9 راه طبیعی برای از بین بردن کمر درد های ناگهانی
سبک زندگی, سلامت

9 راه طبیعی برای از بین بردن کمر درد های ناگهانی 

با استفاده از این پیشنهادات ساده می توانید  درد های ناگهانی کمر را کاهش یا جلوگیری کنید.این پیشنهادات را همیشه به خاطر داشته باشید و با درد های کمر خداحافظی کنید.

کمر درد امروزه جزو مشکلات و ناراحتی های رایج است.درد های کمر اغلب با گرفتگی و تنش در ناحیه کمر آغاز می شود.درد های کمر در مرحله اول به دلیل نادرست ایستادن ،استرس و فعالیت های شدید بدنی آغاز می شود.اما می تواند نشان دهنده بیماری های مفصلی و عضلانی نیز باشد.کسانی که به این بیماری دچار می شوند ممکن  است در ناحیه کمر احساس سوزش و درد داشته باشند و همچنین نشستن و برخاستن برای آن ها مشکل باشد.

با استفاده از برخی از داروهای  شناخته شده ممکن است این علائم را کاهش داد.با این حال، راه های کاملا طبیعی برای از بین بردن درد های شما بدون ایجاد عوارض جانبی وجود دارد.در این مطلب، ما می خواهیم 9 روش جایگزین را که می توان برای کاهش درد کمر استفاده کرد، توضیح دهیم.

1-به طرز نشستن و ایستادن خود اهمیت دهید.

مراقبت از موقعیت خود هنگام ایستادن و استراحت بسیار اهمیت دارد.بهتر است هنگام نشستن کاملا صاف بنشینید و یا از یک بالش کمک بگیرید .اگر شما می خواهید یک جسم سنگین را از روی زمین بلند کنید باید ابتدا زانوهای خود را کمی خم کنید در این فشار کمتری به زانوهای شما وارد می شود بدین صورت می توانید از آسیب ستون فقرات و کمر درد جلوگیری کنید.

9 راه طبیعی برای از بین بردن کمر درد های ناگهانی

2-تنفس صحیح

تمرینات تنفسی یکی از بهترین روش ها برای اطمینان از اکسیداسیون مناسب سلول های بدن است.با تنفس عمیق، اکسیژن اضافی به اندامها می رسد باعث می شود  احساس بهتری داشته باشیم.  بر اساس تحقیقات انجام شده  تنفس به صورت متوالی اثرات مثبتی بر کاهش درد و درد های شدید دارد. در ادامه بخوانید » ۱۱ تمرین کارآمد برای تقویت ریه ها !

3-ورزش کنید.

تمرینات جسمانی و کششی روزانه می تواند به کاهش عود درد کمک کند، در حالی که استراحت در زمان درد نیز بسیار موثر است.با این حال، لازم است حرکت های ساده برای کاهش درد عضلات و تقویت آنها انجام شود.کافی است 15-20 دقیقه در روز برای حرکات ساده مانند پیاده روی، کشش یا شنا وقت بگذارید.این حرکات باعث کشش عضلات در ناحیه کمر می شود.


همچنین بخوانید »

۷ حرکت یوگا برای رهایی از کمر درد !

۶ پیشنهاد برای خرید کفش مناسب و رهایی از دردهای کمر و گردن !

فتق دیسک کمر یا ناصحیح ایستادن ؟ دلیل درد های کمر چیست ؟


4-استفاده از کیسه آب گرم و آب سرد

استفاده از کیسه های آب گرم و سرد برای انواع اختلالات عضلانی یکی از قدیمی ترین درمان های طبیعی است.هر دو دما باعث افزایش گردش خون، ایجاد یک اثر ضد التهابی و کاهش درد می شود.

5-به وزن خود دقت کنید.

داشتن اضافه وزن یا چاقی، دو عامل مرتبط با عود کمردرد حاد و مشکلات مشترک است.داشتن اضافه وزن باعث می شود که وزن بیشتری بر روی  عضلات وارد شود و  آنها تحت فشار باشند.همچنین تجمع چربی به ویژه در ناحیه کمر، عاملی است که درد کمر حاد را تحت تاثیر قرار می دهد.به همین دلیل بسیار مهم است که  از عادت غذا خوردن سالم و به دست آوردن عادت های دیگر که به وزن ایده آل کمک می کند، استفاده کنید. در ادامه بخوانید»یوگا برای کاهش وزن : ۶ حرکت برای فرم گیری سریع

 

9 راه طبیعی برای از بین بردن کمر درد های ناگهانی

6-خواب کافی

یک عادت ساده و ضروری  خوابیدن بین 7 تا 9 ساعت در روز است و یک راه حل مناسب برای کاهش تنش  و درد کمر، گردن و شانه است.در طول دوره استراحت، عضلات آرام و اکسيژن به حدی زیادی به عضلات می رسد  که به کاهش درد کمک مي کند.با این حال، مهم است که مطمئن شوید که شما  در یک وضعیت مناسب می خوابید در غیر اینصورت اثرات نامطلوب  آن را خواهید دید. در ادامه بخوانید » آیا بی خوابی شما را می کشد ؟

7-سیگار نکشید.

سموم در سیگار جریان خون را به ستون فقرات کاهش می دهد و دژنراسیون دیسک های زیرین را در موارد سنگین تر تسریع می کند.کسانی که سیگار مصرف می کنند در مقایسه با دیگران بیشتر دچار درد در ناحیه پشت و کمر درد می شوند.با مواد غذایی که به شما در ترک سیگار کمک می کنند آشنا شوید !!

9 راه طبیعی برای از بین بردن کمر درد های ناگهانی

8-از توپ تنیس استفاده کنید.

یک آیتم روزمرهمانند توپ تنیس، یک ابزار درمانی است که می تواند برای کاهش تنش  و درد در ناحیه کمر استفاده شود.توپ تنیس را بر روی زمین قرار دهید و به آرامی روی آن دراز بکشید و سپس به وسیله آن کمر خود را ماساژ دهید.پس از چند حرکت ساده این عمل گردش خون در ناحیه کمر را افزایش می دهد و باعث کاهش درد می شود.

9. پاهای خود را بلند کنید.

بالا بردن پاهای شما یک روش ساده برای تسکین کمر درد است که می تواند  باعث حرکت و  گردش خون در اطراف بدن و قسمت پایین بدن شود.شما باید در حالی که دراز کشیده اید در یک مکان راحت و با دقت خاصی انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که پشتتان صاف است.با استفاده از این توصیه های ساده می توانید درد های خود را کاهش یا  از آن جلوگیری کنید.

9 راه طبیعی برای از بین بردن کمر درد های ناگهانی

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *