Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

5 روش برای جلوگیری از خشکی چشم
سلامت

5 روش برای جلوگیری از خشکی چشم 

5 روش برای جلوگیری از خشکی چشم ! بسیاری از عوامل مانند استفاده طولانی مدت از رایانه ،تلفن همراه ، تلویزیون و…باعث آسیب به چشم ها می شود.خشکی چشم یکی از این مشکلات است.اما با چند اقدام ساده می توانید از خشکی چشم محافظت کنید. با یکدیگر با 5 روش برای جلوگیری از خشکی چشم آشنا می شویم :


همچنین بخوانید :


خشکی چشم؛ با علائمی مانند سوزش ، لکه دیدن  ، احساس  وجود شن و ماسه ، قرمزی و از بین رفتن بینایی در چشم بروز می کند.متخصص سلامت چشم و بیماری Evren Baca خاطرنشان کرد:از دست دادن بینایی به دلیل بی نظمی در لایه شفاف چشم ، تشکیل لکه و جای زخم در نتیجه عفونت به دلیل خشکی رخ می دهد .Evren Baca هشدار داد که از بین رفتن بینایی ناشی از خشکی چشم گاهی می تواند دائمی شود.

بنابراین ، درمان زودرس خشکی چشم بسیار مهم است.اگر لکه ، قرمزی ، احساس  وجود شن و ماسه در چشم  دارید ، سریعاً با چشم پزشک مشورت کنید.با یکدیگر با 5 روش برای جلوگیری از خشکی چشم آشنا می شویم :

1-مراقب باد باشید

5 روش برای جلوگیری از خشکی چشم

باد می تواند اشک های سطح چشم را تبخیر کند و باعث خشکی چشم  شود.بنابراین با استفاده از عینک هایی با قاب بزرگ در هوای باد ، حتما از چشمان خود محافظت کنید.

2-به مقدار کافی آب بنوشید

5 روش برای جلوگیری از خشکی چشم

آب که 60 درصد بدن ما را تشکیل می دهد ، برای سلامتی چشم ما نیز بسیار مهم است.وقتی آب به اندازه کافی در بدن وجود نداشته باشد ، تولید اشک  کاهش می یابد.برای اطمینان از آبرسانی کافی چشم شما باید مقدار آب بدن شما کافی باشد.یادتان باشد حداقل روزانه 2 لیتر آب بنوشید.

3-رطوبت را در محیط های داخلی تنظیم کنید

5 روش برای جلوگیری از خشکی چشم

در مکان های بسته ، هوا توسط سیستم بسته تمیز و گرم می شود.این می تواند رطوبت موجود در هوا را کاهش داده و در نتیجه خشکی چشم ایجاد شود.برای سلامت چشمان کافی است که رطوبت محیط حدود 45 درصد باشد.

4-استفاده از قطرات اشک مصنوعی

اشک مصنوعی

در صورت توصیه پزشک ، چشم خود را با قطرات اشک مصنوعی مرطوب کنید.این کار باعث تسکین بسیار خوبی در چشمان شما خواهد شد.

5- به چشم هایتان استراحت دهید

استراحت چشم

هنگام استفاده از کامپیوتر ، کمتر از آنکه به طور معمول پلک بزنیم ، پلک می زنیم.به طوری که تعداد پلک زدن در یک دقیقه از 10-15  بار به 5-6 بار کاهش می یابد.این باعث افزایش تبخیر از سطح چشم می شود.این امر در محیط های خشک و محیط هایی که در آن ها از سیستم های خنک کننده استفاده می شود ، تشدید می شود در نتیجه خشکی چشم ایجاد می شود.هنگام استفاده از رایانه سعی کنید هر 15 دقیقه یک بار چشمان خود را به مدت 1-2 دقیقه بسته نگه دارید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!