4 کار که نباید هرگز با معده خالی انجام دهید !
سلامت

4 کار که نباید هرگز با معده خالی انجام دهید ! 

4 کار که نباید هرگز با معده خالی انجام دهید ! نحوه شروع صبح شما بر سطح انرژی شما در طول روز تأثیر می گذارد.با این وجود ، گاهی اوقات عادت هایی ایجاد می کنید که می تواند اثرات جسمی و عاطفی ناخواسته ای  داشته باشند.این عادت ها کدامند ؟

بسیاری از عادات وجود دارد که ما با معده خالی آن ها را انجام می دهیم اما در واقع نمی دانیم که چقدر برای  سلامتی ما مضر هستند.در حالی که بسیاری از این عادت ها بخشی از کارهای روزمره ما شده اند ، و حتی به نظر می رسد “بی ضرر هستند” ،  در واقع می توانند با گذشت زمان بر روی سلامتی ما تأثیر بگذارند.

4 کار که نباید  با معده خالی انجام دهید !

نوشیدن قهوه

نوشیدن قهوه

اگرچه انکار نمی شود که قهوه یک نوشیدنی پر انرژی است که حاوی مواد مغذی و فواید زیادی است ، نوشیدن قهوه هنگام گرسنگی می تواند یک عادت مضر باشد.حتی اگر قهوه بدون کافئین نیز بنوشید ،تولید اسید در معده را افزایش داده و می تواند باعث سوختگی و رفلاکس معده شود . بهتر است قهوه خود را با یک چای جایگزین کنید.


همچنین بخوانید :


نوشیدن آب پرتقال

آب مرکبات

آب میوه مرکبات حاوی مقدار زیادی ویتامین ، مواد معدنی و مواد مغذی مفید برای بدن ما است.با این وجود ، شما هنگام گرسنگی نباید آنها را مصرف کنید زیرا ممکن است باعث تحریک مخاط معده  یا عوارض گوارشی شود.اگر می خواهید هنگام گرسنگی آب مرکبات بنوشید ، آن را با مقدار مساوی آب مخلوط کنید تا از اثرات مضر بر معده شما جلوگیری شود.سعی کنید در هنگام صبحانه  چنین آب میوه هایی  را مصرف کنید.

مصرف داروهای ضد التهاب

4 کار که نباید با معده خالی انجام دهید

نباید آسپرین ، استامینوفن و به طور کلی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را با معده خالی مصرف کنید.انجام این کار ممکن است عوارض گوارشی جدی ایجاد کند.ترکیبات موجود در آنها باعث عدم تعادل در غشای معده و در موارد شدید می تواند باعث خونریزی در معده شود.برای کاهش اثر چنین داروهایی باید با آن ها شیر بنوشید. اگر شیر موجود نیست ، مقدار زیادی آب مصرف کنید.

ورزش سنگین

4 کار که نباید با معده خالی انجام دهید

انجام ورزش با شکم خالی ممکن است برای شما مفید نباشد.افسانه های زیادی در مورد ورزش در صبح وجود دارد.عده ای هستند که معتقدند ورزش با معده خالی به سوزاندن کالری بیشتر کمک می کند.اما بعید است معده خالی بر تعداد کالری هایی که می سوزانید تأثیر بگذارد. در مقابل ، می تواند باعث کاهش توده عضلانی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *