پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

5 دلیل برای تماشای انیمه AnoHana ؛ فرصت ها و آرزوها 

انیمه AnoHana : The flower we saw that day

با مرور و بررسی 5 دلیل برای تماشای انیمه AnoHana – آنوهانا: گلی که آن روز دیدیم – در خدمت شما هستم. این انیمه، با فقط و فقط 11 قسمت، جواهر ارزشمندی محسوب می شود که با ندیدنش، ضرر بزرگی کرده اید. در ادامه، با مجله وارونه همراه باشید تا به طور مفصل به این انیمه بپردازیم.

انیمه آنوهانا، درباره گروهی از دوستان دوران کودکی است که در گذشته، رابطه بسیار صمیمی و نزدیکی داشته اند. اما دوستی آنها، مدت ها پیش، بعد از مرگ یکی از اعضای این گروه، دختری به نام میکو (که او را با لقب منما صدا می کنند.) بهم می خورد و حالا، هرکدامشان، جدا از بقیه، به زندگی خود مشغول هستند.

مطلب پیشنهادی مرتبط: بهترین انیمه های غم انگیز 

تمرکز داستان انیمه آنوهانا، روی پسری است که قبلا مثل سردسته این گروه بوده و دوستانش او را جین-تان صدا میکردند. آخرین حرفی که جینتان به منما قبل از مرگش زده بود، این بود که او دختری زشت است. جینتان، آن موقع فکر کرده بود می تواند فردا برود و از منما معذرت خواهی کند؛ اما حیف که منما همان روز از دنیا رفت.

حالا چند سال از آن موقع گذشته و جینتان دیگر مثل زمانی که سردسته گروه بود، محبوب و پرجنب و جوش نیست. و زندگی یکنواخت و ناراحت کننده ای دارد. تا اینکه در یک تابستان، او متوجه می شود که می تواند منما را ببیند. که از او می خواهد آرزویش را برآورده کند. در حالی که در ابتدا، به نظر می رسد که منما فقط توهم جینتان است، اما ممکن است واقعا اینطور نباشد…

5 دلیل برای تماشای انیمه آنوهانا

1/ بار احساسی انیمه AnoHana

انیمه AnoHana

هم اکنون که این مطلب را می نویسم، به تازگی تماشای این انیمه را به پایان رسانده ام و اشک هایم را پاک کرده ام. انیمه آنوهانا: گلی که آن روز دیدیم، از انیمه هایی محسوب می شود که هر کسی که به انیمه های غم انگیز علاقه دارد، نباید آن را از دست بدهد.

احساساتی که با تماشای این انیمه به شما منتقل می شوند، فراتر از عمیق هستند. این احساسات، غیرقابل وصف، و سنگین هستند. البته نقطه قوتی که انیمه آنوهانا دارد، این است که بین شادی و غمی که منتقل می کند، تعادل و توازن را به خوبی برقرار کرده و شما را از تماشای این انیمه، زده نمی کنند.


مرتبط: نگاهی به انیمه به سوی جنگل کرم های شبتاب ؛ عاشقانه ای فراتر از مادیات


2/ انیمه Anohana: The flower we saw that day ؛ گوهری در ژانر عاشقانه

باید قبول کرد که نوجوانان دبیرستانی ژانر عاشقانه را اشباع کرده اند. و متاسفانه بسیاری از همین آثار عاشقانه تینیجر محور، هیچ حرف جدیدی برای گفتن ندارند. آنقدر تکراری هستند که شما بتوانید فقط به پوستر برخی آثار نگاه کنید و در یک صدم ثانیه، از اول تا آخر ماجرا را در ذهنتان تصور کنید.

اما قضیه آنوهانا فرق دارد. در این انیمه، نسبت به آثاری که در بالا اشاره کردم، شاهد رومنس متفاوت تر، ولی ملموس تر و قابل درک تر هستیم.

انیمه AnoHana یکی از بهترین انیمه های عاشقانه، یا بهتر است بگوییم از منحصر به فردترین انیمه های عاشقانه محسوب می شود. بنابراین اگر طرفدار ژانر عاشقانه هستید، به هیچ وجه نباید این انیمه را از دست بدهید!

3/ پیام های انیمه آنوهانا: گلی که آن روز دیدیم

در انیمه آنوهانا، شاهد رفقایی که در همان “ب” بسم الله، بعد از مدت ها دوباره دور هم جمع می شوند و باز هم مثل قدیم ها، می خندند، انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده، نیستیم. بعد از مرگ منما، بازماندگان این گروه، به هم توهین می کنند، و حرف هایی را به زبان می آورند که قبلا هرگز نمی توانستند به زبان بیاورند.

خوبی این انیمه این است که شعارزده نیست.

همچنین، انیمه آنوهانا، از این نمی ترسد که بخواهد از مرز باریک و غیرقابل تشخیص بین عشق و خودخواهی صحبت کند. این دقیقا همان چیزی است که در بسیاری از داستان های کلیشه ای، شاهدش نیستیم. باز کردن پای چنین صحبتی، تاثیرگذاری این انیمه را چندین برابر می کند.

نکته قابل توجه دیگر، این است که در انیمه آنوهانا، می بینیم که گاهی اوقات، ممکن است به نظر برسد که در حال تلاش برای خوشحالی کس دیگری هستیم، اما در واقع فقط به خودمان فکر می کنیم.

البته این انیمه، هرگز بدبین به نظر نمی رسد. همزمان که بسیار واقع گراست، همزمان نشان می دهد که می شود برای سختی های زندگی، راه حل و چیز التیام بخشی پیدا کرد. باید با واقعیت های زندگی روبرو شد: جای بعضی زخم ها، تا ابد می ماند؛ اما این دلیل نمی شود که برای خودمان زخم های جدید بسازیم. این دلیل نمی شود که لااقل تلاشی برای کمرنگ شدن جای زخم ها نکنیم.

مطلب پیشنهادی مرتبط: معرفی آثار ماکوتو شینکای

4/ شخصیت پردازی فوق العاده انیمه آنوهانا

با توجه به صحبت هایی که در بالا کردم، ممکن است فکر کنید که شخصیت های انیمه آنوهانا، عصبانی، دورو، یا شاید هم بیش از حد سرد و خشک هستند. اما به هیچ وجه اینطور نیست. شما هیچ وقت نمی توانید کسی را در این انیمه، مورد قضاوت قرار دهید؛ چون با تک تک سلول های بدنتان، درکشان می کنید. و احساس می کنید که اگر شما هم جای آنها بودید، همین کار را می کردید. (البته شاید در لحظاتی، کاراکترها را مورد قضاوت قرار دهید و از دستشان عصبانی شوید، اما کلیت قضیه همینطور است که قبل گفتم.)

خب، این نشان دهنده شخصیت پردازی دقیق و فوق العاده انیمه آنوهانا است. هیچ یک از شخصیت های این انیمه، حتی کسی که ممکن است گاهی اوقات اعصاب آدم را خرد کند، تک بعدی و به دور از واقعیت نیستند. و همین موضوع، یکی از دلایلی است که این انیمه را، اینقدر تماشایی ساخته است.

5/ انیمه آنوهانا: گلی که آن روز دیدیم اعتیادآور است!

انیمه AnoHana

قسمت های کم، و داستان جذاب. همین دو شیطان جهنمی، کاملا زمینه چینی برای اعتیاد آدم به این انیمه را فراهم می کنند!

در صورتی که عشق آتشینی به رگباری دیدن یک سریال دارید، قطعا انیمه هایی مثل هیوکا یا مامور پارانویا، به دلیل ریتم نسبتا کندشان، برای شما چندان مناسب نیستند. (توجه کنید، من اشاره ای به بد بودن این دو انیمه نکردم.) اما انیمه آنوهانا، می تواند شما را به شدت به خود جذب کند؛ به طوری که مدام دوست داشته باشید لحظات بیشتری را با تماشای دنیای دوست داشتنی این انیمه بگذرانید.

جمع بندی پنج دلیل برای تماشای انیمه Anohana: The flower we saw that day

انیمه آنوهانا: گلی که آن روز دیدیم – انیمه ای با داستان، شخصیت ها و احساساتی عمیق است. و مطمئن باشید تاثیر بزرگی روی شما خواهد گذاشت. این انیمه، در حالی که اشک همه را در می آورد، به زیبایی یک رویا، درباره فرصت ها و آرزوها صحبت می کند. همچنین اثری است که با هر سلیقه ای، می توانید از آن لذت ببرید؛ به ویژه اگر طرفدار انیمه هایی مثل نام تو، میخوام پانکراست رو بخورم، صدای خاموش، دروغ تو در آوریل، یا Erased باشید. پس منتظر چه هستید؟

مطالب مرتبط

 
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات