به نظر می رسد نماد موسیقی تجربی، Bjork، از  DJ کردن خود در فستیوال شبانه کاملا لذت برده است. او در کنار تعدادی از هنرمندان مورد علاقه خود برنامه اجرا کرد مانند:

Aphex Twin، Arca ، Oneohtrix Point Never.

DJ کردن سرگرمی جدید این ترانه سرا، خواننده و تهیه کننده می باشد. و از آن بسیار لذت می برد. اما چیزی که در مورد این سرگرمی برایش اذیت کننده است، عکس العمل رسانه ها می باشد. او در این مورد در صفحه فیس بوک خود می نویسد: “برخی از رسانه ها نتوانستند این مسئله را بپذیرند که من در پشت میز خودم را پنهان نمی کنم و به عنوان یک زن برنامه اجرا می کنم. من این عکس العمل را یک نوع تبعیض جنسیتی می بینم. که در آخر این سال پرهیاهو نمی خواهم از آن بگذرم.”

Bjork در مورد استانداردهای جنسیت محور صحبت کرده است که معتقد می باشد تا زنان باید بر روی موضوعاتی مانند عشق و امور مرتبط با آن متمرکز شوند در حالی که مردان آزادند تا تمامی مسائل را از جمله علم، سیاست و طنز بیازمایند.

وی همچنین می نویسد:

“در رابطه با جنبش Volta من درباره بمبگذاران انتحاری باردار ، و برای آزادی جزایر Faroe و در رخدادی دیگر در مورد کهکشان ها خواندم اما تنها وقتیکه تایید رسانه ها را جلب کردم زمانی بود که از تجربه مشکلات عاطفی خود خواندم. مردها اجازه دارند تا از موضوعی به موضوعی دیگر بروند، تخیلی، خنده دار، نابغه های موسیقی باشند، اما زنان نه! اگر ما دغدغه ی صحبت از مردان زندگی خود را نداشته باشیم به شنوندگان خیانت کرده ایم.!”

Bjork بیانیه خود را با نوشته ای مثبت پایان می دهد، وی معتقد است که جامعه اکنون در نیمه شانس خود به سر می برد تا با زنان  با همان احترام و آزادی عملی که مردان از آن لذت می برند، برخورد شود.

متن کامل را اینجا بخوانید.