7 راه ایجاد عادات سالم برای تناسب اندام ! بهترین راه ایجاد یک عادت سالم این است که ابتدا نگاهی به نحوه عملکرد مغز شما در پردازش اطلاعات برای ایجاد عادت داشته باشیم.سپس از این دانش به نفع خود استفاده کنیم.به عنوان مثال، بسیاری از شرکت های مواد غذایی مانند فست فود  از حس های شما برای جذب به سمت محصولات خود استفاده می کنند.تبلیغات باعث می شود که حواس خود را به نحوی تنظیم کنید که  چیزیکه ارائه می شود تاچه حد جذاب تر است.استفاده از حواس بینایی، طعم، بویایی و شنوایی  می تواند به شما در برقراری ارتباط مثبت با غذا یا رفتار خاص کمک کند.بنابراین، چرا از این دانش برای ایجاد احساس مثبت در مورد ورزش و یا  غذا خوردن سالم استفاده نکنید؟

7 راه ایجاد عادات سالم برای تناسب اندام

7 راه ایجاد عادات سالم برای تناسب اندام

بیرون بروید.

ورزش در محیط های زیبا در فضای باز یک راه عالی برای لذت بردن از فعال بودن است.بسیاری از مردم عقیده دارند که پیاده روی در محیط های زیبا و فضای باز باعث لذت بیشتر و در نتیجه مدت زمان بیشتر پیاده روی می گردد.اما سلیقه افراد در انتخاب فضای باز متفاوت است .برخی از افراد دوست دارند در فضاهایی مانند جنگل و… و برخی نیز دوست دارند در خیابان های شلوغ پیاده روی کنند.انتخاب محل مورد علاقه نقش مهمی در ایجاد عادت دارد.

در منزل خلاق باشید.

اگر تمرین کردن در فضای بیرون برای شما امکان پذیر نیست ،می توانید در منزل فضایی را انتخاب کنید تا به پنجره نزدیک باشید.تا بتوانید نگاهی به بیرون بیاندازید.اگر شما از ورزش کردن دیگران بیشتر انگیزه می گیرید می توانید به سالن های ورزشی بروید و در آن جا تمرین کنید.

تعیین فضای تمرین

اگر شما در خانه ورزش می کنید می توانید با پهن کردن زیر انداز ورزشی در منزل محیطی را برای ورزش کردن انتخاب کنید.این امر باعث عادت کردن شما به ورزش می گردد.هنگامی که شما یک فضای اختصاصی  برای ورزش دارید ،باعث می شود تا تمرکز شما بای انجام تمرینات بیشتر شود و این کار به یک عادت تبدیل شود.


در ادامه بخوانید :

کدام ورزش ها کالری سوزی بیشتری دارند ؟

مدل موهای آسان و ترند هنگام ورزش !

نکاتی برای بازده بیشتر از تمرینات ورزشی !

آیا موسیقی با صدای بلند هنگام ورزش کردن برای گوش های شما مضر است؟

آیا ورزش در زمان عادت ماهانه برای بانوان ضرر دارد ؟


آماده کردن غذاهای زیبا

زمانی را برای ایجاد غذاهای زیبا و رنگارنگ، بصری و جذاب صرف کنید.اگر، به عنوان مثال، رنگ مورد علاقه شما قرمز است، اضافه کردن فلفل، توت فرنگی یا سیب قرمز به تنقلات باعث جذب شما به سوی آن ها می گردد.ما همیشه احساس بهتری داریم زمانیکه غذاهای زیبا را می خوریم .اغلب غذاهای سالم باعث جذب نمی شود اما با اندکی زمان و خلاقیت می توانید آن ها را جذاب کنید.

پخش موسیقی برای تقویت روحیه

موسیقی  می تواند بر احساس شما و چگونگی تمرین  شما تاثیر بگذارد.اطمینان حاصل کنید تا موسیقی های انتخابی شما باعث افزایش انگیزه هنگام ورزش می گردد. هنگامی که شما مایل به ورزش با سرعت ثابت هستید، پخش موسیقی که الهام بخش است و سرعت آن می تواند به شما کمک کند تا در مسیر حرکت کنید. هنگام کشش و انجام یوگا، پخش موسیقی که کند است می تواند به کاهش استرس کمک کند.

نوشیدنی های ورزشی

سعی کنید هنگام ورزش تا می توانید مایعات مصرف کنید تا بدنتان همواره هیدراته باقی بماند.یک بطری با نوشیدنی های سالم و جذاب می تواند به شما در پیشبرد عادات ورزشی تان کمک کند.مطمئن باشید که نوشیدنی خود را آگاهانه انتخاب کنید، زیرا نمیخواهید از قند و کالری بیش از حد استفاده کنید.

از عطر  استفاده کنید.

استفاده از عطر و اسپری های خوشبو کننده باعث افزایش انگیزه شما هنگام ورزش می گردد.استفاده از عطرها  به شما کمک می کند سطح خلق و خوی و انرژی خود را افزایش دهید.انتخاب عطر و بوی خاصی که با ورزش ارتباط دارد، راهی عالی برای ایجاد یک عادت سالم است.بوی اسطوخودوس، به عنوان مثال، بسیار  آرام بخش است.یک راه عالی برای رسیدن به حالت آرام ذهن، استفاده از یک عطر اسطوخدوس قبل از انجام یوگا است.