پربازدیدترین ها
ورزش

5 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه 

5 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه !کشش بخش مهمی در بهبود دامنه حرکت ، انعطاف پذیری و کمک به روند بهبودی است.تمرینات کششی و گرم کردن قبل از تمرینات کراس فیت ، و خود تمرینات کششی دو چیز متفاوت است.تمرینات کششی می تواند به شما در آماده سازی تمرینات کراس فیت کمک کند و ریکاوری شما را بهبود بخشد.

گرم کردن مناسب به هر ورزشکاری کمک خواهد کرد که از نظر وزنه ها و تجهیزات جلسه بهتری داشته و خطر آسیب دیدگی را به شدت کاهش می دهد.

تمرینات کششی پس از یک جلسه پرانرژی به بهبود انعطاف پذیری کلی ، کاهش درد عضلات و بهبود ریکاوری کمک می کند.حرکات کششی به بدن شما اجازه می دهد که هنگام بلند کردن وزنه ها به راحتی حرکت کند ،و در واقع باعث ساخت عضلات طولانی به جای عضلات کوتاه می شود.

چرا ما قبل و بعد از شروع ورزش از حرکات کششی استفاده می کنیم ؟

نه تنها کشش  باعث گرم شدن بدن می شود بلکه باعث شگفتی هایی برای  ریکاوری می شود و ممکن است از بروز سندروم عضلانی  جلوگیری کند.ورزش هنگام ساخت عضلات باعث ایجاد سموم در بدن می شود.با کشش عضلات بعد از ورزش ، این سموم وارد جریان خون و خارج از عضلات می شوند ، جایی که می توان آنها را تجزیه و ریشه کن کرد.


همچنین بخوانید:

4 حرکت کششی برای اصلاح فرم بدن

چرا باید تمرینات کششی را حتما انجام دهید و روش صحیح انجام آنها چیست؟


بنابراین ، در حقیقت ، کشش پس از تمرینات سخت به این معنی است که وقتی صبح روز بعد کفش های خود را می بندید یا سعی می کنید روی توالت بنشینید ، دیگر احساس نمی کنید که مانند مومیایی باشد که تازه از تابوت آزاد شده است.

5 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه

تمرینات کششی همسترینگ

همسترینگ بخش مهمی از زنجیره پشتی  شماست.بلند کردن وزنه ، ددلیفت حرکات سختی هستند که به آن ها نیاز دارید.بیش تر اوقات هنگان انجام برخی حرکات مخصوص پا شما می توانید عضلات همسترینگ را به راحتی حس کنید.انجام حرکت کششی مانند تصاویر پایین باعث می شود که عضلات همسترینگ تحت فشار قرار گیرند. برای فشار بیش تر باید کمی به سمت جلو خم شوید.

5 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه

5 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه

ماهیچه سه سر بازو

حرکاتی مانند شنا ، بنچ پرس و.. هر حرکتی که بافشار باشد عضلات ماهیچه سه سر بازو را تحت فشار قرار می دهد.کشش خوب در این ناحیه باعث می شود که این ماهیجه تقویت شده و شما بتوانید به راحتی روی آن فشار بیاورید.

5 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه

شانه ها

در تمرینات کششی البته نباید از شانه ها غافل شویم.اتصالات شانه یکی از بیشترین اعضا  در بدن شماست که از آن کار می کشید، تقریباً  برای هر حرکتی در قسمت بالای بدن تان از شانه های شما استفاده می شود.بنابراین اجازه ندهید که آن ها آسیب ببینند.

مفاصل ران

حرکات پرش ، اسکات ،نشستن و بلند شدن و…همه با مفاصل ران انجام می شود.اینها اتصالات اصلی و کلید اصلی شما هستند.پس به درستی آن ها را بکشید برای انجام این کار از ران ها و باسن تان نیز کمک بگیرید.
8 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه

مچ ها

مچ پا ستون هایی هستند که نه تنها وزن بدن شما بلکه تمام وزنی که در دست دارید را هم تحمل می کنند بنابراین تقویت آن ها بسیار مهم است.
8 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه
8 تمرین کششی برای تقویت تحرک و ریکاوری در خانه

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات