7 دلیل که نشان می دهد شما نباید با موهای خیس بخوابید ؟
سبک زندگی, سلامت

7 دلیل که نشان می دهد شما نباید با موهای خیس بخوابید ؟ 

دوش گرفتن قبل از خواب در شب یک راه عالی برای استراحت و آماده شدن برای خواب است. اما می تواند برای سلامتی شما مضر باشد.

دوش گرفتن قبل از خواب در شب یک راه عالی برای استراحت بدن و بهبود کیفیت خواب شماست.باعث کاهش تنش عضلات بدن می شود و استرس شما را کاهش می دهد.با این حال، ممکن است ایده عاقلانه ای باشد که موهای خود را قبل از رفتن به رختخواب خشک کنید زیرا موهای خیس ممکن است باعث برخی از مشکلات و بیماری ها  گردد.اگرچه به نظر می رسد بی ضرر است، اما ممکن است اثرات  منفی بر روی عضلات و سیستم ایمنی بدن ایجاد کند و همچنین به مویرگ ها صدمه بزند.

از آنجایی که اکثر مردم از این عواقب آگاه نیستند، ما می خواهیم تا شما را با اثرات منفی  که ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند  آشنا کنیم که امروز در این مطلب  آن ها رابه  اشتراک  می گذاریم. بنابراین شما هیچ وقت  با موهای خیس به رختخواب نروید.

1-سر درد

همانطور که رطوبت موجب تغییرات شدید در بدن می شود، خوابیدن با موهای خیس می تواند سردرد شدید ایجاد کند.بستن حوله  به موها قضیه را بدتر می کند، زیرا رطوبت به مدت طولانی به دام می افتد و موهای شما به مدت زیادی مرطوب می ماند.زیرا مرطوب ماندن موها باعث تاثیر در گردش خون می شود و بدین ترتیب باعث سر درد می گردد.

2-خورد شدن موها

اگر میخواهید موهایتان قوی و سالم باشند، باید از دوش گرفتن قبل از خواب اجتناب کنید.این امر باعث ایجاد ضعف جدی در رشته های مو در طول زمان می شود و زمینه را برای شکستن  و ریختن مو ها ایجاد می کند.

3-عفونت پوست

همانطور که میکروارگانیسم ها محیط مناسب برای بازفرآوری را آماده می کنند، خوابیدن با موهای مرطوب، خطر ابتلا به عفونت های پوست را افزایش می دهد.سعی کنید موهای خود را در روز بشویید و شب ها قبل خواب دوش نگیرید.گرما تختخواب  یک محیط ایده آل برای رشد قارچ ها و باکتری ها را ایجاد می کند.در نتیجه باعث تحریک پوست سر می گردد و حتی ممکن است سبب قارچ شود.

4-خارش و تورم

قارچ های حاصل از خوابیدن با موهای خیس سبب خارش و تورم در ناحیه سر می شود.این می تواند به یک مشکل تکراری تبدیل شود و اگر به درستی درمان نشود، چند روز طول می کشد.

5-آلرژی و سرما خوردگی

تغییرات در دمای بدن هنگام خواب با موهای مرطوب می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند و باعث ایجاد شرایطی مانند آلرژی و سرماخوردگی شود.رطوبت مو چند ساعته مکانیزم دفاعی را تضعیف می کند و به ویروس ها و باکتری ها اجازه حمله می دهد.

6-موهای چرب

چند ساعت خواب با موهای مرطوب باعث افزایش مقدار روغن در مو می شود و باعث ایجاد یک لایه چسبنده می شود.این نتیجه از تغییر دانه های روغنی است و باعث می شود تعادل pH در پوست سر به هم بخورد.در نتیجه هنگامی که شما صبح از خواب بلند می شوید ،موهای نامرتب و چرب خواهید داشت.

7-درد عضلانی

علت درد عضلانی با بسیاری از شرایط مرتبط است،اما  خوابیدن با موهای خیس نیز  تاثیر زیادی در این موضوع دارد.تغییرات در دمای بدن باعث مشکلات گردش خون، افزایش اسپاسم عضلانی و تنش می شود.

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *