4 ترفند برای احساس خوشبختی بیشتر !
روانشناسی, سبک زندگی, سلامت

4 ترفند برای احساس خوشبختی بیشتر ! 

اگر می خواهید شادتر و خوشبخت تر  باشید، شروع به ایجاد تغییرات و برنامه های کاربردی کنید.این بسیار رادیکال نیست، اما می تواند تاثیر مثبتی  بر روی دید شما به جهان داشته باشد.

شما فکر می کنید خیلی خوشحال هستید؟ آیا احساس خوشبختی می کنید ؟مهمتر از همه، چرا شما به دنبال شادی بسیار هستید؟آیا شما فکر می کنید که شادی نیاز به پول، تلاش و قدردانی زیادی دارد؟واقعیت این است که درک همه از شادی متفاوت است. ایجاد یک ایده ساده آسان نیست. با این حال چند ترفند برای خوشحالی و بهبود کلی احساس شما وجود دارد.دلیل این امر این است که آنها ترفندهای عمومی هستند که به راحتی قابل اجرا هستند.این ترفندها حتی می تواند به شما کمک کند که دید خود را تغییر دهید.هیچ کدام از این ترفندها که ما ارائه می دهیم بسیار رادیکال و یا عجیب و غریب نیستند. ما سعی داریم در این مطلب به شما نشان دهیم که دریابید که شادی شما بستگی به اقدامات و کارهای کوچک دارد.

1-غذا های سالم بخورید .

این ترفندها برای خوشبختی می تواند شما را شگفت زده کند.مردم اغلب از مواد غذایی به عنوان نقطه ای  برای شادی استفاده می کنند.اما ما اغلب به آن ها اهمیت نمی دهیم.قبل از اینکه فکر کنید اشتباه است، از خودتان بپرسید.چند بار برای احساس خوشبختی و شادی غذا خورده اید؟وقتی احساس افسردگی میکنید، سعی کنید یک قطعه شکلات یا یک کاسه کوچک بستنی بخورید !

غذا خوردن برای دست یابی به احساس خوشبختی سبب افزایش وزن می شود.و افزایش وزن سبب افسردگی می گردد.با این حال، نمی توانید انکار کنید که غذاهایی که برای این لحظات انتخاب می کنید اغلب به سلامتی شما آسیب می رساند.ما نمی گوییم غذاهایی را که باعث خوشحالی شما می شوند به طور کل حذف کنید.کلید  این است که خلاص شدن از احساس خوشحالی و خوشبختی در اثر غذا خوردن.خیلی خوب است که در هنگام غذا خوردن  بر روی عذاهای سالم تمرکز کنید. همه می دانند که؛ غذاهایی که باعث احساس  سیری می شوند اغلب روغنی، شور یا سرخ شده هستند.ما همیشه به شما توصیه می کنیم رژیم غذایی سالم داشته باشید.

2-وسایلی را بخرید که واقعا نیاز دارید.

چقدر چیزهایی را در خانه تان جمع آوری کرده اید که هرگز از آن ها  استفاده نکردید؟ چقدر بدهی کارت اعتباری دارید؟در نگاه اول، ممکن است  این طور به نظر  برسد که علاقه به خرید  ارتباطی به احساس شاد و یا غمگین بودن  ندارد.اغلب ما عباراتی مانند «خرید به من احساس راحتی می دهد» یا «بگذارید خرید برویم و احساس خوبی داشته باشیم» را شنیده ایم.این به ذهن شما بستگی دارد که خرید و خوشبختی را با یکدیگر مرتبط می کند.این سالم نیست.علاوه بر این، احتمالا هزینه های غیر ضروری را نیزافزایش می دهد.و این باعث افزایش بدهی ها شما می شود.

در حقیقت،  افرادی که دارای بدهی هستند ،  احساس اضطراب و استرس در آن ها افزایش می یابد.و با مرور زمان باعث مشکلات جدی می گردد.ما نمی گوییم که اصلا پول خرج نکنید بلکه سعی کنید چیزهای ضروری را خریداری کنید و فکر شده عمل کنید.با این حال، ترفند دوم برای خوشحالی شما این است که یاد بگیرید که در مورد هزینه های خود آگاهی داشته باشید.

3-آرامش را یاد بگیرید.

 

آیا می دانید که چگونه از وقت آزاد خود لذت ببرید؟ شما ممکن است متوجه نشوید، اما  ما در جهانی پر از استرس زندگی می کنیم .تقریبا  داشتن چند ساعت  اوقات فراغت برای خود یک چیز بد یا نشانه ای از این است که شما تنبل هستید.اما این درست نیست .آیا این چیزی است که شما فکر می کنید؟آیا این بدان معنی است که شما مراقبت خوبی از وقت خود را برای استراحت انجام نمی دهید؟آیا می توانم بگویم که به مغز خود کمک می کنید که یک سرگرم کننده باشد یا چند ساعت بدون انجام هر کاری صرف کند؟

حقیقت این است که مردم موفق حتما به استراحت خود اهمیت می دهند و برای آن ارزش زیادی قائل هستند. یکی از ترفندهای خوشبختی و موفقیت آمیز این است که 30 دقیقه تا 2 ساعت در روز برای خودتان  وقت بگذارید  و ذهن خود را آرام کنید.

4-کمتر قضاوت کنید.

چهارمین ترفند برای احساس خوشبختی و شادی باعث می شود که خودتان را نیز بهتر بشناسید.و همچنین باعث می شود شما انسان بهتری شوید.اولا باید بدانید که شما تمام اطلاعاتی را که می خواهید تا دیگران را بشناسید را در اختیار ندارید.همچنین شما در جایگاهی نیستید که به راحتی مردم را قضاوت کنید.دوما شما با قضاوت کردن دیگران باعث می شوید که همه به راحتی به خصوصیات اخلاقی شما پی ببرند.از آنجا که زمانی  را صرف انتقاد از دیگران می کنید، متوجه می شوید که هم وقت و انرژی خود را به خاطر دیگران گذاشته اید در صورتی که می توانستید به راحتی از این زمان برای انجام کارهایی که دوست دارید استفاده کنید.

در نتیجه، فراموش نکنید که  انتقاد یک آینه است.به عبارت دیگر، آنچه که در مورد دیگران دوست ندارید، در واقع چیزی است که شما در مورد خودتان دوست ندارید.اگر شما یکی از افرادی هستید که یک مکانیزم دفاعی یا عادت به قضاوت در مورد دیگران دارید ، علتی را که  شما  را به این راه هدایت می کند، بررسی کنید.

همانطور که در ابتدا گفتیم، احساس خوشبختی بسیار آسان و حتی منطقی است.با این وجود، ممکن است زمان کمی برای یادگیری و تمرین داشته باشید، اما قطعا ارزش تلاش  را دارد.

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *