5 اشتباه بهداشتی که مدام آن ها را تکرار می کنید!
سلامت

5 اشتباه بهداشتی که مدام آن ها را تکرار می کنید! 

5 اشتباه بهداشتی ! برای سالم بودن و حفظ ایمنی ، لازم است که قوانین بهداشتی را کاملاً رعایت کنید.با این حال بسیاری از مردم استباهات بهداشتی را که فکر می کنند صحیح است را مدام تکرار می کنند.ما رایج ترین اشتباهات بهداشتی را برای شما به اشتراک گذاشتیم، با یکدیگر با آن ها آشنا می شویم:

5 اشتباه بهداشتی که مدام آن ها را تکرار می کنید!

مدام دوش گرفتن

دوش گرفتن مکرر از دوش نگرفتن خطرناک تر است.طبق تحقیقات متخصصان عفونی دانشگاه کلمبیا ، دوش گرفتن بیش از حد باعث خشکی و ترک پوست می شود.این باعث می شود میکروب ها از طریق زخم ها سریعتر به بدن شما نفوذ کنند.کارشناسان توصیه می کنند بیش از یک بار در روز حمام نروید.


همچنین بخوانید:


نشستن دست ها قبل از دستشویی رفتن

5 اشتباه بهداشتی

میکروب ها و باکتری های بی شماری را می توانید نه تنها در توالت بلکه در هر گوشه خانه خود پیدا کنید.اگر دستان خود را در طول روز نشویید ، مقدار زیادی باکتری درون آن ها جمع می شود.همیشه قبل از ورود به توالت دستان خود را به مدت 20 ثانیه با صابون بشویید.

زدن سیفون با نوک انگشت

5 اشتباه بهداشتی

یکی از مکانهای خطرناک توالت دکمه دکمه سیفون است.طبق مشاهدات ، 90 دقیقه پس از ردن سیفون ، تمام باکتری ها و قطرات هنوز روی سطح  باقی مانده بودند.بنابراین ، سعی کنید سیفون را با انگشت یا پشت انگشت خود فشار دهید ، نه با نوک انگشتان.بنابراین ، شما مانع از گسترش باکتری ها در اطراف سیفون می شوید.

مدت طولانی روی یک بالش خوابیدن

بالش های پر مکان مناسبی برای تجمع انواع میکروب و گردو غبار است.این حالت ممکن است با گذشت زمان به چهره شما سرایت کند و مشکلاتی نظیر دمیودایکوزیس (بثورات صورت) ایجاد کند.طبق مطالعه دیگری نشان داده شده است که  گرد و غبار باعث گرفتگی بینی و دستگاه تنفسی فوقانی می شوند.در همین راستا ، توصیه می شود که بالش خود را  با دمای بالا بشویید و تعویض کنید.

شستن صورت با صابون 

بسیاری از افراد تقریباً ناخواسته صورت خود را با صابون می شویند ، و فکر می کنند که این کار باعث تمیز شدن صورت شان می شود.با این حال ، صابون منافذ را مسدود می کند ، سد محافظ را از بین می برد و سطح pH پوست شما را مختل می کند.همچنین باکتری هایی را که بر روی سطح صابون نشسته است را به پوست تان انتقال می دهد.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *