در این مطلب 5 مورد از درسها و آموزه های گیم آف ترونز که می شود در دنیای واقعی از آنها استفاده کرد جمع آوری شده اند. این مطلب برای کسانی است که فصل آخر بخصوص قسمت پایانی این سریال زیبا و بحث برانگیز را تماشا کرده اند.

آیا صرف کردن این همه زمان و تماشای گیم آف ترونز بجز خوشگذرانی برای ما سود دیگری نداشته است؟ قطعا اینطور نیست، در ادامه با درسها و آموزه های گیم آف ترونز در دنیای واقعی با ما همراه باشید.

1. انسانها بسیار پیچیده اند.

درسها و آموزه های گیم آف ترونز

هم در این سریال و هم در دنیای واقعی انسانها لایه های مختلفی از شخصیت شان را بروز می دهند و شما را شوکه می کنند. حتی شخصیتهایی که به نظر ساده یا قابل پیش بینی بودند در بعضی موقعیت ها به شیوه های غیر منتظره ای رفتار کردند. معلم هایی که از دانش آموزان سوء استفاده ی جسمی یا فیزیکی می کنند و یا سیاستمدارانی که به مردمی که آنها را انتخاب کرده اند و اعتمادشان خیانت می کنند و … نمونه هایی در زندگی واقعی هستند. اما گیم آف ترونز نمونه های بسیاری برای ارائه دارد.چند نفر از طرفداران سریال اسم دختران خود را دنریس گذاشتند و نجابت و صلح طلبی او را ستایش کردند؟ اما آنها بعد از اینکه او چهره ی دیگرش که تشنه ی قدرت بود را نشان داد از این کارشان پشیمان شدند. یا جان اسنویی که جنگجویی درستکار بود، اما به طور غیر منتظره ای به عشق و رهبر خود خیانت و آن را به قتل رساند؟ این سریال به ما یادآوری می کند که انسان ها پیچیده هستند و ما همیشه باید انتظار چیزی که فکرش را نمی کنیم داشته باشیم.

2. طبیعت زیباست.

یکی از درسها و آموزه های گیم آف ترونز رسیدن به درک زیبایی طبیعت است. صحنه هایی که در طول سریال نشان داده شد خیره کننده هستند. این سریال در جنگل ها، کوه ها و قلعه های سراسر ایسلند، ایرلند، کرواسی، جزیره ی مالت، اسپانیا و آمریکای شمالی فیلم برداری شده است. این مناظر زیبایی های جهان و ویژگی های ویژه ی حیوانات را به ما یاد آوری می کند.اگرچه اژدها افسانه ای است، اما تصویر آنها در سریال – قوی، حمایت کننده و حساس – با ویژگی های منحصر به فرد حیوانات برابر است و نشانده ی رابطه ی عمیقی است که بین آنها و انسانها می تواند وجود داشته باشد. حتما برای شما هم تماشای صحنه های کشته شدن ریگال و ویسریون (دو اژدهای دنریس) و همچنین دیدن سوگواری دروگون در مقابل جسد مادرش بسیار ناراحت کننده بود. و حتما برایتان دل گرم کننده بود که جان و گوست بازهم در انتها به هم پیوستند.

3. رهبران توسط رای مردم انتخاب نشده اند.

در کشورما و بسیاری از کشورهای دیگر رهبران با توجه به دموکراسی و رای مردم انتخاب می شوند. اما در قسمت آخر گیم آف ترونز سام پیشنهاد می کند که پادشاه یا ملکه جدید توسط رای مردم انتخاب شود. یک دموکراسی! این ایده به سرعت توسط بزرگان وستروس به سخره گرفته می شود و در آخر آنها با رای خودشان پادشاه را انتخاب می کنند.

اگر چه روشی که آنها پیش گرفتند 100 درصد مطابق با زندگی واقعی نیست، اما به ما یادآوری می کند که حتی در ایالات متحده که دم از دموکراسی میزند، رهبران توسط رای مردم انتخاب نشده اند.

4. تنهایی به جایی نمی رسیم.

درسها و آموزه های گیم آف ترونز

یکی از ناراحت کننده ترین صحنه ها دیدن جدایی جان، آریا، سانسا و برن از یکدیگر بود، اینک هر کدام از آنها راه متفاوتی را پیش گرفتند و ازهم جدا شدند. امروزه افراد بیش از پیش به دور از زادگاه و فامیل هایشان زندگی می کنند. طبق آمار 2017 U.S. Census، نزدیک به 50 درصد از بزرگسالان مجرد در ایالات متحده در حال حاضر به تنهایی زندگی می کنند.حفظ شبکه ی روابط برای سلامتی بسیار اهمیت دارد. افرادی که توسط عزیزانشان احاطه شده اند شادتر، سالمتر و طولانی تر از افرادی زندگی می کنند که چنین ارتباطاتی ندارند. پیام نهایی این است که پرورش روابط مان اهمیت زیادی دارد و نباید خود را منزوی کنیم.

5. تجربیات مشترک ما را به هم متصل می کنند.

Game of Thrones یکی از محبوب ترین سریال های تمام دوران است. نزدیک به 20 میلیون بیننده در ایالات متحده هر هفته آن را تماشا کردند و این مجموعه در 170 کشور دیگر به پخش رسیده است. حتما تجربه ی پدیده ی فرهنگی خاصی مردم کشورهای مختلف را به تماشای این سریال جذب کرده است. کافی است در جمعی که هنوز خیلی با آنها گرم نگرفته اید درباره ی گیم آف ترونز صحبت کنید، همه با شور و اشتیاق با شما همراه خواهند شد.

شاید یکی از مهمترین درسها و آموزه های گیم آف ترونز این باشد که هنگامی که افراد در چیزی باهم همراه می شوند، حتی چیزی به سادگیه تماشای یک سریال، احساس می کنند به هم متصل هستند و این به هویت جمعی کمک می کند. شاید بیشتر افراد بخاطر ابهتی که سریال داشت از پایان آن ناراحت شدند، اما یکی از دلایل مهمی که ما را از اتمام سریال ناراحت می کند، پاره شدن ارتباطی است که از این طریق با دیگران داشتیم.

در ادامه بخوانید: