DuckDuckGo جایگزینی برای گوگل !

از جستجو برای پیدا کردن اطلاعات درباره سینتی سایزر های قدیمی گرفته تا جستجو کردن آکوردهای یک موزیک برای اضافه کردن به پروژه شخصی، DuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین ها به راحتی پاسخ شما را میدهد و می تواند جایگزینی مناسبی برای گوگل باشد!

DuckDuckGo موتور جستجوگر مستقلی است که می تواند به عنوان گزینه پیش فرض بر روی مرورگرهایی نظیر  فایر فاکس یا سافاری و همچنین نسخه موبایل آنها به راحتی نصب شود. این موتور جستجوگر ویژگی های بسیار جالبی دارد که آن را از رقبایش جدا می کند.

مهمترین ویژگی که این کمپانی برای تبلیغات خود از آن بهره می برد امنیت بسیار بالای این موتور جستجوگر است. ویژگی دیگر این موتور قابلیت نمایش نتایجی است که سایر موتورهای جستجوگر به دلیل استفاده از ویژگی شخصی سازی آنها را نمایش نمی دهند. در حالی که ما به طور معمول فکر می کنیم شخصی سازی یک چیز خوب است، اما با جستجو با این ویژگی معمولا در نتایج جستجو آن دسته نتایجی به نمایش گذاشته می شود که بازدید عمومی بیشتری دارد نه آن چیزی که مرتبط به جستجوهای قبلی شماست!. این می تواند یک حباب فیلتر شده ایجاد کند و شما را از مشاهده اطلاعات جدید جلوگیری کند.

اما با این حال بگذارید ویژگی ها جذابتر این جستجوگر را برای شما معرفی کنیم ویژگی هایی که DuckDuckGo را تبدیل به  موتور جستجوگر برای موزیسین ها میکند.

 

1 – دریافت پیشنهادات ویکی پدیا بصورت قالب بندی

این گزینه متا اطلاعات ویکی پدیا را بصورت بسیار ساده و قابل خواندن در اختیار شما قرار می دهد و اگر مثلا شما به دنبال یک سینت باشید اطلاعات به صورت دسته بندی شده برای شما نمایش داده می شود.

DuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین ها

 

2 – با قابلیت Bang به راحتی به دنبال سینت های وینتیج بگردید

DuckDuckGo  توانایی جستجو برای سایت های خاص را به طور مستقیم با یک میانبر در اختیار شما قرار می دهد و نام این ویژگی Bang است.

https://duckduckgo.com/bang

مثلا برای جستجوی سینت های وینتیج فقط کافی است vse تایپ کنید و بعد از آن نام سینت مورد جستجو را تایپ کنید

 

DuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین ها

 

3 – جدول آکورد های موزیک را به راحتی پیدا کنید

نام یک آکورد را وارد کنید و سپس جدول نمایش آن برای ساز مورد نظر به نمایش در می آید

https://duck.co/ia/view/chord_diagrams

DuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین ها

 

4 – فرکانس ها و گام های موسیقی را تبدیل کنید

برای مثال اگر شما نام نت E4 را وارد کنید مقدار فرکانسی آن برای شما به نمایش در می آید و بالعکس

DuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین ها

 

5 – مقاومت ها را برای پروژه های الکترونیکی پیدا کنید

مشخصات رنگی یک مقاومت را وارد کنید و مقدار آن برای شما به نمایش گذاشته می شود . برای مثال ( Red Yellow White Gold Resistor” یا “Resistor Red Yellow White)

DuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین ها

همچنین برای پروژه های پیشرفته تر، شما همچنین می توانید ابزارهایی مانند عملیات منطقی باینری و مبدل باینری / ASCII را پیدا کنید.

6 – دسترسی به یک فرهنگ لغت قافیه و نوشتن برخی اشعار

اگر می خواهید شعر بنویسید و آن شعر را بخوانید فقط کافیست کلمه rhyme را تایپ کنید و بعد از آن موضوعی که می خواهید درباره آن شعر بگویید

DuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین ها

 

DuckDuckGo به همراه ویژگی اینکه کجا دنبال پاسخ صحیح برای سوالات موسیقایی شما بگردد پک شده است.  اطلاعات در مورد تئوری موسیقی،هنرمندان موسیقی، لینک های آسان به فایل های صوتی و تصویری (به ویژه از طریق ساند کلاد و یوتیوب)، و بسیاری دیگر از اطلاعات موسیقی…

DuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین هاDuckDuckGo موتور جستجوگر برای موزیسین ها

 

شما می توانید از طریق وب سایت duckduckgo اکستنشن آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید و از ویژگی های جالب آن بهره ببرید.

 

در ادامه بخوانید : وبسایت جدید ابلتون اصول اولیه آهنگسازی را به شما آموزش می دهد !