6 قانون طلائی که هنگام رژیم غذایی باید رعایت کنید !

6 قانون طلائی در رژیم غذایی که باید بدانید پ1 شما می خواهید وزن کم کنید ،اما احساس می کنید تمرکز و انگیزه کافی برای این کار را ندارید ؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که دلیل این امر چیست ؟ چه چیزی باعث می شود که شما انگیزه کافی برای کاهش وزن نداشته باشید ؟ اصلا نگران نباشید ما در این مقاله 6 قانون طلائی در رژیم غذایی را که باعث کمک به شما می شود را بیان خواهیم کرد که با استفاده از آن می توانید به راحتی وزن خود را کاهش دهید .

6 قانون طلائی در رژیم غذایی 1-حذف نکردن میان وعده ها

 یکی از 6 قانون طلائی در رژیم غذایی حذف نکردن میان وعده هاست.بعضی از افراد هنگام رژیم غذایی به میان وعده ها اهمیت نمی دهند و آن ها را غیر ضروری می دانند.در صورتی که خوردن میان وعده ها حتی در افرادی که به مدت طولانی پشت میز نشسته اند نیز از تجمع چربی در بدن جلوگیری می کند.

افرادی که در طول روز میان وعده مصرف می کنند ، سرعت متابولیسم بالاتری دارند.حتی اگر آن ها به مدت طولانی نیز پشت میز بنشینند و برای ساعات طولانی فعالیت نداشته باشند ، بدن آن ها برای تولید انرژی از ذخایر چربی در بدن استفاده می کند.در صورتی که رژیم غذایی بدون میان وعده بسیار نامناسب است زیرا در این صورت بدن انرژی مورد نیاز خود را از عضلات دریافت می کند.و بدن آن ها به جای چربی سوزی  شروع به سوختن عضلات می کند.

2-محاسبه کالری

کسانیکه تحت نظر متخصصان تغذیه شروع به رژیم گرفتن می کنند ،عادت دارند کالری روزانه مصرفی خود را حساب کنند.گاهی دیده می شود این افراد با احتساب کالری روزانه خود مقداری فست فود و یا بستنی را نیز به رژیم غذایی شان اضافه می کنند و زمانیکه به آن ها گفته می شود که این روش غلط است ، می گویند که میزان کالری مصرفی آن ها مطابق با آن چیزی است که توسط متخصص نوشته شده است.

اما متاسفانه این روش باعث از بین رفتن تعادل می شود.از آنجائیکه مقدار پروتئین، چربی و کربوهیدرات مورد نیاز روزانه مصرف نمی شود، رژیم غذایی نمیتواند موثر باشد، حتی اگر میزان کالری دریافتی مطابق با آن چیزی باشد که در رژیم غذایی شما آمده است.

3-درک اشتباه رژیم غذایی

به عنوان مثال گاهی در رژیم های غذایی وعده هایی برای تشویق و جایزه مانند خوردن بستنی ، شیرینی جات و فست فودها وجود دارد.اما شما می توانید همین وعده های تشویق را نیز به صورت سالم تری مصرف کنید.

به عنوان مثال کالری بستنی های آماده 3 برابر بستنی هایی است که شما در منزل درست می کنید.به همین دلیل سعی کنید وعده های تشویقی خود را در منزل تهیه کنید تا کالری کمتری از خوردن آن ها دریافت کنید.


همچنین بخوانید :


4-تحت تاثیر محیط قرار گرفتن

رژیم های لاغری، رژیم های بیماری خاص، تغذیه بارداری و یا افزایش وزن به منظور برنامه های تغذیه ای فرد آماده شده و در آن شرایط سلامتی فرد، تغذیه روزانه، کار و زندگی کاری، استرس و سطح انگیزه نیز مورد توجه قرار گرفته است.اگر فردی که به غذا خوردن علاقه دارد و رژیم گرفتن برایش دشوار باشد ، به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن اطرافیان نمی تواند رژیم غذایی خود را رعایت کند.به عنوان مثال “اگر برنج نخوری دچار ریزش مو خواهی شد ؟ یک اسلایس پیتزا خوردن باعث چاق شدن تو نمی شود ؟ و جملاتی از این قبیل .از این رو سعی کنید هنگام رژیم غذایی به صحبت اطرافیان گوش ندهید.


6 قانون طلائی در رژیم غذایی5-خامه و افزودنی های پنهان در قهوه

آب و هوای سرد مصرف نوشیدنی های گرم را افزایش می دهد و آب و هوای گرم مصرف نوشیدنی های سرد را افزایش می دهد. هر دو یک خطر پنهان دارند! خامه و طعم های افزودنی ها به نوشیدنی در بدن به صورت چربی و قند ذخیره می شوند.مانند غذا خوردن باید در مصرف نوشیدنی ها نیز دقت کنیم.قهوه ساده کالری زیادی ندارد ، اما قهوه با خامه و افزودنی های دیگر حدود 400 تا 500 کالری دارد.

6-نوشیدنی های الکلی

مصرف 2-2.5 لیتر آب در روز، ضروری ترین بخش رژیم غذایی سالم است.نفخ یکی از مسائل ناراحت کننده در ماه تابستان است.نوشیدن آب ،موثر ترین روش تخلیه آب اضافی در بدن است.برای جلوگیری از نفخ و تورم بدن ، نوشیدن نوشیدنی های الکلی و کافئین دار را قطع کنید و به جای آن ها آب بنوشید.آیا این موضوع را می دانستید که نوشیدن متوسط از هر نوشیدنی الکلی به میزان خوردن 20 عدد قند است ؟!

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *