5 عادت اشتباه در هنگام کاهش وزن !

5 عادت اشتباه در هنگام کاهش وزن !

چه عادت هایی از کاهش وزن شما جلوگیری می کنند ؟

به جای اجرای رژیم های بی معنی  و سر خود، توصیه می کنیم با یک متخصص تماس بگیرید که یک رژیم را بر اساس نیازهای بدن شما تهیه کند.کاهش وزن یکی از اهدافی است که زنان و مردان بسیاری تلاش می کنند تا به آن دست یابند. بیشتر مردم کاهش وزن را به صورت وسواسی دنبال می کنند و برای انجام آن سختی های زیادی را تحمل می کنند.چنین افرادی می توانند با عادت اشتباه در هنگام کاهش وزن نه تنها از لحاظ جسمی بلکه از لحاظ روانشناختی نیز دچار صدمه های جدی شوند.


در ادامه بخوانید : ۷ اشتباه که می تواند به راحتی از کاهش وزن شما جلوگیری کند !


اگر شما یک زندگی بی تحرک دارید ،این را بدانید که به سختی وزن خود را از دست خواهید داد. و این  موضوع ما را به سوی گزینه های بی شماری برای از دست دادن وزن می برد.بعضی رژیم های غذایی خود را نادرست انتخاب می کنند، در حالی که بعضی نیز رژیم های غذایی مناسب بدن خود را انتخاب می کنند.اولا، یک روش سالم زندگی بسیار مهم است. این شیوه زندگی به شرح زیر است:

یک رژیم متعادل
ورزش (حداقل 3 بار در هفته)
خواب آرام (حداقل 8 ساعت در روز)

دوما ،حتما با یک دکتر تغذیه مشورت کنید.و سعی کنید از استرس و اضطراب نیز به دور باشید.در این مطلب 5 عادت اشتباه در هنگام کاهش وزن را برای شما جمع آوری کرده ایم :

1-نخوردن صبحانه

یک کلیشه درباره رژیم غذایی وجود دارد “صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است”.این جمله شاید یک جمله قدیمی باشد اما صحت آن با پیشرفت علم بیشتر تایید می شود.پس از یک خواب طولانی، صبحانه باعث  فعال شدن متابولیسم  بدن می شود،  به بدن انرژی لازم را  می دهد و بدن را برای روال روزانه خود آماده می کند.با این حال بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر صبحانه نخورند سریعتر لاغرتر می شوند.نخوردن صبحانه باعث تغییر در متابولیسم می شود و از کاهش وزن بدن جلوگیری می کند. این عمل حتی می تواند باعث تجمع چربی در بدن گردد.

2-پیگیری رژیم های نامتعادل

رژیم های غذایی ،حاوی موادی هستند که ما در طول روز میخوریم. توصیه اول درباره سالم غذا خوردن است که همچنین به معنی رژیم غذایی متعادل است.بسیار مهم است در هنگام کاهش وزن از مواد غذایی سالم و مورد نیاز بدن استفاده کنید.در هنگام کاهش وزن باید از میوه ها ،سبزیجات و گوشت استفاده کنید.اشتباه رایج استفاده از رژیم های بی معنی و عجیب و غریب است. (به عبارت دیگر، رژیم  های معجزه آسایی  که باعث کاهش وزن می شوند.).

تنها کاری که این رژیم های غذایی انجام می دهند این است که باعث آسیب رساندن به سلامت شما می شوند.و در عین حال از کاهش وزن شما جلوگیری می کنند.

3-خواب ناکافی

یکی از عادت های حیاتی و اساسی زندگی سالم، خواب آرام است.شما می توانید این عادت را در یک محیط سالم، صلح آمیز و راحت داشته باشید.اگر شب ها به خوبی نخوابید ،در روز بعد احساس اضطراب و استرس خواهید داشت.همچنین می تواند باعث احساس گرسنگی بیشتر در طول روز شود.و به طور منطقی این نیز تاثیر منفی بر روند کاهش وزن شما دارد.

4-تنهایی غذا خوردن به منظور کاهش وزن

بعضی از انسان ها ممکن است به دلیل کاهش وزن ترجیح دهند به تنهایی غذا بخورند .و تصور می کنند که این امر سبب کاهش وزن آن ها می شود.اما این باور غلط است ،زیرا به تنهایی غذا خوردن سبب سریع تر غذا خوردن شما می شود.و این امر نیز از کاهش وزن شما جلوگیری می کند.

5-داشتن سبک زندگی بی تحرک

بیشترین چیزی که به انسان ضرر می رساند ،سبک زندگی بی تحرک است.این وضعیت نه تنها سبب جلوگیری از کاهش وزن می گردد بلکه سبب بسیاری از بیماری های مزمن می شود.چاقی یکی از مهمترین آنهاست. چاقی یک بیماری بسیار خطرناک است که منجر به مرگ و بسیاری از عوارض دیگر می شود.در این زمینه، سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کند حداقل سه بار در هفته ورزش کنید.

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید