پربازدیدترین ها
روانشناسی

6 توصیه برای کاهش اضطراب در خانه 

6 توصیه برای کاهش اضطراب در خانه ! آینده می تواند غیرقابل پیش بینی باشد ، بنابراین طبیعی است که از مشکلات غیرمنتظره و عدم مدیریت آن ها نگران باشید و دچار اضطراب شوید.شما ممکن است در مورد مسئولیت های روزانه یا بلند مدت خود فکر کنید و بگویید “به چه چیزی نیاز دارم؟”چگونه می توانم خودم را آماده کنم؟ ” یا “اگر من برنامه ریزی نکنم ، چه اتفاقی می افتد؟”همه این موارد می تواند باعث نگرانی و اضطراب تان شود.

این نگرانی و اضطراب زمانی بیش تر میشود که مانند الان در وضعییت قرنطینه هستیم و بیش تر در مورد امور زندگی فکر می کنیم.بنابراین چگونه می توانیم اضطراب در خانه را کاهش دهیم؟در اینجا 6 پیشنهاد  ارائه شده است که می تواند باعث کاهش اضطراب در خانه شود …

با دوستان و خانواده خود در ارتباط باشید

6 توصیه برای کاهش اضطراب در خانه

روی نفس خود تمرکز کنید

من توصیه می کنم آرام بنشینید و روی نفس خود تمرکز داشته باشید که این امر به شما اجازه می دهد فقط در آن لحظه وجود داشته باشید.زمانیکه در خانه هستید افکار استرس زا بیش تر به سمت شما می آیند تنها و ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یک لحظه فقط به نحوه تنفس خود دقت کنید.هر روز حداقل 10 دقیقه این روش را انجام دهید تا احساس بهتری داشته باشید و بدین ترتیب می توانید از افسردگی و اضطراب جلوگیری کنید.


همچنین بخوانید:


حواستان را پرت کنید

بهترین حالت در این دوران این است که روتین خود را تغییر دهید ، به عنوان مثال می توانید کمد لباس هایتان را بر اساس رنگ لباس ها مرتب کنید یا دکور اتاق خوابتان را عوض کنید.کارهایی را پیدا کنید که حواس تان را پرت می کند تا فکر و خیال کمتر به سراغتان بیاید.همچنین حفظ عادت های سالم تا حد امکان ، غذا خوردن مناسب ، خوابیدن و ورزش کردن به کاهش اضطراب کمک می کند.

کارهای جدید را امتحان کنید

6 توصیه برای کاهش اضطراب در خانه

بهترین زمان برای انجام کار متفاوت در این دوران است.برای این کار می توانید پیشنهادهای زیر را انجام دهید:: برنامه تمرینی خود را گسترش دهید.حتی اگر سالن های بدنسازی بسته باشند ، هنوز هم کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید انجام دهید.به طور مداوم در خانه ورزش کنید ، در مورد اینکه چگونه می توانید کارهایی را انجام دهید که باعث می شود احساس بهتر شود ، فکرکنید.

با دوستان و خانواده خود در ارتباط باشید

فراموش نکنید که ضمن حفظ فاصله اجتماعی ، با عزیزان خود در تماس باشید.در مورد کتابی که خوانده اید بحث کنید ، فیلمی که با خانواده یا دوستان خود تماشا کرده اید را به اشتراک بگذارید.این به ایجاد حس طبیعی بودن پس از مدتی کمک خواهد کرد. 

پوشش رسانه ای و خبری خود را محدود کنید

مهم است که به روز بمانید ، اما اگر خودتان را در حال جستجو در رسانه های اجتماعی می دانید تا اطلاعات جدیدی کسب کرده و آن را اجباری کنید ، زمان آن است که خودتان محدودیت هایی را تعیین کنید.سعی کنید اخبار و رسانه های اجتماعی را در صبح ، ظهر و یا اوایل عصر بررسی کنید ، یا فقط دو بار در روز جستجو کنید.مدتی تلفن تان را از خود دور کنید.قوانینی را ایجاد کنید و به آنها بچسبید تا این وضعیت باعث ایجاد وحشت نشود.یک عضو خانواده را در صورت لزوم مسئول خود قرار دهید. 

شرایط خود را دوباره تعریف کنید

 فرصتی برای خواندن کتابهایی که در طول این فرآیند نخوانده اید وجود دارد که فاصله اجتماعی ما را حفظ می کنیم.سرگرمی را شروع کنید که همیشه می خواستید شروع کنید ، خاطرات بیشتری بنویسید ، بیشتر بخوابید و همه چیز را رها کنید.اکنون فضایی داریم که می توانیم خلاقیت خود را اجرا کنیم و استراحت کنیم.

 

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات