4 دلیل برای مفید بودن بچگانه حرف زدن زوج ها

مفید بودن بچگانه حرف زدن زوج ها

شاید دلیل آوردن برای مفید بودن بچگانه حرف زدن زوج ها کمی عجیب باشد، اما اکثر زوج ها تمایل دارند گاهی با هم بچگانه صحبت کنند، پس حتما این نوع صحبت کردن سودی برایشان دارد که خودشان دقیقا از آن مطلع نیستند.

بچگانه حرف زدن احساسات مختلفی را در افراد نشانه می گیرد. اگرچه کودکانه صحبت کردن با کودکان یا حیوانات مناسب به نظر می رسد، اما کودکانه صحبت کردن بزرگسالان با یکدیگر گاهی باعث انزجار اطرافیان می شود. با این حال، اخیرا، یک الگوی گفتاری که “صدای کودکانه ی جذاب” نامیده می شود، توسط خانم ها زیاد استفاده می شود. اما چرا باید کسی طوری حرف بزند که مانند یک بچه بی کفایت به نظر برسد؟محققان معتقدند که بچگانه صحبت کردن، ریشه های تکاملی دارد، همانطور که در بسیاری از فرهنگ ها این الگوی گفتار مشاهده می شود. همانطور که والدین از بچگانه حرف زدن برای تقویت پیوندهای احساسی بین خود و کودکشان استفاده می کنند، در بین بزرگسالان هم همان فرآیند دلبستگی مشابه رخ می دهد. بنابراین شگفت آور نیست که در مطالعه ای 75 درصد از بزرگسالان گزارش کرده اند که با دوست یا شریک عشقی شان بچگانه حرف زده اند.

اگر چه پژوهش در این زمینه نسبتا نادر است، شواهد تا کنون نشان می دهد که گفتگوی کودکانه رفتاری کاملا سالم است که برای روابط عاشقانه سودمند است. در ادامه چهار دلیل برای مفید بودن بچگانه حرف زدن زوج ها را برایتان شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

1. دلبستگی آنها ایمن تر و در رابطه شان شاد تر خواهند بود!

در یک مطالعه، محققان شرکت کنندگانی را که با یکدیگر به صورت کودکانه صحبت می کردند بررسی کردند و متوجه شدند که دلبستگی آنها ایمن تر (زمانیکه در کنار شریک عشقی شان هستند احساس راحتی دارند) است و دلبستگی اجتنابی کمتری (احساس تمایل به فاصله گرفتن از شریک عشقی) دارند. گفتگوی کودکانه همچنین کیفیت رابطه ی بیشتری (مثلا رضایت از رابطه، عشق، رضایت در روابط جنسی) را پیش بینی می کند.جالب توجه است که کسانی که باهم بچگانه صحبت می کردند در شکل گیری رابطه به اوج رسیده بودند. تقویت بچگانه حرف زدن بین زوج ها باعث تقویت پیوندهای احساسی خواهد شد. به همین دلیل زوج هایی که می خواهند بیشتر به یکدیگر نزدیک شوند شروع می کنند به بچگانه حرف زدن.

2. لقب گذاشتن برای یکدیگر زوج ها را به هم نزدیک تر می کند!

لقب گذاشتن مثل “جوجه ی من” “عسل من” و … فرم دیگری از کودکانه حرف زدن است. محققان استفاده از لقب را در 154 زوج ازدواج کرده که در مراحل مختلفی از ازدواجشان بودند مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که زوج های تازه بیشتر برای هم لقب می گذارند. در واقع زوج های تازه دو برابر بیشتر از کسانی که مدت زمان طولانی از ازدواج شان می گذشت از القاب مختلف استفاده می کردند.

از همه مهم تر استفاده از این نوع القاب پیش بینی کننده ی رضایت بیشتر از رابطه در زن و شوهر است. در نتیجه، اگر چه ممکن است به نظر بی احترامی باشد، ما حتی استفاده از نام حیوانات می تواند نقش مهمی را ایفا کند و پیوندی عاشقانه بین دو نفر ایجاد کند.

3. کودکانه صحبت کردن فرد را جذاب و دلفریب جلوه می دهد!

همانطور که بزرگ می شویم بسیاری از ویژگی های بامزه و دلفریب که باعث می شد دیگران دوستمان بدارند، مثل چشم های گرد و بزرگ، لپ های گوشتالو و … را از دست می دهیم. با این حال، ما هنوز قادر به انجام بعضی اعمال بامزه هستیم تا بتوانیم غریزه ی مراقب و توجه در عزیزانمان را برانگیزیم. علاوه بر این بزرگسالان انگیزه ی بازیگوشی، خون گرم و بی دفاع بودن را دلایلی برای بچگانه حرف زدن ذکر کردند.4. کودکانه حرف زدن مردان را وفادار تر جلوه می دهد!

دلیل آخر برای مفید بودن بچگانه حرف زدن زوج ها یا حداقل برای مردها در این است که آنها اینگونه با وفاتر به نظر می رسند. اما چطور بچگانه حرف زدن مردان می تواند برایشان مفید باشد؟ با اینکه زنان جذب مردانی می شوند که صدای بم دارند، اما بیشتر احتمال می دهند مردانی که صدای بم دارند به آنها خیانت کنند. بنابراین بچگانه حرف زدن که مستلزم ریز کردن تن صدا است، مردان را وفادار تر جلوه می دهد.

در نتیجه زوج ها نباید اجازه دهند که دیگران آنها را از بچگانه حرف زدن با یکدیگر منصرف کنند. اگرچه این ممکن است برای دیگران آزارنده باشد، اما برای زوج ها فایده های مهم مثل ایجاد پیوند نزدیک و احساس مهربانی و حفظ دلبستگی ایمن در عشق را دارد. پس حتی اگر در مقابل دیگران با هم بچگانه صحبت نمی کنید، در خلوت جلوی این تمایل را نگیرید.

در ادامه بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *