پربازدیدترین ها
سلامت

8 توصیه به بیماران دیابتی در روزهای گرم تابستان 

دیابت یکی از بیماری های شایع است که متاسفانه روز به روز در حال افزایش است .با گرم شدن هوا بیماران دیابتی باید بیشتر از همیشه مراقب باشند.در این مطلب 8 توصیه به بیماران دیابتی در روزهای گرم تابستان را برای شما جمع آوری کرده ایم :

8 توصیه به بیماران دیابتی در روزهای گرم تابستان

بیماران دیابتی باید از تماس مستقیم با اشعه خورشید در مناطقی که خیلی گرم  است جلوگیری کنند.این بیماران باید از خارج شدن در ساعات اوج گرما در تابستان خودداری کنند.زیرا قرار گرفتن در معرض نورخورشید باعث عرق کردن می شود و با عرق کردن مقدار زیادی آب و الکترولیت از بدن خارج می شود.و این امر سبب  افزایش قند خون و کاهش فشار خون می شود.همچنین نور خورشید در بیماران دیابتی منجر به آسیب های عصبی و حسی می گردد.


در ادامه بخوانید :

۷ راهکار برای جلوگیری از گرمازدگی !

برنج از چه بیماری هایی جلوگیری می کند ؟

فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا !

در روزهای گرم تابستان فقط آب بنوشید !


باید به جای نوشابه وآبمیوه ،آب مصرف شود

بیماران دیابتی باید در روزهای گرم تابستان مایعات زیادی مصرف کنند.باید از نوشیدن کولا ،آبمیوه و نوشیدنی های شکر دار به دلیل بالا بردن قند خون اجتناب شود.از نوشیدن چای و قهوه به میزان زیاد باید جلوگیری شود.نوشیدن آب برای بیماران دیابتی از اهمیت زیادی برخوردار است.میوه تابستانی مانند هندوانه، خربزه، انگور، هلو، گیلاس با شاخص قند بالا باید محدود شود.اگرچه این میوه ها دارای قند طبیعی هستند اما همچنان باعث افزایش قند خون می گردند.

تعادل عادات تغذیه ای

با گرم شدن هوا در تابستان ، بیماران دیابتی باید عادات تغذیه ای خو را کنترل کنند.به خصوص وعده صبحانه و ناهار باید به خوبی رعایت شود.از آنجا که  غذا و رژیم نامنظم باعث ایجاد هیپرگلیسمی می شود و منجر به اختلال در تراز قند خون می شود.توصیه می شود از مصرف مواد غذایی چرب ، سرخ کردنی و گوشت قرمز اجتناب کنید.

8 توصیه به بیماران دیابتی در روزهای گرم تابستان

1-آب بنوشید.حتی اگر احساس تشنگی ندارید .نوشیدن آب در روزهای گرم تابستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

2- برای جلوگیری از اثرات مضر گرما  لباس هایی با رنگ روشن و  از جنس پنبه بپوشید.

3-برای کنترل میزان قند در گرمای تابستان ، باید غذاهای کم کالری مصرف شود. این  امر ممکن است نیاز به دارو و انسولین را در بیماران کاهش دهد.

4-بیماران دیابتی باید بین ساعات 10 -16 از منزل خارج نشوند.

5-از نوشیدنی های الکلی و دارای کافئین خودداری کنید.

6-برای جلوگیری از ایجاد قارچ میان انگشتان های پا از پوشیدن دمپایی ها لا انگشتی خودداری کنید.همچنین می توانید درمان های طبیعی برای از بین بردن قارچ های ناخن ! را مطالعه کنید.

7-پیاده روی برای بیماران دیابتی بسیار مفید است .اما از پیاده روی زیر نور خورشید جلوگیری کنید.در ادامه بخوانید :با تکنیک های صحیح پیاده روی در ۴ هفته ۴.۵ کیلو لاغر شوید !

8-بیماران دیابتی هنگام رفتن به دریا باید بسیار دقت کنند.زیرا سنگ های موجود در کف دریا باعث ایجاد خراش بر روی پاهای آنها می گردد.

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات