5 راه برای محافظت از روابط اجتماعی در قرنطینه!
سبک زندگی

5 راه برای محافظت از روابط اجتماعی در قرنطینه! 

5 راه برای محافظت از روابط اجتماعی در قرنطینه! با آمدن ویروس کرونا و آغاز دوران قرنطینه ، روابط اجتماعی مان بسیار کاهش یافته است.و هر کدام روزهایمان را به صورت تنهایی در خانه می گذرانیم.اما باید بدانید که فعال بودن از نظر اجتماعی و  داشتن ارتباط با دیگران از هر زمان دیگری مهم تر است.البته منظور داشتن ارتباط مجازی است.بنابراین چگونه می توانیم با این روند سازگار شویم؟ و بتوانیم روابط اجتماعی مان را حفظ کنیم ؟

5 راه برای محافظت از روابط اجتماعی در قرنطینه

5 راه برای محافظت از روابط اجتماعی در قرنطینه!

با فعالیت های مجازی از سلامت روان محافظت کنید

در این روزها که در قرنطینه هستیم بهتر است با فعالیت های مجازی از سلامت روانمان محافظت کنیم. در این زمینه طولانی ترین تحقیق در مورد رشد بزرگسالان توسط دانشگاه هاروارد انجام شده است.نتایج تحقیق نشان می دهد که مهمترین عاملی که در طول زندگی  افراد باعث شادابی ذهن  آن ها می شود  ، روابط صمیمی و معنادار است.در این دوره ، تلاش در روابط اجتماعی شما باعث می شود احساس خوبی به شما دست دهد و به شما در محافظت از سلامت روان خود در این فرایند کمک کند.

در این دوران سخت که همه در خانه هستیم و از دوستان و عزیزانمان دوریم ، داشتن فعالیت های مجازی با آن ها می تواند روحیه ما را بالا ببرد.روابط اجتماعی به شما کمک می کند تا این روند را به بهترین وجه برای سلامت روان خود به پایان برسانید.


همچنین بخوانید:

zoom بهترین اپلیکیشن برای تماس تصویری در قرنطینه!

شخصیت ها در قرنطینه چگونه تغییر می کنند؟

سه راز شاد زیستن در قرنطینه !!! شادی را در هر شرایطی، حتی در کرونا ، هم می توان ساخت!!!! 


برای به اشتراک گذاشتن احساسات لحظاتی ایجاد کنید

5 راه برای محافظت از روابط اجتماعی در قرنطینه

تحقیقات نشان می دهد که به اشتراک گذاشتن لحظات احساسی شدید ، بودن در این لحظات در کنار هم ، باعث تقویت روابط می شود.این روزها ، می توانید روابط خود را با  در تماس ماندن با اطرافیان خود ، با اشتراک گذاری چیزهای عاطفی تقویت کنید.سعی کنید لحظات صمیمی ایجاد کنید که می توانید با حلقه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.به عنوان مثال ، می توانید در مورد یک فیلم ، موسیقی ، کتابی که دوست دارید تصمیم بگیرید و سپس احساسات خود را از طریق آن به اشتراک بگذارید.

از خلاقیت خود برای فعالیت های اجتماعی استفاده کنید

سعی کنید با موقعیتی که در آن قرار داریم سازگار شوید و راه های جدیدی برای ارتباط با محیط اجتماعی خود ایجاد کنید.در این دوران می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید.به عنوان مثال ، به جای یک پیام کوتاه کلاسیک ، می توانید یک موضوع مشترک را با دوستان خود تنظیم کنید و با پوشیدن لباس مناسب ، تصاویر خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.به این ترتیب ، شما هم لحظات سرگرم کننده خواهید داشت و هم از نظر اجتماعی فعال و در ارتباط خواهید بود.

به روتین های قدیمی خود وفادار باشید

یک مطالعه در دانشگاه ویرجینیا غربی نشان می دهد که می توان از فناوری برای کمک به توسعه روابط استفاده کرد.به طور معمول ، شما ممکن است نتوانید فعالیتهای فیزیکی را که همیشه با دوستان خود انجام می دادید را انجام دهید ، اما ممکن است روتین های قدیمی نیز داشته باشید که  می توانید نسخه های آنلاین  آن را انجام دهید.به عنوان مثال ، می توانید جلسات بعد از کار را به یک ساعت قهوه بصورت آنلاین تبدیل کنید.سعی کنید روتین های قبلی تان را به روز کنید تا بتوانید از این دوران با سلامت ذهنی و روانی عبور کنید.

با دوستانی که ملاقات نکرده اید ارتباط برقرار کنید

می توانید این روزها را به عنوان فرصتی برای برقراری ارتباط با دوستان خود ، که مدت طولانی قادر به دیدار  آنها نبودید  اما برای شما مهم هستند ،در نظر بگیرید.اطمینان حاصل کنید که آنها وقتی   صدای شما  را می شنوند بسیار خوشحال خواهند شد.با این کار هم شما و هم دوست تان احساس خوبی پیدا خواهید کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *