4 میوه شگفت انگیز برای جلوگیری از ابتلا به سرطان !

اگر چه این میوه ها نمی توانند سرطان را درمان کنند، اما آنها از  جلوگیری به آن کمک می کنند و سیستم ایمنی را تقویت می کنند.

میوه ها در بین مواد غذایی طبیعی از نظر مزه در رتبه اول قرار دارند.بهترین بخش این است که تمام میوه ها برای بدن ما مفید هستند.آنها حاوی تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن شما هستند.برخی از آنها فراتر از این هستند و نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا به سرطان را ایفاء می کنند، یکی از حساس ترین بیماری هایی که وجود دارد.سرطان یک بیماری خطرناک است که هر ساله افراد بسیاری را به خطر می اندازد.

در این مطلب میوه هایی را که نقش به سزایی در جلوگیری از ابتلا به سرطان را دارند برای شما جمع آوری کرده ایم :

1-زغال اخته

4 میوه شگفت انگیز برای جلوگیری از ابتلا به سرطان !

یکی از بهترین میوه های ضد سرطان، زغال اخته  است که حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است.مهمترین آنتی اکسیدان موجود در زغال اخته آنتوسیانین است. آنتوسیانین، اسید آگاریک و پرولین موجود در زغال اخته با  رادیکال های آزاد که می توانند باعث ایجاد سرطان در DNA شوند مبارزه می کنند.این ماده در همان زمان سلول های مضر را می کشند؛  وبا سلول های سرطانی دهان، کولون،  و پروستات مبارزه می کند.ویتامین C یکی از ویتامین هایی است که از سرطان جلوگیری می کند. این میوه کوچک اما خوشمزه غنی از ویتامین C است.

این  میوه رادیکال های آزاد را متوقف می کند و از سلول های DNA محافظت می کند و در نتیجه از تشکیل تومور جلوگیری می کند.فراموش نکنید که زغال اخته را به لیست خرید خود اضافه کنید .شما می توانید آن را با نوشیدنی های خود مخلوط کنید یا آن را به عنوان یک میان وعده خوشمزه بخورید.

2-انگور

4 میوه شگفت انگیز برای جلوگیری از ابتلا به سرطان !

انگور در رتبه دوم مبارزه با   سرطان قرار دارد. به همین دلیل سعی کنید تا آنجا که ممکن است انگور بخورید.انگورهای تیره قرمز و سیاه دارای ماده ای به نام رزوراترول هستند.براساس تحقیقات انجام شده نشان داده شده است که رزوراترول باعث کاهش فعالیت اورانیلیت دکربوکسیلاز در سلول های سرطانی روده بزرگ می شود.انگورنه تنها اثر مثبت بر روی جلوگیری از  سرطان روده بزرگدارد.  همچنین این میوه  به کاهش خطر ابتلا به تومورهای سرطانی پروستات و پستان کمک می کند.

3-آووکادو

4 میوه شگفت انگیز برای جلوگیری از ابتلا به سرطان !

بر خلاف بسیاری از مردم که فکر می کنند ،آووکادو از خانواده سبزیجات است اما آووکادو یک میوه است.این میوه همچنین یک جنگنده سرطانی است و  حاوی روغنهای مفید است.آنتی اکسیدان منبع گلوتن است و در برابر رادیکال های آزادی که با ساختار DNA بازی می کنند و سبب سرطان می شوند مبارزه می کنند.آووکادو همچنین یک منبع ویتامین C است. به یاد داشته باشید که ویتامین C رادیکال های آزاد را مهار می کند و از سلول های DNA محافظت می کند و از تشکیل تومورهای سرطانی جلوگیری می کنند.

کاروتنوئیدها (بتا کاروتن، آلفا کاروتن و زاکسنتین) در آوکادو یافت می شوند تا از سرطان سینه، پروستات و دهان جلوگیری کنند.ویتامین E، که به فراوانی در آوکادو یافت می شود، خطر ابتلا به سرطان سینه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

4-آناناس

4 میوه شگفت انگیز برای جلوگیری از ابتلا به سرطان !

بدون شک آناناس یکی دیگر ازمیوه هایی است که همه آن را دوست دارند و دشمن سرطان است.این میوه عجیب و غریب حاوی آنزیمی به نام برملائین است که پروتئین ها را تجزیه می کند و سلول های سرطانی را از بین می برد.این آنزیم شگفت انگیز در قسمت میوه و تاج و در ریشه ها یافت می شود.همچنین باعث کاهش التهاب و درد نیز می شود.

بدون شک یکی از بهترین راه های دریافت ویتامین و مینرال های مورد نیاز بدن خوردن میوه است.اگر شما به بیماری دیابت مبتلا هستید باید تحت کنترل پزشک میوه مصرف کنید.

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *