4 دلیل ورزش کردن

4 دلیل برای اینکه چرا ورزش برای سلامتی شما اهمیت دارد !

شما می توانید سلامت قلب خود را با ورزش کردن بهبود ببخشید. اما 4 دلیل ورزش کردن چیست ؟ با فواید ورزش و تاثیرات آن در سلامتی آشنا شوید :

 4 دلیل ورزش کردن

فکر کردن در مورد ظاهر بدن در اکثر انسان ها رایج است و حتی برای زیبا شدن اندام خود حاضر با انجام هر کاری هستند.تغییرات بیرونی ناشی از افزایش فعالیت بدنی اغلب بزرگترین عامل انگیزشی است که افراد را متحیر می کند.مردم می خواهند نتایج تمرینات سخت خود را در  آینه ببینند.فکر کمر باریکتر یا پاهای خوش فرم تر اغلب مردم را از صندلی به باشگاه میبرد.

ما در این مطلب قصد داریم شما را با مزایا و فواید تمرینات ورزشی برای سلامت بدن آگاه کنیم.اما 4 دلیل ورزش کردن چیست ؟

 فواید تمرینات کاردیو

تمرینات Cardiorespiratory به معنای ضربان قلب که در میان عموم به کاردیو شهرت یافته است اصطلاح مورد استفاده برای توصیف ورزش است که قلب و سیستم گردش خون شما را بهبود می بخشد .این سیستم باید هر روز برای زنده ماندنمان کار کند.تمرینات کاردیو ،تمرینات ورزشی هستند که سبب می شوند این سیستم به سختی کار کند.تمرین هایی مانند دویدن، دوچرخه سواری و شنا همه نمونه های خوبی از تمرینات قلبی هستند.در اصل تمرینات کاردیو باعث تقویت عضله قلب می گردند و باعث بهبود پمپاژ خون می شوند.

افزایش ضربان قلب

ضربان قلب شما در طول تمرینات ورزشی افزایش می یابد.و در نتیجه خون بیشتری در قلب شما پمپاژ می گردد.این امر باعث می شود قلب شما در طول روز و انجام ندادن حرکات ورزشی بهتر کار کند زیرا در طول انجام حرکات ورزشی تقویت شده است.

کاهش وزن

یکی از 4 دلیل ورزش کردن ،کاهش وزن است.هنگامی که سطح فعالیت خود را با تمرینات قلبی افزایش می دهید، بدن شما باید سوخت اضافی را برای پاسخگویی به این افزایش نیاز به انرژی بسوزاند.چربی ذخیره شده منبع اصلی سوخت برای تمرین طولانی مدت کاردیو است.این افزایش هزینه انرژی، همراه با کاهش مصرف کالری، می تواند منجر به کاهش قابل توجه وزن شود.

کاهش استرس

ورزش های کاردیو باعث تولید اندروفین می گردد که برای سلامت مغز بسیار مهم است.ورزش هایی مانند پیاده روی و یا تنیس نیز می تواند نتیجه ای مشابه داشته باشد.همانطور که شما شروع به  انجام تمرینات ورزشی می کنید سطح استرس شما  کاهش  می یابد.در نتیجه پس از پایان ورزش ممکن است شما احساس خستگی جسمس داشته باشید اما این را بدانید که ذهن شما با نشاط و تازه شده است.

در ادامه بخوانید :

تمرینات ورزشی برای رهایی از اضافه وزن بارداری !

۱۰ دقیقه تمرینات ورزشی برای افراد پرمشغله !

۶ هفته تمرینات ورزشی برای داشتن اندامی ایده آل در تابستان !

فواید ورزش های آبی چیست ؟