!  

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *