5 نوشیدنی برای آرامش اعصاب که واقعا تاثیرگذارند!
سلامت

5 نوشیدنی برای آرامش اعصاب که واقعا تاثیرگذارند! 

5 نوشیدنی برای آرامش اعصاب! احساس کنترل نشده یا خشم حالتی هیجانی است که می تواند باعث ایجاد تنش جسمی و روحی شود.همچنین می تواند باعث تعریق ، تپش قلب و سایر علائم ناخوشایند شود که در صورت عدم مراقبت از آن بدتر می شوند.این در هر فرد متفاوت است.خوشبختانه درمان های طبیعی زیادی وجود دارد که تأثیر آرامش بخش و مسالمت آمیزی بر سیستم عصبی دارند.آیا شما آماده 5 دستور العمل نوشیدنی طبیعی ما برای تسکین اعصاب خود هستید؟

5 نوشیدنی برای آرامش اعصاب

چای اسطوخودوس

5 نوشیدنی برای آرامش اعصاب

رایحه دلپذیر اسطوخودوس آرامش بخش خوبی برای کسانی است که از استرس ، اضطراب و  مشکلات عصبی رنج می برند.اسطوخودوس یک آرامبخش طبیعی است که تنش را کاهش داده و فعالیت سیستم عصبی را متعادل می کند.

2 قاشق غذا خوری اسطوخودوس خشک ، 1 لیتر آب ،1 عدد لیمو.

بگذارید آب بجوشد سپس اسوخودوس را به آن اضافه کنید.10-15 دقیقه صبر کنید سپس با اضافه کردن مقداری لیمو تازه آن را بنوشید.


همچنین بخوانید :


چای لیندن

5 نوشیدنی برای آرامش اعصاب

چای درخت لیندن یکی از بهترین راه حل های عصبی و اضطراب است.این گیاه دارای خاصیت تسکین دهنده ای است که به تعادل اعصاب و تنش بدنی کمک می کند.

1 قاشق غذاخوری برگ لیندن ، 1 لیوان آب.

یک لیوان آب بجوشانید و سپس برگ ها را اضافه کنید. بگذارید 10 دقیقه در دمای اتاق بماند و بعد بنوشید. روزانه 2 لیوان از این چای را بنوشید.

چای سنبل الطیب

5 نوشیدنی برای آرامش اعصاب

سنبل الطیب از زمان های بسیار قدیم به دلیل ویژگی های آرامش بخش شناخته شده بود.مواد تشکیل دهنده آن باعث کاهش استرس ، کنترل اعصاب و کمک به خواب افراد مبتلا به مشکلات بی خوابی می شود.

1 قاشق غذاخوری سنبل الطیب ، 1 لیوان آب.

سنبل الطیب را در یک لیوان آب جوش قرار داده و 5-10 دقیقه بگذارید تا دم بکشدچای را از صافی رد کرده و بنوشید. شما می توانید روزانه 2 یا 3 لیوان  از این چای را بنوشید.

آب کاهو

آب کاهو

هم سالاد و هم آب کاهو برای آرامش اعصاب و بهبود کیفیت خواب مفید هستند.این ماده مغذی سرشار از مواد طبیعی و آرام بخش است.این ایده آل برای کسانی است که از حملات اضطراب مداوم رنج می برند.

6 برگ کاهو تازه ، 1 لیتر آب.

برگ های کاهو تازه را درون یک لیتر آب ریخته و به مدت 5 دقیقه در دمای کم بجوشانید.بعد از 5 دقیقه ، آن را خاموش کنید. صبر کنید تا مخلوط به یک درجه حرارت قابل تحمل رسیده و 3 بار در روز بنوشید.

مرزنجوش

چای مرزنجوش برای آرامش اعصاب و میگرن همراه با بی ثباتی عاطفی ایده آل است.این وضعیت اضطراب را کنترل می کند ، باعث خواب می شود و اشتهای افراد مبتلا به بی اشتهایی را افزایش می دهد.

1 قاشق غذاخوری مرزنجوش تازه ، 1 لیوان آب.

مرزنجوش تازه را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید ، روی لیوان را بپوشانید و به مدت 15 دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد.تا از اولین نشانه های اضطراب و خشم خلاص شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *