پربازدیدترین ها
ورزش

4 حرکت کششی برای اصلاح فرم بدن 

4 حرکت کششی برای اصلاح فرم بدن ! استرس و روزمرگی می تواند با فشار بر عضلات بر روی فرم بدنتان تاثیر گذارد.به همین دلیل برای اصلاح فرم بدنتان می توانید از حرکات کششی استفاده کنید.در این مقاله با 4 حرکت کششی برای اصلاح فرم بدن آشنا می شویم :

4 حرکت کششی برای اصلاح فرم بدن

فرم بدن می تواند بر برخی از اعضای داخلی بدن، تنفس و سیستم گوارشتان تاثیر بگذارد.این به دلیل تنش عضلاتی است که مسئول حفظ تعادل بدن هستند و باعث حرکت بدن می گردند.علاوه بر این، یک وضعیت نادرست بدن می تواند سبب ایجاد مشکلاتی مانندد اسکولیوز (خمیدگی یکطرفه ستون فقرات )، کیفوز(قوز)، سفتی گردن، کمر درد یا تاندونیت شانه می گردد که حتما در موارد شدید تر برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.اما خوشبختانه بسیاری از این مشکلات را می توانید با انجام حرکات ساده کششی برطرف کنید. در ادامه با 4 نوع از این حرکات ساده آشنا می شویم :


همچنین بخوانید :


با عقب نگه داشتن چانه گردن را به سمت بالا بکشید

پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید.بایستید و با استفاده از دستانتان چانه را به آرامی به سمت عقب هل دهید.تا سه بشمارید و رها کنید.برای جلوگیری از گردن درد بسیار مهم است که این حرکت را به آهستگی انجام دهید.

4 حرکت کششی برای اصلاح فرم بدن

قرار دادن دست ها در پشت کمر 

برای انجام این حرکت ساده می توانید دست های خود را به پشت کمر ببرید و در یکدیگر قفل کنید.سپس به آرامی دستان خود را در حالتی که قفل هستند به سمت عقب ببرید و بکشید .به یاد داشته باشید در این حرکت نیروی زیادی به عضلات خود وارد نکنید.هر زمان احساس درد کردید ،دستان خود را به آرامی رها کنید.

4 حرکت کششی برای اصلاح فرم بدن

کشش دستان مقابل دیوار 

نزدیک یک دیوار قرار بگیرید و یکی از دستان خود را به شکل افقی بکشید.کف دست شما باید به سمت دیوار باشد.سپس با چرخاندن بدن خود در جهت عکس دستی که مقابل دیوار قرار دارد ،بدن خود را در حالت کشش قرار دهید.ده ثانیه در این حالت قرار گیرید و سپس این حرکت را برای سمت دیگر بدن نیز تکرار کنید.

کشش عضلات پا 

برای انجام این حرکت ابتدا بر روی زمین بنشینید و سپس کف پاهای تان را به یکدیگر بچسبانید و بدن تان را به سمت زمین نزدیک کنید.سپس با استفاده از آرنج تان زانوهای خود را به آرامی به زمین بچسبانید.و به مدت 20 ثانیه در این حالت قرار گیرید .

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات