برای کمک به شما در نوشتن روزمه ای موفق یک کارشناس استخدام، پیشنهاد می کند از این 12 کلمه استفاده کنید تا بتوانید شغل مورد علاقه تان را بدست بیاورید. هدف رزومه این نیست که مودبانه برای یک شغل درخواست کنید، بلکه هدف این است که کاری کنید مدیران استخدام آرزو کنند شما به آنها مراجعه کنید.

به منظور ایجاد این اتفاق، کارشناس حرفه ای ویکی سالمی می گوید که این کلمات کلیدی می تواند رزومه شما را تقویت کند و اولین جلسه را به شما تحویل دهد. او پیشنهاد می کند قبل از ارسال رزومه، توصیف شغلی شرکت را مطالعه کنید، سپس رزومه خود را بازبینی کنید و سعی کنید کلمات را به زبان آن شرکت جایگزین کنید.

مشاغل مختلف الزامات متفاوتی خواهند داشت، اما در اینجا، ما 12 کلمه ی لازم و آنچه آنها به استخدام کنندگان می گویند را برایتان شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

1. رهبری

“این نشان می دهد که شما مهارت های رهبری دارید، فرقی ندارد رهبری یک تیم، یک فرایند یا … مهم است که این مهارت را در رزومه خود جا بدهید. “


همچنین بخوانید:سخت ترین مهارت های مدیریت و رهبری که باید آنها را یاد بگیرید!


2. راه اندازی شد

این نشان می دهد که شما ابتکار عمل دارید. شما ایده ای داشته اید و آن را دنبال کرده اید تا به آن جامه عمل بپوشانید. بهتر است در زمان مصاحبه هم از این گلوله برای شلیک استفاده کنید.

3. کمیت و ارقام

منظور این نیست که دقیقا از کلمه ی کمیت استفاده کنید. بلکه منظور این است که صحبت در مورد پیشرفت شغلی تان همیشه باید شامل اعداد باشد.یک تیم را مدیریت کرده اید؟ فوق العاده است! چند نفر بوده اند؟ چند جلسه گذاشته اید؟

4. به دست آمد / انجام شد

موفقیت تان را نشان دهید. اگر در شرکت به افتخار معتبری دست پیدا کردید، این را در رزومه خود برجسته کنید. این به شما کمک می کند تا نسبت به کاندیدهای دیگر برتری پیدا کنید.


همچنین بخوانید:10 راز زبان بدن برای موفقیت که حتما باید آنها را رعایت کنید!


5. آموزش

ابتکارات رهبری را توضیح دهید و آنها را با اعداد مشخص کنید. به چه کسی و به چند نفر آموزش دادید؟  آیا شما یک دفترچه آموزشی برای استخدام جدید در بخش خود ایجاد کرده اید؟

6. حل شد

این نشان می دهد که شما می دانید چگونه به طور مستقل و فعالانه روی یک مشکل کار کنید. اگر موارد زیادی دارید مانند شناسایی نحوه محاسبه هزینه های اداری بدون کاهش تعداد کارکنان یا حل اختلافات مدام با اداره داخلی، آن را به طور خلاصه در رزومه خود ذکر کنید و سپس در طول مصاحبه مفصل توضیح دهید.


همچنین بخوانید:6 دلیل برای کار کردن در استارتاپ ؛ با مزایای کار کردن در استارتاپ آشنا شوید!


7. بهبود یافت

حضور شما در تیم چگونه شرکت را بهبود می بخشد؟ و این فقط محدود به بهره وری و / یا سودبخشی نیست! توانایی بالا بردن روحیه ی تیم هم بسیار مهم است.

8. آغاز شد

این نشان دهنده اعتماد به نفس و توانایی فکر کردن و حرکت به جلو به همراه ایده هایتان است.

9. اجرا شد

این نشان می دهد که شما چیزی را که شروع کرده اید پیگیری خواهید کرد و آنها را به پایان خواهید رساند.

10. مصالحه برقرار شد

مهارت های تحلیلی را نشان می دهد. این که آیا شما صورتحساب ها یا لایحه ها را مطابق ساختید یا مناقشه بین اعضای تیم را حل کردید، این یک مهارت عالی است.


همچنین بخوانید:7 مورد از نکات علمی برای افزایش بهره وری در شغل و حرفه تان


11. همکاری شد

با چه کسی قبلا کار کرده اید و یا به طور کلی با او هم فکری می کنید؟ با چه کسی به خوبی همکاری می کنید او را در رزومه تان برجسته کنید.

12. توصیه می شود

این احساس رهبری را نشان می دهد و می تواند با سایر کلمات کلیدی بالا ترکیب شود. به عنوان مثال، اگر یک کتاب آموزش برای استخدام جدید ایجاد کرده اید، بهتر است در رزومه تان آن را توصیه کنید و به عنوان یک متخصص موضوع و یا متخصص پردازش در گروه خود خدمت کنید.

در نهایت اطمینان حاصل کنید که رزومه تان عاری از اشتباهات دستوری یا املایی باشد.

در ادامه بخوانید: