زندگی مشترک موفق و شاد

در این مطلب قصد داریم رازهای شنیده نشده‌ی زندگی مشترک موفق و شاد را برایتان شرح دهیم. داشتن زندگی مشترک موفق و شاد مستلزم تلاش است و به راحتی حاصل نمی‌شود. 

امروزه روابط بلندمدت که به فداکاری و تلاش نیاز دارند، به طور فزاینده‌ای دشوار است. مانند بسیار از چیزهای دیگر در سال‌های اخیر رابطه ها نیز بسیار سریع از بین می‌روند. پس رازهای یک زندگی مشترک موفق و شاد و طولانی چیست؟ اینکه با کسی که دوستش داریم بتوانیم سالیان سال با شادی زندگی کنیم آرزو هر انسانی است.


همچنین بخوانید:

توصیه‌های قبل از ازدواج که روانشناسان بر آنها تاکید می‌کنند!

چرا مردان از ازدواج فرار می کنند ؟


به عنوان مثال ما وقتی به زندگی کسانی که 40-50 سال است که با شادی با یکدیگر زندگی می کنند نگاه می کنیم دوست داریم که مانند آن ها باشیم و راز زندگی موفق آنان را بدانیم.

راز یک زندگی مشترک موفق و شاد در چیست؟

1-از او بپرسید روز خود را چگونه سپری کرده است.

در واقع راز یک زندگی مشترک به همین مسائل کوچک وابسته است. به او نشان دهید که برایش اهمیت زیادی قائل هستید. اینکه برای کسی مهم و با ارزش باشید باعث به وجود آمدن احساس بسیار خوبی در شما می‌شود و همان طور بلعکس. به کوچکترین صحبت‌های وی اهمیت دهید و خود را مشتاق نشان دهید.

2-در دعوا بحث جدایی را به وسط نکشید.

هر زوج مشترکی می‌توانند با یکدیگر بحث و دعوا کنند حتی ممکن است نظرات آنها در مورد مسائل متفاوت باشد اما همه این مسائل باعث نمی‌شود که با اولین دعوا بحث جدایی را مطرح کنید. هر رابطه مستلزم فداکاری و گذشت است به آسانی کنار نکشید و برای زندگی خود تلاش کنید.


همچنین بخوانید: 24 مورد از فواید و مضرات ازدواج با فاصله سنی زیاد که بهتر است از آنها مطلع باشید!


3-به یکدیگر احترام بگذارید.

این بدین معنی نیست که حتما باید هر آنچه را که طرف مقابل شما دوست دارد ولی شما دوست ندارید انجام دهید بلکه فقط باید به نظرات وی احترام بگذارید و او را مسخره نکنید.

4-او را سورپرایز کنید.

اما منظور ما این نیست که هر روز برای او هدیه‌های گران قیمت بخرید بلکه می‌توانید با هدیه‌های کوچک او را خوشحال کنید. مثلا زمانی که او به خانه می‌آید آهنگ مورد علاقه وی را پخش کنید یا لباس مورد علاقه وی را بپوشید.

5-این قانون که باید حتما با انسان‌های متاهل رفت و آمد کنید را از ذهنتان پاک کنید.

در زندگی مشترک نباید همیشه با یکدیگر باشید و مانند دوقلوها بهم چسبیده از یکدیگر جدا نشوید. باید زمان‌هایی نیز برای دوستان خود به تنهایی داشته باشید و با آن ها رفت و آمد کنید زیرا این کار باعث می‌شود رابطه شما جذاب تر شود و برای با هم بودن انگیزه داشته باشید.

6-خانواده او را مانند خانواده خود ببینید.

هیچ وقت به خانواده همسرتان بی‌احترامی نکنید و سعی کنید آنها را مانند خانواده خود دوست داشته باشید.

7-مشکلات را بیان کنید.

اگر مشکلی با همسرتان دارید این مشکل را بیان کنید هر چند از نظر شما این مسئله کوچک باشد نگذارید چیزی در دلتان باقی بماند، زیرا او علم غیب ندارد و متوجه ناراحتی‌تان نخواهد شد. 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید:

5 راهکار برای داشتن ازدواجی هوشمندانه و موفق 

۶ نشانه که هشدار می دهند شما در زمان مناسب برای ازدواج نیستید! 

پیشنهادهایی برای داشتن سالگرد ازدواج فوق العاده !