15 تصویر عجیب و دیدنی ثبت شده توسط Google Earth
علم و فناوری

15 تصویر عجیب و دیدنی ثبت شده توسط Google Earth 

15 تصویر عجیب و دیدنی ثبت شده توسط Google Earth

Google Earth تصاویری از منابع مختلف ، با استفاده ماهواره ها، هواپیما ها، پهپاد ها و بالن های مدار geosynchronous که عکس های با وضوح پایین را از ده ها هزار مایل بالای زمین یا عکس هایی با وضوح بالاتر گرفته شده را جمع آوری میکند.


Sprawling swastika
۱.Sprawling swastika

دانشمندان بیش از 50 ژئوگلیف را در شمال قزاقستان در آسیای مرکزی کشف کردند. این طرح ها اکثرا به شکل swastika(صلیب شکسته) هستند.

این نماد ها از چوب و سفال ساخته شده اند و قدمتشان به ۲۰۰۰ سال پیش بر میگردد. در آن زمان swastika در اروپا و آسیا غیر معمول و وابسته به عقیده سیاسی  نبوده.

اگرچه نماد swastika از چوب ساخته شده بود ، بسیاری از geoglyphs از تپه های سفالی ساخته شده بودند.

به نظر می رسد قدمت ژئوگلیف ها به 2000 سال بر می گردد.خیلی عجیب است که در آن زمان ، swastikas در اروپا و آسیا غیر معمول بوده و البته وابسته به عقیده سیاسی آن زمانه نبوده است.


Island in a Lake on an Island in a Lake on an Island
Island in a Lake on an Island in a Lake on an Island

در 21 آگوست 2014 شرکت OLI به همراه شرکت گوگل توسط Landsat 8 این تصویر را ثبت کرده اند. این تصویر بسیار چشم نواز است و به عنوان دریاچه درون جزیره میان دریاچه مشهور است. 
بله ، Google Earth در این تصویر جزیره کوچکی را نشان میدهد که در فیلیپین قرار دارد. درون این جزیره دریاچه ای به نام طال وجود دارد که در مرکز آن جزیره آتشفشان قرار دارد.


Weird Wheels

Weird Wheels

Google Earth در حین جاسوسی نقاط مختلف کره زمین متوجه تعدادی طرح هنری محصور شده درون دایره های چرخ شکل میشود. گفته شده این طرح های چرخ مانند ممکن است قدمتی ۸۵۰۰ ساله داشته باشند.
این طرح ها در منطقه Azraq Oasis جردن قرار دارند.


Bull’s eye
Bull's eye

یک نوع دیگر از این “چرخ ها” در خاورمیانه وجود دارد که مانند یک چشم گاو در مرکز ، و سه مثلث سنگی نشانه رو به سمت چشم است. دیوید کندی، از دانشگاه استرالیا غربی ، که کار روی این پروژه را بر عهده دارد ، آن را “یك مقبره چشم گاو مركزی می نامد.


Mapvertising KFC
Mapvertising KFC

با توجه به تعداد افرادی که در اوقات فراغت Google Earth را گشت زنی می کنند ، جای تعجب نیست که تبلیغات عظیم برای لذت تماشای خود شروع به جمع شدن در مناطق دور افتاده کرده اند – کاری که به “نقشه سازی” معروف است.

به عنوان مثال ، بزرگترین آرم Coca-Cola در جهان در تپه ای در شیلی دیده می شود. گفته می شود که از 70،000 بطری کک خالی ساخته شده است. و در این عکس یک تصویر 87.500 فوت مربعی از سرهنگ ساندرز – نماد KFC در  مقتصاد 37.646163 ° N ، 115.750819 ° W درست در بزرگراه فرازمینی در نوادا ساخته شده است.


Mysterious pyramid
Mysterious pyramid

این تصویر از Google Earth تصویری را نشان می دهد که برخی بر این باورند که می تواند یک هرم کشف نشده باشد.

ده ها تصویر عجیب در مصر با استفاده از Google Earth در پنج سال گذشته گرفته شده است.گرچه در مورد این که آیا این تصاویر ساختار طبیعی یا مصنوعی را نشان میدهد هنوز بحث وجود داردکاوش های بیشتری مورد نیاز است ، اما اوضاع امنیتی و اقتصادی مصر تعداد و اندازه کاوش ها را محدود کرده است.


Egyptian pyramids
Egyptian pyramids

اهرام مصر فرسایش یافته یا ساختار های زمین شناسی
این تصویر در نقطه ای از مصر گرفته شده است که اهرامی به نظر فرسایش یافته را نشان میدهد. Google Earth در حال حاظر اطلاعات زیادی در رابطه با این تصویر منتشر نکرده است.


Phantom Island

Phantom Island
در سال 2012 ، گروهی از محققان استرالیایی یک جزیره به اندازه منهتن را در اقیانوس آرام جنوبی “کشف” کردند.
مکانی اسرارآمیز به نام جزیره شنی در نقشه ها.

این مکان در شمال غربی کالدونیای جدید ظاهر شده بود. جزیره شنی حتی در Google Earth به عنوان چند ضلعی سیاه نشان داده شد. اما هنگامی که دانشمندان در نوامبر 2012 به آنجا قایقرانی کردند ، آنها به جای زمین جامد ، آب آزاد پیدا کردند.


بد نیست بخونی


Puzzling Pentagram
Puzzling Pentagram

در پله های بادگیر خاورمیانه، در گوشه ای جدا از قزاقستان ، یک پنتاگرام بزرگ وجود دارد که تقریباً 1200 فوت (366 متر) قطر دارد. این ستاره پنج گوشه ای که توسط یک دایره احاطه شده، در واقع در ساحل جنوبی Tobol، به صورت واضح در نقشه های گوگل مشخص است.
بسیاری از نظرات کاربران در سایت های مختلف این تصویر را با پرستش شیطان ، فرقه های مذهبی نابخرد یا ساکنان دنیای زیرزمین پیوند داده اند.

ولی در واقع این پنتاگرام نمای کلی از پارک است که در قالب یک ستاره ساخته شده است که توسط جاده ها و درختکاری ها به این شکل دیده میشود.


Desert Breath
Desert Breath

یک پورتال مارپیچ به یک جهان جایگزین؟ شاید یک پیام بیگانه باشد! یا یک بنای باستانی برای یک موجود فوق طبیعی؟

این طرح مارپیچ غول پیکر در صحرای ویران مصر ، نه چندان دور از سواحل دریای سرخ ، یک مجموعه هنری به نام Desert Breath است.
در مارس 2007 ، دانا استراتو ، الکساندرا استراو و استلا کنستانتینیدز این اثر هنری را در  100000 متر مربع خلق کردند.


Lake of blood
Lake of blood

در خارج از شهر صدر عراق ، در مختصات 33.396157 ° N ، 44.486926 ° E ، یک دریاچه قرمز رنگ قرار دارد. هنوز هیچ توضیحی رسمی درباره رنگ این دریاچه عجیب  آب وجود ندارد.


Alien bunker
Alien bunker

دو الماس بزرگ که توسط یک جفت دایره همپوشانی احاطه شده اند ، در بیابانی نزدیک Mesa Huerfanita در New Mexico پیدا شده اند. جان سونوی گفته  که این سایت دارای یک پناهگاه مخفی متعلق به کلیسای Scientology است.
به گفته وب سایت آنها ، علم شناسی “دینی است که مسیری دقیق را ارائه می دهد که منجر به درک کامل و قطعی از ماهیت واقعی معنوی شخص و رابطه شخص با خود ، خانواده ، گروه ها ، انسانیت ، همه اشکال زندگی ، جهان مادی ، جهان معنوی می شود.


Gobi Desert
Gobi Desert

تصاویر جدید Google Earth مجموعه ای از ساختارها و الگوهای مرموز را نشان داده اند که در سطح کویری گبی چین قرار گرفته اند.
به گفته کارشناسان ، این یک پایگاه نظامی مخفی است و از این سازه ها برای اهداف مختلفی از جمله آزمایش سلاح ، کالیبراسیون ماهواره جاسوسی و آزمایش ابزار رادار استفاده می شود.


Landlocked lips
Landlocked lips

این تصویر در واقع ساخته شده از برخورد ۲ تپه در دارفور سودان است اما هنوز هیچ اطلاعاتی در رابطه با این تصویر مرموز منتشر نشده است که آیا توسط کسی ساخته شده یا طبیعی است.


Aussie UFO
Aussie UFO

در استرالیا ، در مختصات 30 درجه 30’38.44 “S 115 ° 22’56.03” E ، یک مثلث عجیب و غریب که دارای چراغهای روشن است در وسط یک میدان ظاهر می شود. وقتی اولین بار در سال 2007 کشف شد ، ufologists سریعاً آن را “یوفو مثلثی” نامیدند.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *