5 اشتباه رایج در افرادی که موهای رنگ شده دارند !
سبک زندگی, مد و زیبایی

5 اشتباه رایج در افرادی که موهای رنگ شده دارند ! 

موهای رنگ شده و اهمیت مراقبت از آن ها !!

در حال حاضر می دانیم که کسانی که دارای موهای رنگ شده هستند نسبت به کسانی که موهای طبیعی دارند باید بیشتر از موهای خود مراقبت کنند.همان طور که موهای رنگ شده می تواند زیبایی شما را جند برابر کند در صورت عدم مراقبت صحیح می تواند باعث کابوس شما شود.و مشکلاتی از قبیل موهای خشک ،موخوره ،شکستگی و عدم شفافیت برای شما به ارمغان بیاورد.

به همین دلیل باید به مراقبت موها بسیار اهمیت دهیم مخصوصا بعد از رنگ کردن آن ها .اگر شما نیز دارای موهای رنگ شده هستید حداقل یک بار این اشتباهات رایج را انجام داده اید .

1-استفاده نکردن از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده

ساختن شامپو برای موهای رنگ شده دلیلی دارد !استفاده از شامپو مخصوص موهای رنگ شده باعث ماندگاری رنگ مو و شفافیت آن می شود.و این نیز نکته مهمی برای موهای رنگ شده است.اگر دوست دارید موهای شما شفافیت خود را از دست ندهند و مانند روز اول باشند حتما از شامپو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

2-استفاده کردن از دستگاههای برقی که به سلامت موها آسیب می زنند.

اگر شما ازسشوار یا اتو مو یا دستگاههای برقی برای شکل دادن به موهایتان استفاده می کنید مطمئن باشید که در برابر گرما از موهای شما مراقبت می کنند و باعث آسیب دیدن موهای شما نمی شوند.ودر خرید این دستگاهها به این فاکتور توجه کنید.

3-محافظت نکردن در برابر اشعه خورشید

مخصوصا در فصل تابستان همان طور که باید از پوست صورت خود مراقبت کنیم باید از موهای خود نیز مراقبت کرده و به سلامت آن ها اهمیت دهیم .می توانید از محصولات مراقبت از مو که در مقابل اشعه UV مقاوم هستند استفاده کنید.همچنین می توانید از کلاه برای جلوگیری از آسیب خورشید استفاده کنید.

4- محافظت نکردن از موهای خود در برابر کلر و آب دریا

رنگ موهای شما در استخر بر اثر کلر موجود در آن و در دریا به دلیل داشتن نمک آسیب می بیند و شفافیت خود را ازدست می دهد.به همین دلیل حتما بعد از استخر و دریا موهای خود را با آب تمیز شستشو دهید.و همچنین از محصولات مراقبت از مو حتما استفاده کنید.

5-شستشو موها با آب گرم

ذرات موجود در آب خود به تنهایی سبب از بین رفتن شفافیت موها می شود.زمانی که شما با آب گرم موهای خود را می شویید باعث تقویت این امر می شوید.به همین دلیل تا می توانید موهای خود را با آب ولرم و یا حتی آب سرد بشویید.

 

در ادامه بخوانید : ۵ اشتباه که باعث آسیب دیدن و تخریب موهایتان می شود !

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *