با 6 نوشیدنی که باعث لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن شما می شود، آشنا شوید !!!
سلامت

با 6 نوشیدنی که باعث لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن شما می شود، آشنا شوید !!! 

6 نوشیدنی که باعث لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن شما می شود !

مهمترین نکته در تناسب اندام و سلامت، لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن است !! متابولیسم و سوخت و ساز هر بدن به عواملی مانند سن، جنس و مقدار چربی بدن نسبت به عضله، بستگی دارد.

بهترین راه برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن و چربی سوزی انجام ورزش های هوازی و عضله سازی با هم است. ورزش های هوازی مانند ایروبیک ,پیاده روی ,دویدن و…..باعث بالا بردن متابولیسم و سوخت و ساز بدن می شود.

علاوه بر ورزش و تغذیه مناسب راههای ساده تری نیز برای افزایش سوخت و ساز بدن وجود دارد شما می توانید با مصرف نوشیدنی های سالم سرعت سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید.

 6 نوشیدنی که شما را لاغر می کند

 لاغری و افزایش سوخت و ساز با نوشیدنی های طبیعی

1-چای سبز

چای سبز حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است و از پیری زود رس و بیماریها جلوگیری می کند.بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف مداوم چای سبز همراه با ورزش سبب لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن می شود.


در ادامه بخوانید:

با طرز تهیه 3 نوشیدنی خنک و چربی سوز آشنا شوید

آیا قهوه سبز باعث کاهش وزن و لاغری می شود ؟

با دمنوش های گیاهی که باعث کاهش وزن و لاغری می شوند آشنا شوید !!! 


2-سرکه سیب

قبل از هر چیزی باید این نکته را در نظر داشته باشید که مصرف سرکه سیب به تنهایی سبب اسیدی شدن و تحریک پذیری معده می شود. اما شما می توانید سرکه سیب را همراه با سالاد یا به صورت محلول به میزان دو قاشق چای خوری در 500 میلی لیتر در آب مصرف نمایید.این محلول در طول روز باعث لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش چربی می گردد.

3-آب لیمو

آسانترین راه برای افزایش سوخت و ساز بدن افزودن یک قاشق چای خوری آب لیمو به یک لیوان آب می باشد.بهترین زمان مصرف این نوشیدنی صبح به صورت ناشتا می باشد.

4-آب سبزیجات

آب سبزیجات تازه مانند کرفس ,کلم بروکلی ,اسفناج و……باعث افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه کاهش وزن می شود.

5-قهوه

بر اساس تحقیقات انجام شده این نوشیدنی فوق العاده از دیگر نوشیدنی های دارای آنتی اکسیدان قوی تر است اما این به این معنا نیست که مصرف میوه و سبزی را کنار گذاشته و قهوه بنوشید.

6-دمنوش های گیاهی 

امروزه نوشیدنی های متنوع و خوش طعمی وجود دارند که باعث بالا رفتن سوخت و ساز و کاهش وزن می شوند که در مطالب بعد به آن ها اشاره می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *