این دختر، زمانی به زنانی گفته می شد که نماد زیبایی و وقار بودند و همچنین دارای شهرت و الگویی مناسب برای دختران جوان !

این مفهوم از دنیای هالیوود به دنیای مد و فشن نیز انتقال پیدا کرد. با زنانی که تعداد آن ها زیاد نبوده و “این دختر “نامیده می شدند آشنا شوید.در این مطلب با زنانی که نماد زیبایی و وقار بین سال های 1900 تا 1980 بودند و لقب “این دختر” را یدک می کشیدند آشنا شویم .

1-کلارا بو

اولین زن در تاریخ که لقب “این دختر “را به خود اختصاص داده است کلارا بو است.او متولد 1905 است و در سال 1920 در هالیوود ستاره شد.او علاوه بر داشتن طرفدار ،منتقدان زیادی نیز داشت.

2-برندا فریزر

اگر فکر می کنید که کیم کاردشیان و پاریس هیلتون تنها زنانی هستند که بدون هیچ استعدادی و فقط با پول مشهور هستند بهتر است با برندا فریزر آشنا شوید .او که فرزند یک پدر بانکدار بسیار پولدار بود در سن 17 سالگی عکس وی در مجله ی Life چاپ شد و همه او را به عنوان دختر پولدار بی استعداد می شناختند اما او در سن 30 سالگی توانست خود را به همه اثبات کند.

3-جینجر راجرز

او در سال 1911 متولد شد و با استعداد خارق العاده اش در رقص و بازیگری همه را مجذوب خود کرد.مادر وی مانند مادر خانواده کارداشیان -جنر تاثیر زیادی در کشف استعداد وی داشت.


در ادامه بخوانید » دلیل ترس مردان از زنان قدرتمند چیست ؟


4-بیب پالی

او درسال 1915 متولد شد و نام  اصلی او باربارا بود ولی او از اسم بیب در دنیای شهرت استفاده می کرد.او دختر یک خانواده مرفه و دارای تحصیلات دانشگاهی بود.او در سال 1938 ویرایشگر مد مجله معروف Vogue شد.او در سال 1947 با بزرگترین بنیانگذار  سازمان های رسانه ای امریکا به نام ,ویلیام پالی ازدواج کرد و از کارخود استعفا داد ولی همواره سبک و استایل او مورد توجه رسانه ها و مردم بوده است.

5-ریتا هیورث

او متولد 1918 است .او در سال 1946 با بازی در فیلم Gilda توانست خود را به تمام جهان معرفی کند.او در اوایل دهه ی 50 از سینما فاصله گرفت و بعد از مدتی دچار بیماری آلزایمر شد و به همین دلیل دیگر فیلم بازی نکرد.


همچنین بخوانید » آیا شرایط اجتماعی زنان می تواند بر تجربه یائسگی تاثیر بگذارد؟


6-C.Z مهمان (Guest)

او متولد 1920 است و در سال 1947 با پسر یکی از پولدارترین خانواده های انگلیسی به نام Guest ازدواج کرد.عروسی در خانه ارنست همینگوی برگذار شد و C.Z همواره با سبک و استایل خودش مورد توجه همه ی رسانه ها و دنیای مد بود.

7-مرلین مونرو

به نظر خیلی ها او “این دختر” تمام قرن هاست .او در سال 1926 با نام نورما جین مورتنسون متولد شد و در سن 36 سالگی با یک مرگ تراژدیک دار فانی را وداع گفت .

8-گریس کلی

در دهه ی50 تنها زن ستاره مرلین مونرو ، نبود  .شهرت کلی به خاطر زیبایی و بازیگری وی بود .اما بیشترین شهرت وی به خاطر ازدواج او با شاهزاده ی موناکو بود .او یک پرنسس مدرن بود ولی متاسفانه در اثر یک سانحه ی رانندگی جان باخت.


همچنین بخوانید » مردان به چه نکاتی در مورد زنان دقت می کنند ؟


9-آدری هپبورن

او در سال 1929 متولد شد و یکی از زنان مشهور در دهه ی 50 بود.او با هیکل ظریف خود همواره مورد توجه رسانه ها و مردم بود و شهرت وی تا دهه ی60 همچنان ادامه داشت.

10-بریژیت باردو

او متولد 1934 در فرانسه است .شهرت وی در اوایل دهه ی 60 به اوج خود رسید.او در دهه ی 70 از کار خود دست کشید و در یک جزیره به زندگی پرداخت.


در ادامه بخوانید » قدرتمندترین زنان جهان چه کسانی هستند؟


11-Twiggy

او در سال 1949 متولد شد.این مدل انگلیسی با سبک و استایل خود در دهه 60 توانست سبک جدیدی در دنیای مد به وجود آورد.او همواره به خاطر لاغری بیش از اندازه مورد انتقاد قرار می گرفت.او  به عنوان اولین مدل در دهه 60 به شهرت رسید.

12-جین فوندا

او یکی از بازیگران مشهور در دهه ی 60 بود.او در سال 1937 متولد شد.فیلم های او مورد توجه قرار گرفت .او در سال 2005 دوباره به دنیای فیلم و سینما بازگشت و همچنان نیز در این دنیا جای دارد.


همچنین بخوانید » آیا اشتغال زنان تاثیر مخربی بر روی رضایت زناشویی و بهزیستی فرزندانشان دارد؟


13-جین برکین

این بازیگر و خواننده ی مشهور در سال 1946 در انگلیس متولد شد.او در دهه ی 60 با خواننده ی فرانسوی به نام سرژ گیسنبرگ نامزد کرد .او همواره با سبک و استایل و زندگی شخصی اش مورد توجه رسانه ها بوده است.

14-مریل استریپ

او در سال 1949 متولد شد .او در دهه ی 70 لقب “این دختر” را به خود اختصاص داد.او از همان اول استعداد خود را در زمینه ی بازیگری نشان داده بود.


همچنین بخوانید » راهنمایی برای خودباوری زنان !!! بخش اول


15-ماریسا برنسون

او متولد 1947 است و یکی از سوپر مدل های مشهور در دهه ی 70 است.او دارای خانواده ای هنرمند و سرشناس بود .برادر وی در حملات 11 سپتامبر در گذشت و این حادثه باعث افسردگی وی شد.

در ادامه بخوانید : با ۱۰ عادت روزانه زنان شیک پوش آشنا شوید !