آرایش کردن

15 پیشنهاد برای اینکه بدون آرایش نیز زیبا باشیم !!!

بدون آرایش کردن زیبا باشید!


آرایش کردن بسیار لذت بخش است و باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم. با این حال اگر به آرایش کردن عادت کرده باشیم بدون آرایش احساس خوبی نخواهیم داشت .در حالیکه می توانیم بدون آرایش کردن نیز زیبا باشیم و احساس خوبی داشته باشیم .15 پیشنهاد برای اینکه بدون آرایش نیز زیبا باشیم !

1-مراقبت از پوست

این مهمترین قانون است .اگر پوست شما سالم و بدون نقص باشد دیگر نیاز به آرایش نخواهید داشت .علاوه بر مراقبت های روزانه از پوست در هفته یک بار پوست خود را پاکسازی  کنید.مطمئن باشید این راه ساده اما موثر است.

2-پول خود را برای محصولات مراقبت از پوست کنار بگذارید

ما نمی گوییم از محصولات آرایشی بی کیفیت استفاده کنید اما به جای آن که پول به لوازم آرایش گران قیمت بدهید ،پول خود را صرف محصولات مراقبت از پوست کنید تا همیشه بدون آرایش نیز پوستی زیبا و بی نظیر داشته باشید.

3-آهسته آهسته لوازم آرایش خود را کم کنید

اگر شما ار آن دسته بانوانی هستید که در روز بیش از 10 نوع لوازم آرایشی استفاده می کنید آرایش نکردن یکدفعه برای شما سخت خواهد بود.به عنوان مثال اگر از کرم پودر و پنکک به طور هم زمان استفاده می کنید ،در روز فقط یک کدام را انتخاب کنید.

4-به ابروهای خود حالت دهید

ما برای اینکه ابروهایی زیبا داشته باشیم به کمک مداد ابرو آن ها را پر می کنیم .اگر ابروهایی زیبا و متقارن داشته باشیم دیگر نیاز به مداد ابرو نداریم به این منظور می توانیم از یک آرایشگر حرفه ای کمک بگیریم .اگر قسمت هایی از ابروهای شما خالی است می توانید از آرایش دائمی استفاده کنید.

5-از آرایش دائمی استفاده کنید

می توانید در قسمت هایی از صورتتان که فکر می کنید دارای عیب است از آرایش دائمی استفاده کنید.

6-ابرو ومژه های خود را تقویت کنید

برای داشتن ابرو ومژه های پرپشت و زیبا باید در طول روز از سرم های مخصوص ویا روغن های گیاهی استفاده کنید.

7-خوب بخوابید

اگر از سیاهی زیر چشمانتان خسته شده اید به خواب خود توجه کنید .خواب کافی تاثیر چشمگیری در سلامت و زیبایی پوست دارد.

8-از وسایل کمکی استفاده کنید

برای داشتن چشمانی زیبا و درشت حتما نباید آرایش کنید . می توانید از قطره های مخصوص برای براق شدن چشمانتان و هم چنین از فرمژه برای فرم دادن به مژه هایتان استفاده کنید .علاوه بر این می توانید با شانه ابروهای خود را شانه کنید که به زیبا دیده شدن ابروهای شما کمک می کند.

9-به تغذیه ی خود اهمیت دهید

اهمیت تغذیه در داشتن پوست سالم و شفاف را گاه فراموش می کنیم بدین منظور در طول روز تا می توانید آب بنوشید.

10-مراقبت از لب ها

مسواک زدن لب ها ،لایه برداری و مرطوب کردن آن ها را فراموش نکنید.با استفاده از وازلین لب های خود را پر حجم تر و مرطوب تر نشان دهید.

11-دندان های سفید

برای آنکه لبخند زیبا داشته باشید داشتن دندان های سفید الزامی است.به سلامت و بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید.

12-از محصولات رنگی استفاده کنید

در بازار کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب های رنگی وجود دارند.ساده ترین راه برای کاهش آرایش استفاده از این محصولات است

13-از عینک استفاده کنید

اگر چشمان شما ضعیف است مشکلی وجود ندارد در غیر این صورت می توانید از عینک هایی استفاده کنید که مخصوص چشمان سالم است زیرا به این ترتیب می توانید بدون آرایش نیز زیبا به نظر آیید.

14-به موهای خود اهمیت دهید

مهمترین اکسسوری برای صورت شما موهایتان است .از رنگ موهایی استفاده کنید که شما را جوان تر و شاداب تر نشان دهد و به سلامت موهایتان اهمیت دهید.

15-به ظاهر خود اهمیت دهید

شاید با خود فکر کنید زمانیکه آرایش نمی کنید نیاز نیست به لباس های خود اهمیت دهید اما این فکر کاملا غلط است همیشه شیک باشید و به ظاهر خود اهمیت دهید

در ادامه بخوانید:با ویتامین های مورد نیاز برای افزایش رشد موهایتان آشنا شوید !!!