Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

5 قدم ساده برای حل کردن مشکلات مالی تان
روانشناسی, سبک زندگی

5 قدم ساده برای حل کردن مشکلات مالی تان 

در وضعیت فعلی با توجه به تحریم ها و گرانی ها، حتما 5 قدم ساده برای حل کردن مشکلات مالی به نظرتان مضحک می رسد. اما آیا فقط تحریم ها و گرانی ها باعث مشکلات مالی شما شده اند یا قبل از آن هم وضع مالی مناسبی نداشتید؟ 

مشکلات مالی می توانند انواع مختلفی داشته باشند. ممکن است در بدهی غرق شده باشید، یا درگیر صرفه جویی در هزینه ها یا پس انداز کردن باشید و … 

توصیه های زیادی برای حل کردن مشکلات مالی وجود دارند که بیشتر از همه شما را گیج می کنند و باعث می شوند که اصلا هیچکاری انجام ندهید و درگیر استرس و افسردگی شوید.

اما اگر پایه ی مالی، شجاعت و تمرکز را برای ایجاد تغییرات داشته باشید، مشکلات مالی تان قابل حل خواهند شد. منظور من از اساس، دانشی است که برای دانستن چگونگی گرفتن تصمیم های مالی که شما را به زندگی ایده آل تان می رساند نیاز دارید.


همچنین بخوانید:مدیریت مالی در زندگی زناشویی چگونه است ؟


قبل از هر چیز باید مشخص کنید که آیا با جملات زیر موافق هستید و طبق آنها عمل می کنید؟

  • خرج کردن بیشتر از میزان درآمدم (بعلاوه ی بدهی ها) رفاه مالی من را کاهش خواهد داد.
  • هرچه بدهی بیشتر شود، پس انداز کزدن سخت تر است.
  • پول خرج کردن برای چیزهایی که واقعا برایم مهم نیستند من را به دردسر خواهد انداخت.
  • داشتن پس انداز مناسب برای مخارج و موقعیت های غیر منتظره مثل از دست دادن شغل معقول است.
  • سرمایه گذاری روی دارایی های ریسکی یک استراتژی خطرناک برای پولی است که من در کوتاه مدت نیاز خواهم داشت.
  • حفاظت از دارایی های ارزشمندم (سلامت، خانواده، اموال) مهم است.
  • من باید وصیت نامه داشته باشم زیرا امکان دارد ناتوان شوم یا بمیرم.
  • پرداخت به موقع مالیات بسیار مهم است.

اگر با جملات بالا موافق هستید پایه ی مالی استواری دارید. اما اگر با هریک از این جملات مخالفید، نیاز دارید دانش خود را در مورد مسائل مالی افزایش دهید. 5 قدم زیر برای حل مشکلات مالی مخصوص کسانی است که از پایه ی مالی مناسب برخوردارند.


همچنین بخوانید:چگونه تفکر مثبت سبب موفقیت می گردد ؟


1. مشکل را تعریف کنید.

شما نمی توانید مشکلی را بدون شناختن آن حل کنید. چه چیزی باعث این مشکلات مالی شده است؟ استرس و نگرانی؟ گرانی و تحریم ها؟بهتر است هرچه در ذهن تان هست را بنویسید زیرا با وضوح بیشتری می توانید به آن فکر کنید و به حلقه ی بی پایان فکرها در سرتان پایان بدهید.

2. به دنبال فهمیدن چیزهایی که نمی دانید باشید!

همه چیزهایی که می دانید و نمی دانید را مشخص و دسته بندی کنید. به عنوان مثال ممکن است بدانید که چه مقدار پول لازم دارید، اما نمی دانید بهترین راه رسیدن به آن چیست! 

3. منابع را کاوش کنید!

فرقی ندارد که از یک مشاور مالی کمک بگیرید یا از طریق کتاب ها و مقالات و یا نصیحت افراد مطمئن به دنبال منابع دانش باشید، جواب سوال یا راه حلی که نمی دانید را پیدا کنید.

4. یک طرح عملی بریزید!

آن را روی کاغذ بنویسید و در جایی که هر روز جلوی چشمتان باشد نصبش کنید. اگر طبق اهداف و برنامه های خود عمل نکنید، هیچ چیز تغییر نمی کند.

5. پیشرفت تان را پیگیری کنید!

سرعت تان را اندازه گیری کنید، پیروزی هایتان را جشن بگیرید و اگر نیاز پیدا کردید کارتان را اصلاح کنید و از اشتباهات درس بگیرید.

این گام ها اصلا پیچیده نیستند، اما دنبال کردن آنها به اراده ی شخصی و شجاعت نیاز دارد. گام های اشتباه و چالش ها کشنده نیستند بلکه تمایل شما برای رسیدن به اهدافتان را محک می زنند. بهترین کاری که با یک اشتباه می توان کرد یادگرفتن از آن است.

البته انعطاف پذیری و حمایت تیم شخصی یا حرفه ای تان در موقعیت های شکست یا تردید بسیار کمک کننده خواهد بود. با توجه به اینکه چقدر زندگی در این شرایط سخت شده است، تمرکز بر روی یک برنامه ی عملی ساده، مستقیم و واضح، بهترین دوست شما برای موفقیت است.

در ادامه بخوانید:

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!