پربازدیدترین ها
ورزش

7 اشتباه رایج هنگام دویدن که باعث آسیب دیدن شما می گردد! 

 7 اشتباه رایج هنگام دویدن !دویدن یکی از سریع ترین و سالم ترین تمرینات ورزشی است.بنابراین اکثر مردم به آن علاقه دارند.اما آیا مطمئن هستید که این تمرین ورزشی را به درستی انجام می دهید ؟ اشتباهات انجام شده هنگام دویدن ممکن است سبب ایجاد آسیب های جبران ناپذیری برای شما باشد.با یکدیگر با 7 اشتباه رایج هنگام دویدن آشنا می شویم :

1-کفش نامناسب

اشتباه شماره یک هنگام دویدن استفاده از کفش نامناسب است.افراد باید مراقب باشند کفش مناسب را با توجه به شکل بدن انتخاب کنند.به همین دلیل  هنگام خرید کفش باید با فروشنده مشورت کنید.

7 اشتباه رایج هنگام دویدن

2-افزایش فاصله مسیر در کوتاه مدت

به عنوان مثال اگر در روز اول شما حدود 2 کیلومتر دویده اید و در روز بعد حدود 500 الی 1 کیلومتر را به مسافت خود اضافه می کنید، دچار اشتباهید.شما باید مسافت خود را آرام آرام افزایش دهید تا دچار آسیب دیدگی نشوید.

7 اشتباه رایج هنگام دویدن

3-شروع دویدن بدون گرم کردن بدن

این شرط تنها برای دویدن نیست قبل از شروع هر گونه حرکت ورزشی باید بدن خود را گرم کنید.زیرا این مانع آسیب به رگ، عضله و بافت می شود.علاوه بر این دویدن بدون گرم کردن بدن باعث بالا رفتن یکباره ریتم قلب و در نتیجه مشکلات قلبی می گردد.قبل از شروع دویدن به مدت 5 دقیقه حرکات کششی را برای گرم شدن بدن انجام دهید.

7 اشتباه رایج هنگام دویدن


همچنین بخوانید:


4-عدم انتخاب لباس مناسب

لباس های انتخابی شما باید امکان تنفس را به پوست دهند.زیرا در غیر این صورت هنگامی که شروع به عرق کردن می کنید سریع تر احساس خستگی می کنید.همچنین باید لباس انتخابی شما سبک باشد.

5-دویدن بر روی سراشیبی

اگر هنگام دویدن به یک سطح سرازیری رسیدید سریعا دویدن را متوقف کنید.در غیر این صورت، ممکن است برخی از صدمات عضلانی،  یا رباط را تجربه کنید.

7 اشتباه رایج هنگام دویدن

6-بستن بندهای کفش از قبل

بسیاری از ورزشکاران همیشه بندهای کفش خود از قبل بسته و آماده می کنند که این کار اشتباه است .متخصصان اعتقاد دارند که بستن بندهای کفش  هم زمان قبل از شروع دویدن بسیار اهمیت دارد و از آسیب های وارده به پاهای شما جلوگیری می کند.پاهای شما وظیفه حمل شما را بر عهده دارند بنابراین از آن ها به خوبی مراقبت کنید.

7 اشتباه رایج هنگام دویدن

7-عدم نوشیدن آب کافی

یکی از مشکلاتی که اکثر ورزشکاران با آن مواجه هستند ،عدم نوشیدن آب کافی است.زیرا هنگام ورزش بدن آب بسیاری از دست می دهد.ارگانی که آب از دست می دهد ، سریعا به آب نیاز پیدا می کند.به همین دلیل اگر قصد دارید در مسافت طولانی بدوید حتما همراه خود آب ببرید.

7 اشتباه رایج هنگام دویدن

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات