با 5 اشتباه رایج در زمان انجام مانیکور آشنا شوید !

انجام مانیکور در منزل و راههای درست انجام آن !

آیا شما نیز از آن دسته  کسانی هستید که اعتقاد دارید توانایی انجام مانیکور در منزل را دارید و رفتن به سالن های آرایشی را ضروری نمی دانید؟ بریدن گوشت اطراف ناخن ،انجام حرکات اشتباه باعث آسیب رساندن به ناخن های شما می شود .در این مطلب 5 اشتباه رایج در حین انجام مانیکور را برای شما جمع آوری کرده ایم :

1-ناخن های خود را کوتاه نکنید !

5 اشتباه رایج در زمان انجام مانیکور

اگر قبل از انجام مانیکور ناخن خود را کوتاه می کنید وسپس با سوهان فرم می دهید ،این اولین اشتباه در حین  انجام مانیکور است.زیرا در این صورت  نمی توانید  ناخن های خود را به فرمی که دوست دارید نزدیک کنید .قبل از شروع مانیکور ناخن های خود را با سوهان فرم دهید اگر ناخن های شما بسیار بلند است اول آن ها را کمی کوتاه کنید سپس با سوهان فرم دهید .

2-گوشت اطراف ناخن خود از بین نبرید !

اگر شما نیز از آن دسته کسانی هستید گوشت اطراف ناخن  خود را کوتاه می کنید ، این دومین اشتباه شما است . بهترین راه برای این کار  فشار دادن  آن ها به عقب توسط وسیله مخصوص است .و پیشنهاد ما به شما این است که این کار را زمانی که در حمام هستید انجام دهید زیرا  زمانی که در حمام هستید گوشت اطراف ناخن شل می شود شما به راحتی می توانید آن ها را به عقب فشار دهید اما این کار را به آرامی انجام دهید.

3-سوهان را فقط در یک جهت بکشید .

5 اشتباه رایج در زمان انجام مانیکور5 اشتباه رایج در زمان انجام مانیکور

 ناخن  های دست خود را فقط در یک جهت سوهان بزنید .زیرا حرکات سوهان به جلو و عقب باعث آسیب دیدن ناخن های شما و شکستن آن ها می شود.

4 – ناخن شما باید کاملا تمیز باشد.

5 اشتباه رایج در زمان انجام مانیکور

ناخن های شما در هنگام شروع مانیکور باید کاملا تمیز باشد .و بر روی ناخن های شما نباید اثری از کرم یا هر لوسیون دیگری باشد.قبل از انجام مانیکور ناخن های خود را با دستمال و مقدار بسیار کمی استون تمیز کنید.

5-نوک ناخن های خود را فراموش نکنید.

5 اشتباه رایج در زمان انجام مانیکور

بعد از فرم دادن به ناخن هایتان حالا نوبت لاک زدن است اما مهم ترین نکته این است که لاک را به نوک انگشتان خود نیز بزنید زیرا باعث ماندگاری لاک شما می شود سپس حتما از خشک کننده لاک نیز استفاده کنید زیرا باعث می شود مانیکور شما سریع تر خراب شود.

در ادامه بخوانید : با دلایل شکسته شدن ناخن ها آشنا شوید !

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *