6 ماده غذایی حاوی ویتامین B12 که بدن شما را درمقابل کرونا تقویت می کند!
سلامت

6 ماده غذایی حاوی ویتامین B12 که بدن شما را درمقابل کرونا تقویت می کند! 

6 ماده غذایی حاوی ویتامین B12! ویتامین B12 ویتامین ای است که بدن شما به تنهایی قادر به تولید آن نیست و برای عملکردهای حیاتی باید کمبود  آن  را از بین برود.کارشناسان توصیه می کنند که ویتامین B 12 نقش مهمی در مبارزه با ویروس کرونا دارد از همین رو تصمیم گرفتیم مواد غذایی حاوی این ویتامین را برای شما بازگو کنیم.

 ویتامین B12 برای سلامت نگه داشتن اعصاب ، حمایت از تولید DNA و گلبول های قرمز و حفظ عملکرد مغز بسیار مهم است.. ویتامین B12 به ویژه در محصولات حیوانی مانند، گوشت و محصولات لبنی یافت می شود.بنابراین ، چگونه می توان ویتامین B12 رابه اندازه کافی مصرف کرد؟6 ماده غذایی سرشار از ویتامین B12 برای کسانی که کمبود B12 دارند ، گیاهخواران ، زنان باردار یا شیرده …

6 ماده غذایی حاوی ویتامین B12

1-جگر گوسفند

برخی از گوشت های ارگانیک جزو غذاهای مغذی هستند.جگر و کلیه ها سرشار از ویتامین B12 هستند.جگر و کلیه گوسفند حاوی میزان بالاتری از B12 نسبت به جگر  گاو یا گوساله است.همچنین جگر گوسفند از نظر مس ، سلنیوم ، ویتامین های A و B2 بسیار مغذی است.


همچنین بخوانید:


2-صدف خوراکی

 صدف منبعی از پروتئین است و حاوی مقادیر بسیار زیادی ویتامین B12 است.به خصوص صدف هایی که کوچک باشند مقادیر B12 در آن ها بیش تر است.

3-ماهی ساردین

شاید دیده باشید که ماهی ساردین بیشتر به صورت کنسرو فروخته می شود ، اما می توانید آن را نیز تازه خریداری کنید.ساردین ها فوق العاده مغذی هستند.150 گرم ساردین بیشتر نیاز روزانه ما به ویتامین B12 را تأمین می کند.غنی از امگا 3 است ، ساردین فواید زیادی دارد ، از جمله کاهش التهاب و بهبود سلامت قلب.

4-شیرهای گیاهی

سویا ، بادام و شیر برنج حاوی مقداری از ویتامین B12 هستند ، اگرچه به اندازه محصولات حیوانی نیستند اما گزینه خوبی برای گیاهخواران هستند.1 فنجان (240 میلی لیتر) شیر سویا 86 درصد از نیاز روزانه ویتامین B12 را تأمین می کند.

5-تخم مرغ

به عنوان منبع عالی پروتئین ، تخم مرغ نیز سرشار از ویتامین های B2 و B12 است.دو تخم مرغ بزرگ 46 درصد از نیاز روزانه ویتامین B12 و 39 درصد ویتامین B2 را تأمین می کند.تحقیقات نشان داده است که زرده  تخم مرغ حاوی ویتامین B12 بیش تری نسبت به سفیده آن است.بنابراین ، به جای مصرف فقط سفیده ، خوردن تخم مرغ کامل بسیار مفید است.

6-گوشت گاو

گوشت گاو منبع عالی ویتامین B12 است.یک استیک حدود 190 گرم ،467 درصد از نیاز روزانه ویتامین B12 را تأمین می کند.اگر می خواهید مقدار بیشتری از ویتامین B12  را دریافت کنید ، توصیه می شود گوشت کم چرب را ترجیح دهید.کباب کردن به جای سرخ کردن به حفظ ویتامین B12 نیز کمک می کند.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *