چطور احساس خوشبختی کنیم؟ اگر می خواهید شادتر و خوشبخت تر باشید، شروع به ایجاد تغییرات و ریختن برنامه های کاربردی کنید. اینکار می تواند تاثیر مثبتی بر روی دید شما به جهان داشته باشد. فکر می کنید خیلی خوشحال هستید؟ آیا احساس خوشبختی می کنید؟ مهمتر از همه، چرا به دنبال شادی بسیار هستید؟ آیا فکر می کنید که شادی نیاز به پول، تلاش و قدردانی زیادی دارد؟

واقعیت این است که درک همه از شادی متفاوت است. اما چطور احساس خوشبختی کنیم؟ چند ترفند برای خوشحالی و بهبود کلی احساس شما وجود دارد. دلیل این امر این است که اینها ترفندهای عمومی هستند که به راحتی قابل اجرا هستند. این ترفندها حتی می توانند به شما کمک کنند که دید خود را تغییر دهید. هیچ کدام از این ترفندها که ما ارائه می دهیم بسیار رادیکال و یا عجیب و غریب نیستند. ما سعی داریم در این مطلب به شما نشان دهیم که دریابید که شادی شما بستگی به اقدامات و کارهای کوچک دارد.

چطور احساس خوشبختی کنیم؟

1-غذاهای سالم بخورید!

این ترفندها برای خوشبختی می تواند شما را شگفت زده کند. مردم اغلب از مواد غذایی به عنوان وسیله ای برای شادی استفاده می کنند. اما ما اغلب به غذایمان اهمیت نمی دهیم. قبل از اینکه فکر کنید این حرف اشتباه است، از خودتان بپرسید. چند بار برای احساس خوشبختی و شادی غذا خورده اید؟ وقتی احساس افسردگی میکنید، سعی کنید یک قطعه شکلات یا یک کاسه کوچک بستنی بخورید!


همچنین بخوانید: 10 راهکار برای تقویت و آرامش اعصاب


غذا خوردن برای دست یابی به احساس خوشبختی سبب افزایش وزن می شود و افزایش وزن سبب افسردگی می گردد. شما نمی توانید انکار کنید که غذاهایی که برای این لحظات انتخاب می کنید اغلب به سلامتی شما آسیب می رساند. ما نمی گوییم غذاهایی را که باعث خوشحالی شما می شوند به طور کل حذف کنید. خیلی خوب است که در هنگام غذا خوردن بر عذاهای سالم تمرکز کنید. همه می دانند که غذاهایی که باعث احساس سیری می شوند اغلب روغنی، شور یا سرخ شده هستند. ما همیشه به شما توصیه می کنیم رژیم غذایی سالم داشته باشید.

2-وسایلی را بخرید که واقعا نیاز دارید.

چقدر چیزهایی را در خانه تان جمع آوری کرده اید که هرگز از آن ها  استفاده نکردید؟ چقدر بدهی دارید؟ در نگاه اول، ممکن است این طور به نظر برسد که علاقه به خرید، ارتباطی به احساس شاد و یا غمگین بودن  ندارد. این به ذهن شما بستگی دارد که خرید و خوشبختی را با یکدیگر مرتبط می کند. اما این رفتار سالم نیست. علاوه بر این، احتمالا هزینه های غیر ضروری را نیز افزایش می دهد و این باعث افزایش بدهی ها و در نتیجه استرس می شود.

در حقیقت افرادی که بدهی دارند، بیشتر احساس اضطراب و استرس دارند که با مرور زمان باعث مشکلات جدی می گردد. ما نمی گوییم که اصلا پول خرج نکنید بلکه سعی کنید چیزهای ضروری را خریداری کنید و با فکر عمل کنید. با این حال، ترفند دوم برای خوشحالی شما این است که یاد بگیرید که در مورد هزینه هایتان آگاهانه عمل کنید.

3-آرامش را یاد بگیرید.

آیا می دانید که چگونه از وقت آزاد خود لذت ببرید؟ ممکن است متوجه نشوید، اما  ما در جهانی پر از استرس زندگی می کنیم. دنیایی که در آن داشتن چند ساعت اوقات فراغت برای خود یک چیز بد یا نشانه ای از تنبلی شماست. اما این درست نیست.  حقیقت این است که افراد موفق حتما به استراحت خود اهمیت می دهند و برای آن ارزش زیادی قائل هستند. یکی از ترفندهای خوشبختی و موفقیت آمیز این است که 30 دقیقه تا 2 ساعت در روز برای خودتان وقت بگذارید و ذهن تان را آرام کنید.


همچنین بخوانید: 11 نکته که باعث آرامش روح شما در زندگی و خانه می شود!


4-کمتر قضاوت کنید.

چهارمین ترفند برای احساس خوشبختی و شادی باعث می شود که خودتان را نیز بهتر بشناسید و همچنین باعث می شود انسان بهتری شوید. اولا باید بدانید که شما تمام اطلاعات لازم برای شناخت دیگران را در اختیار ندارید. همچنین شما در جایگاهی نیستید که به راحتی دیگران را قضاوت کنید. دوما شما با قضاوت کردن دیگران باعث می شوید که همه به راحتی به خصوصیات اخلاقی شما پی ببرند. از طرفی شما وقت و انرژی خود را بیهوده به خاطر دیگران هدر می کنید در صورتی که می توانستید به راحتی از این زمان برای انجام کارهایی که دوست دارید استفاده کنید.

در نتیجه، فراموش نکنید که انتقاد یک آینه است. به عبارت دیگر، آنچه که در مورد دیگران دوست ندارید، در واقع چیزی است که شما در مورد خودتان دوست ندارید. اگر شما یکی از افرادی هستید که عادت به قضاوت در مورد دیگران دارید، علتی را که شما را به این راه هدایت می کند، بررسی کنید. شاید دارید از انتقاد به عنوان یک مکانیسم دفاعی استفاده می کنید.

همانطور که در ابتدا گفتیم، احساس خوشبختی بسیار آسان و حتی منطقی است. با این وجود، ممکن است زمان کمی برای یادگیری و تمرین داشته باشید، اما قطعا ارزش تلاش  را دارد.

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید: