7 اشتباه که می تواند از کاهش وزن شما جلوگیری کند !

7 اشتباه که می تواند به راحتی از کاهش وزن شما جلوگیری کند !

اگر قصد کاهش وزن دارید از انجام دادن این اشتباهات پرهیز کنید !

همه ما می دانیم که چقدر نقش تغذیه در کاهش وزن اهمیت دارد.گرچه روش های متعددی برای مبارزه با چربی های اضافی وجود دارد، اما مهم تر از آن رسیدن به وزن سالم  از  طریق روش های متعادل است.با وجود این، بسیاری از افسانه ها و عادات  های رژیم غذایی  سالیان سال است وجود دارد و هر متخصصی ادعا دارد که روش وی منحصر به فردترین روش برای کاهش وزن است.اما گاهی این رژیم های غذایی از کاهش وزن شما جلوگیری می کند.

این بدان معنی است که اکثر مردم در معرض تفاوت های غذایی و اثرات ثانویه  آن  بر اساس متابولیسم و ساختار بدن خود قرار دارند.یعنی ممکن است شخصی با یک رژیم غذایی از دست چربی های اضافه خود رها شود اما همین رژیم در انسان دیگری جواب ندهد.رژیم های غذایی به طور مستقیم بر سلامت جسمی و عاطفی شما تاثیر می گذارند.

در نتیجه باید از اشتباهات هنگام رژیم غذایی که از آن ها اطلاع ندارید ،مطلع شوید.شما همچنین باید بدانید که چه چیزی باعث جلوگیری از از دست دادن وزن  سالم و دائمی می شود.

1- کم کردن وزن با مواد غذایی به اصطلاح لایت

7 اشتباه که می تواند از کاهش وزن شما جلوگیری کند !

مواد غذایی لایت در مقایسه با مواد غذایی از همین دسته دارای کالری و کربوهیدرات کمتری هستند.تبلیغات  گمراه کننده این نوع  مواد غذایی بی پایان است.این مواد غذایی  نیز بر کیفیت رژیم غذایی تاثیر می گذارد.آنها همچنین می توانند مانع از کاهش وزن شما شوند.بسیاری از ما بیشتر از این غذاها مصرف می کنیم، زیرا معتقدیم آنها سالم هستند.نکته این است که اکثر این غذاها پردازش شده و حاوی مواد شیمیایی اضافی هستند.با گذشت زمان آنها حتی می توانند به مشکلات جدی سلامتی منجر شوند.

2-استفاده از رژیم های غذایی به  اصطلاح  معجزه آسا

رژیم های “معجزه آسا” محبوب از نظر ارزش غذایی بسیار ناکافی هستند.هر چند ممکن است باعث کاهش وزن شما در مدت زمان کوتاه شوند اما سبب مشکلات بسیار جدی در سلامتی شما می شوند.کالری کم آنها بدین معنی است که بدن شما کاهش قابل توجهی در مواد مغذی دارد که شرایط ایده آل برای سلامت بدن شما را تامین نمی کند.در این حالت همزمان با کاهش وزن عضلات شما نیز از بین می روند.البته، توده عضلانی شما چیزی است که شما باید بدن خود را  به وسیله آن قوی و سالم نگه دارید.همچنین باعث تغییرات متابولیکی در شما می شود که باعث می شود وزن از دست داده خود را دوباره با سرعت به دست آورید.

3. باور کردن اینکه همه سالاد ها خوب هستند.

7 اشتباه که می تواند از کاهش وزن شما جلوگیری کند !

مصرف برخی میوه ها و سبزیجات تازه در برخی از سالاد برای کسانی که می خواهند به وزن ایده آل برسند کاملا سالم است.با این حال، یکی از شایع ترین تله ها این است که فکر کنید سالاد خوردن در حالی که سعی در از دست دادن وزن دارد خوب است.نکته این است که دستور العمل های بسیاری  از سالاد ها با غذاهای غنی از کالری و چربی ساخته می شود که می تواند متابولیسم شما را تحت تاثیر قرار دهد. پاستا های تصفیه شده، سس ها و سایر مواد افزودنی صنعتی اغلب انتخاب بدی هستند ،اگر شما  قصد کاهش وزن دارید.

4. خلاص شدن از تمام غذاهای چرب … حتی سالم !

غذاهایی که دارای محتوای چربی بالا هستند اغلب چیزی است که ما از آن می ترسیم.با این حال، ثابت شده است که حذف آنها به طور کلی اثرات نامطلوب خواهد داشت.و اثرات نامطلوب آن شامل مشکلات متابولیسم و سلامت عمومی شما می شود.بعضی از روغن ها مزایای بسیاری دارند و باعث کنترل روغن های مضر بدن شما می شوند.به عنوان مثال، خوردن سالاد با روغن زیتون یا ماهی باعث افزایش سطح انرژی می شود. همچنین با افزایش میزان کالری که مصرف کرده اید ، به کاهش وزن کمک می کند.در نهایت، سلول های شما را تغذیه می کند و به کاهش کلسترول بد و تری گلیسیرید کمک می کند.

5. فقط مصرف کربوهیدرات

اگر می خواهید در رژیم سالم و متعادل باشید، مصرف غذاهای غنی از کربوهیدراتها یک تصمیم دشوار است.آنها نباید از رژیم غذایی شما کاملا حذف شوند، اما شما باید آنها را به طور متعادل مصرف کنید.شما می توانید کربوهیدرات ها را  با یک منبع چربی پروتئین و غیر اشباع مصرف کنید.زیرا مصرف زیاد کربوهیدرات قند خون خود را به بالاترین سطح می رساند.همچنین متابولیسم شما را کاهش می دهد وباعث افزایش وزن می گردد.

6-پختن غذاهای بدون نمک و ادویه

خوردن سالم به این معنا نیست که شما باید غذای بی مزه و یکنواخت بخورید.رژیم متعادل حاوی انواع مختلف مواد مغذی است. بنابراین شما می توانید  از  وعده های غذایی لذت ببرید.مسئله اصلی این است که بشقاب غذای خود را بررسی کنید و یاد بگیرید که بیشتر از بشقاب خود را به  میوه ها و سبزیجات جای دهید.

7-نخوردن صبحانه

نخوردن  صبحانه یکی از بدترین  اشتباهات برای کسانی است که می خواهند با رژیم غذایی وزن خود را کاهش دهند. این ایده اشتباه است ، کسانی که می خواهند به وزن ایده آل  دست یابند،  سعی می کنند از خوردن صبحانه جلوگیری کنند و به این ترتیب کالری کمتری دریافت کنند.آیا شما با برخی از این موارد آشنا بوده اید؟ همانطور که می بینید، اشتباهات  زیادی وجود دارد که شما می توانید  با انجام آن ها از هدف خود در کاهش وزن دور شوید و به وزن ایده آل خود نرسید.

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید