با 6 فایده شبکه های اجتماعی آشنا شوید !
روانشناسی, سبک زندگی

با 6 فایده شبکه های اجتماعی آشنا شوید ! 

شبکه های اجتماعی و فواید آن !

هنگامی که صحبت از سلامتی و شادی می شود، برخی از اثرات منفی رسانه های اجتماعی با برخی از مزایای آن جبران می شود.در این مطلب قصد داریم شما را با 6 فایده شبکه های اجتماعی آشنا کنیم :

 6 فایده شبکه های اجتماعی

تقریبا مطالب و مقاله های زیادی در مورد اثرات مخرب و منفی اینترنت و شبکه های اجتماعی بر روی روابط ،شغل و …..وجود دارد.که هیچ کدام را نمی توان انکار کرد ولی ما در این مطلب قصد داریم شما را با 6 فایده شبکه های اجتماعی آشنا کنیم که شاید برای شما جالب باشید.

1-شبکه های اجتماعی باعث می شوند افراد مسن کم تر دچار احساس تنهایی کنند.

استفاده موثر سالمندان از تکنولوژی دارای مزایای قابل توجهی برای سلامتی و رفاه آن هاست.افراد سالمند و تنها بیشتر دچار افسردگی و فرسایش ذهنی می شوند.بر طبق یک تحقیق، افراد مسن تر که در استفاده از رایانه آموزش دیده اند بیشتر اعتماد به نفس دارند و توانایی های اجتماعی و ذهنی پیشرفته تری دارند.بنابراین آن ها با استفاده از شبکه های اجتماعی احساس بهتری دارند و می توانند کم تر احساس تنهایی کنند.

2-کمک به بیماران دارای بیماری مزمن

شبکه های اجتماعی یک فرصت برای برقراری ارتباط با دیگران برای بیماران دارای بیماری های مزمن است.این می تواند بسیار مفید باشد برای  افرادی که می توانند در مورد هزینه های مراقبت های بهداشتی، درمان ها تحقیق و بحث کنند.افراد مبتلا به بیماری های مزمن به لطف رسانه های اجتماعی می توانند راحت تر با شرایط دشوار بیماری های خود کنار بیایند.

3-شبکه های اجتماعی می توانند به شما در دستیابی به اهداف سلامتی کمک کنند.

شما می خواهید وزن کم کنید؟ آیا می خواهید تعادل بیشتری در تغذیه داشته باشید؟ شما می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی اطلاعات جالبی در مورد اهداف خود پیدا کنید.

در ادامه بخوانید :دیوایس های دیجیتالی چگونه نحوه ی فکر کردن ما را تغییر داده اند؟

4-رسانه های اجتماعی روابط شما را تقویت می کنند.

شبکه های اجتماعی ما را به افراد در زندگی مان نزدیک تر می کند.زیرا شما به وسیله آن می توانید با عزیرانتان که در کشورهای مختلف جهان زندگی می کنند به راحتی ارتباط برقرار کنید.شما با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید با دوستان قدیمی خود ارتباط برقرار کنید.

5-برقراری ارتباط با دکترتان

شما امروزه به کمک شبکه های اجتماعی می توانید به راحتی با دکتر خود ارتباط برقرار کنید و مراحل درمان بیماری خود را با او درمیان بگذارید.دیگر نیاز نیست برای پرسیدن سوال های کوچک زمان زیادی را صرف کنید و به مطب دکترتان بروید.

6-شبکه های اجتماعی باعث شادی می شوند.

یکی از 6 فایده شبکه های اجتماعی ،ایجاد شادی است.بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط فیسبوک، پیام های مثبت در رسانه های اجتماعی باعث ایجاد حس و حالات مثبت در افراد می گردد.اگر شبکه های اجتماعی به درستی مورد استفاده قرار گیرند باعث ایجاد حس شادی می گردند.

در ادامه بخوانید :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *