Huawei P30 Pro، یکی از رقبای اصلی سامسونگ گلکسی S10، مهم‌ترین گوشی پرچمدار اندروید است که در حال حاضر 88.5٪ روی گوشی با صفحه نمایش پوشانده شده است؛ با حاشیه‌های باریک و شکافی برای دوربین سلفی. در حالی که مسابقه‌ای برای اولین تلفن بدون حاشیه در جهان در حال انجام است، سامسونگ ممکن است با Galaxy One و با توجه به حق ثبت اختراعی که اخیراً گرفته، روند بهتری را پشت سر بگذارد. سامسونگ گزارش داده که توسط LetsGoDigital، ثبت اختراع را برای “دستگاه صفحه نمایش و ترمینال قابل حمل” انجام داده است که گفته می‌شود از تلفن‌های هوشمند به خوبی ساعت‌های هوشمند و حتی کنسول‌های بازی استفاده می‌شود. 

پیش از مطالعه این مطلب بخوانید:

صفحه نمایش سه بعدی

این فناوری مربوط به صفحه نمایش‌های پیچیده است. صفحه‌های خمیده در دنیای گوشی‌های هوشمند چیز جدیدی نیستند، اما فناوری جدید سامسونگ در هر چهار طرف همپوشانی دارد و یک صفحه نمایش سه بعدی و یکپارچه را ایجاد می‌کند.

این فناوری چهار صفحه نمایش جداگانه را در بالا، پایین، چپ و راست تلفن جمع کرده و در آخر آن‌ها را یکپارچه ساخته تا تنها یک صفحه نمایش یکپارچه به نظر برسند.

یک صفحه نمایش یکپارچه و بدون حاشیه به یک دوربین در زیر صفحه نیاز دارد، که تولید کننده چینی Oppo قبلاً در اوایل سال جاری، این مسئله را مدیریت کرده است. برای داشتن یک نمایشگر یکپارچه مانند Galaxy One، هیچ دوربین ناچ یا سلفی قابل رویت استفاده نیست.

چه زمانی می‌توان انتظار داشت که فناوری جدید سامسونگ را ببینیم؟ با توجه به اینکه قرار است سامسونگ Galaxy S11 در اوایل سال 2020 عرضه شود، ما تصور نمی‌کنیم این پرچمدار جدید در مسابقه برنده شود. با شایعاتی که سامسونگ در معرفی Galaxy one اعلام کرد (که سری Galaxy و Note ادغام خواهند شد) ممکن است شاهد طراحی شیشه‌ای بدون حاشیه تا نیمه سال آینده نباشیم.

اگر نظری دارید خوشحال می‌شویم در بخش دیدگاه‌ها برای‌مان بنویسید.