5 ماده غذایی مفید برای داشتن موهایی سالم و قوی !!
سبک زندگی, سلامت, مد و زیبایی

5 ماده غذایی مفید برای داشتن موهایی سالم و قوی !! 

مهم ترین نکته در زیبایی و سلامت موها تغذیه و رژیم غذایی درست است .

داشتن موهای سالم فقط به شامپوهای شما در حمام خلاصه نمی شود ،بلکه تا حدود زیادی به آشپزخانه شما بستگی دارد.شما می توانید با استفاده از مواد غذایی مفید برای موهایتان ،به موهای سالم و قوی دست پیدا کنید.مهم رین نکته در زیبایی و سلامت موها تغذیه و رژیم غذایی درست است .

ما در این مطلب 5 ماده مغذی برای داشتن موهایی سالم و قوی را گرد آوری کرده ایم .با ما همراه باشید.

1-ماهی سالمون

ماهی سالمون به دلیل داشتن امگا 3 تنها برای سلامت قلب مفید نیست ،بلکه در سلامت موها نیز تاثیر گذار است.اسیدهای موجود در امگا 3 برای لطافت و نرمی موها ضروری است.به همین دلیل کمبود آن باعث ریزش و غیر درخشان شدن موها می گردد.علاوه بر آن ماهی سالمون حاوی پروتئین ،آهن وویتامین های D،B12 نیز هست که نقش بسزایی در سلامت موها دارد.

5 ماده غذایی مفید برای سلامت موها

2-تخم مرغ

تخم مرغ علاوه بر پروتئین حاوی روی، سلنیوم، آهن و گوگرد است.به خصوص آهن موجود در آن بسیار اهمیت دارد.زیرا به سلول های اکسیژن رسان برای ساقه های مو بسیار ضروری است.کمبود آهن در بانوان باعث ریزش موها می گردد.

5 ماده غذایی مفید برای سلامت موها

3-بادام

بادام ،فندق ،بادام زمینی وگردو برای سلامت موها بسیار مفید هستند.بادام باعث درخشان شدن موها و هم چنین کنترل رطوبت موها دارای نقش اساسی است.و به دلیل داشتن ویتامین E از ریزش موها جلوگیری کرده و باعث رشد بیشتر موها می شود.

5 ماده غذایی مفید برای سلامت موها

 

4-ماست

پروتئین های موجود در ماست برای سلامت و شادابی موها بسیار الزامی است.ماست حاوی ویتامین B12 و ویتامین D است.دیگر محصولات لبنی تهیه شده از شیر نیز برای موها مفید هستند.شما می توانید از ماست و محصولات لبنی کم چرب برای جلوگیری از چاقی استفاده کنید.

5 ماده غذایی مفید برای سلامت موها

5-هویج

هویج علاوه بر مفید بودن برای چشم ها به دلیل داشتن ویتامین A برای سلامت موها نیز بسیار تاثیر گذار است.هویج به رطوبت و درخشان شدن موها کمک می کند.شما می توانید در طول روز در سالادها ونوشیدنی های خود از هویج استفاده کنید.

5 ماده غذایی مفید برای سلامت موها

 

در ادامه بخوانید : ماسک های خانگی برای از بین بردن موخوره در موها

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *