7 اشتباه رایج در باشگاه های ورزشی

7 اشتباه رایج در باشگاه های ورزشی

 

7 اشتباه رایج در باشگاه های ورزشی !در دنیای مدرن ،مردم به علت ریسک بالا آسیب های جسمانی و هم نبود فضای مناسب ورزشی ترجیح می دهند برای انجام تمرینات ورزشی به باشگاه های ورزشی بروند.اما آیا رفتن به باشگاه های ورزشی خطر ریسک آسیب دیدگی را کاهش می دهد ؟ 

در باشگاه های ورزشی ،تفاوت زیادی میان انسان هایی که از کودکی ورزش کرده اند و ورزش به بخشی از زندگی آن ها تبدیل شده است و کسانیکه که تازه به ورزش روی آورده و دوست دارند در کوتاه ترین زمان به نتایج فوق العاده دست یابند ،وجود دارد.اغلب دست دوم بیشتر دچار اشتباه می شوند.

7 اشتباه رایج در باشگاه های ورزشی

7 اشتباه رایج در باشگاه های ورزشی

1-عدم تعیین اهداف واقع بینانه

همانطور که در بالا ذکر شد،  اساسی ترین  اشتباه افرادی که ورزش را به تازگی  شروع می کنند، تمایل  رسیدن به مناسب ترین شرایط جسمی و تناسب اندام در کوتاه ترین زمان ممکن است.در صورتیکه، ورزش یک رویداد است که نیاز به انضباط طولانی مدت و جهت گیری مناسب دارد.

2-نداشتن درد به معنای عدم رشد

اگر تمرینات ورزشی باعث درد شدید در عضلات و استخوان ها گردد ، به احتمال زیاد شما دچار آسیب دیدگی شده اید.از آنجا که درد یکی از مکانیسم های دفاعی بدن است و به شما اطلاع می دهد که ناحیه مربوطه بیش از حد تحت فشار بوده است.

3-انجام ورزش صرفا جهت زیبایی اندام

انجام تمرینات ورزشی اساسا برای سلامت و نشاط بدن و در نتیجه آن زیبایی اندام است.باید هدف شما از انجام تمرینات ورزشی سلامتی باشد که در نتیجه آن باعث زیبایی اندام می گردد.


همچنین بخوانید :

بافواید پیاده روی منظم و پیوسته آشنا شوید

۱۵ پیشنهاد ورزشی که در حقیقت باعث آسیب دیدن شما می گردد !

کدام ورزش ها کالری سوزی بیشتری دارند ؟

چربی سوز نخورید!!! با مواد غذایی که باعث کاهش اشتها می شوند آشنا شوید !


4-اختلال در تغذیه برای کاهش وزن

ورزش بدون شک یکی از الزامات اساسی برای کاهش وزن  است، اما ضروری است که یک رژیم غذایی مناسب برای  بازیابی انرژی و انرژی از دست رفته در ورزش های شدید داشته باشیم.به خصوص استفاده کردن از یک نوع ماده غذایی مانند پروتئین و مصرف نکردن دیگر مواد مغذی برای بدن بسیار مضر است.

5-تمرینات با وزنه سنگین در سنین بالا

تمرینات با وزنه سنگین در سنین بالا، به ویژه در ستون فقرات، باعث ایجاد فشار جدی بر ستون فقرات می شود و می تواند منجر به مشکلاتی شود که درمان آن ها می تواند دشوار باشد.مناسب ترین ورزش در سنین بالا انجام تمرینات با وزنه سبک و دفعات مکرر است.

6-انجام ندادن ارزیابی فیزیکی قبل از شروع تمرینات ورزشی

بسیاری از مردم از مشکلات فیزیکی که در زندگی روزمره وجود دارد مطلع نیستند، اما می توانند در شرایط چالش برانگیز ظاهر شوند.این مشکلات می تواند باعث ایجاد مشکلات فشار خون، قند یا قلب شود وهمچنین می تواند مشکلات غیر قابل برگشت را ایجاد کند.

7-مصرف داروهای استروئید

متاسفانه این مورد نیز یکی از بزرگترین اشتباهات رایجی است که افراد به آن روی می آورند.زیرا آن ها اعتقاد دارند که ورزش به تنهایی نمی تواند باعث ایجاد اندام ایده آل در آن ها گردد.و این امر نیز یک تهدید جدی برای سلامت آن هاست.و در نهایت  ما باید بدانیم که سالن های ورزشی یک میدان مسابقه نیست و هر فرد دارای ظرفیت و شکل فیزیکی متفاوتی است.تنها هدف شما باید ورزش سالم باشد که منجر به سلامت جسمی می گردد.