بعد از آموزش تحت موسیقی تکنیکال دث متال گروه کانادایی Archspire ، حالا این هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم بدست آمده اقدام به ساخت موسیقی بدون توقف کرده که این آهنگ ها از طریق یوتوب و بوسیله سرویس YouTube live-stream بصورت زنده پخش می شوند!

Dadabots اولین گروه موسیقی دث متال AI ! بستگی به ذائقه موسیقی شما دارد تا از آهنگ های بدون توقف دث متال این گروه خوشتان بیایید یا نه ! اما این هوش مصنوعی نمونه هایی فوق العاده از خلاقیت تولید شده توسط ماشین را بصورت زنده و بدون توقف / Non-Stop از طریق یوتوب منتشر می کند!!!

Dadabots زاییده افکار CJ Carr و Zack Zukowski ، زوج موسیقیدانی که علاقه شدیدی به موسیقی تولید شده توسط الگوریتم دارند است. در حال حاضر چند سال است که این دو در حال توسعه شبکه عصبی مذکور هستند، این شبکه عصبی پس از آموزش و دریافت مجموعه ای از داده های خاص از ژانرهای مختلف موسیقی (مثل پانک، راک، متال و …)، می تواند آهنگ های اصلی (original compositions) فوق العاده ای را در همان ژانر آموزش دیده تولید کند !!!

آزمایش های اولیه دربرگیرنده سبک های مختلف موسیقی بود، سپس این دو موسیقی دان کشف کردند که سبک متال و پانک به دلیل طبیعت نامنظم و اغلب تصادفی الگوریتم ها برای آموزش این شبکه عصبی مصنوعی مناسب تر هستند.

CJ Carr و Zack Zukowski می گویند ” ما مشاهده کردیم که موسیقی الکترونیک و اینسرومنتال های هیپ هاپ برای آموزش مناسب نیستند! و موسیقی هایی که شامل ساز های الکترو آکوستیک هستند برای آموزش این شبکه عصبی هوشمند مناسب تر هستند. سبک های موسیقی پانک و متال به نظر در آموزش بهتر عمل می کنند، شاید به این دلیل که این سبک ها آثار عجیب و غریب از سنتز شبکه عصبی انسان هستند و شامل (نویز، هرج و مرج، جهش های عجیب صدایی) هستند و به واسطه همین طبیعت برای آموزش هوش مصنوعی مناسب تر هستند.


همچنین بخوانید »

در نهایت این شبکه عصبی مصنوعی که درواقع یک An Unconditional End-to-End Neural Audio Generation Model است، دادابوتس / Dadabots نامیده شد. Dadabots قادر است روزانه 10 آلبوم موسیقی تولید کند!!! این آلبوم ها با الهام از هنرمندانی نظیر Dillinger Escape Plan, Meshuggah و NOFX تولید شده اند. همچنین این هوش مصنوعی همزمان با تولید آلبوم ، قادر به تولید نام آهنگ ها و کاور آلبوم نیز است !!!!

جدیدترین پروژه Dadabots اولین گروه موسیقی دث متال AI ، یک پروژه زنده و بدون توقف در یوتوب است که Relentless Doppleganger نام دارد. در این پروژه گروه دادابوتس توسط الگوریتم های گروه موسیقی Archspire آموزش دیده است. CJ Carr می گوید موسیقی تکنیکال دث متال این گروه از تمامی آثاری که قبلا امتحان کرده بودیم با سیستم سازگار تر بود.

آثار ساخته شده توسط دادابوتس نسبت به سایر الگوریتم های قبلی بهتر و پایدار تر است، به همین خاطر CJ Carr و Zack Zukowski اقدام به راه اندازی کانال زنده یوتوب کردند تا هرچیزی که توسط این هوش مصنوعی در زمان واقعی ساخته می شود بصورت زنده به گوش شنودگان برسد.! آهنگ های ساخته شده توسط این هوش مصنوعی در سبک دث متال است و ممکن است برای افرادی که آشنایی به این سبک ندارند کمی گوش خراش به نظر برسد.!! اما آثار خروجی شبیه سازی چشمگیری از موسیقی دث متال هستند که شامل ووکال های مونوتونال دیستورت شده، صدای تند و خشن گیتار و تغییرات ناموزن تمپو BPM هستند.

این اولین باری نیست که شاهد ساخت موسیقی بوسیله هوش مصنوعی هستیم پیشتر نیز پروژه هایی نظیر استفاده گوگل از هوش مصنوعی برای ساخت صداهایی تا کنون شنیده نشده است و هوش مصنوعی که می تواند آثار باخ را تقلید کند شاهد ساخت موسیقی الگوریتمی بوده ایم .

نظر شما راجع به تاثیر هوش مصنوعی در موسیقی چیست ؟ بعد ظهور هوش مصنوعی آهنگسازان چه خواهند کرد؟ لطفا نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

برای دریافت اطلاعان بیشتر به Dadabots سر بزنید همچنین برای گوش کردن آهنگ های این سیستم میتواند کانال لایو استریم یوتوب دادبوتس را دنبال کنید.