پربازدیدترین ها
سلامت

HPV دهانی در مردان به یک موضوع نگران کننده تبدیل شده است! 

آمار HPV دهانی در مردان نگران کننده است! از هر نه مرد آمریکایی یک نفر به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) از نوع دهانی آن آلوده است. مردانی که متوجه تغییرات پوستی، خونریزی، درد یا تورم در ناحیه آنوژنیتال می شوند باید به پزشک مراجعه کنند. 

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، گروهی شامل بیش از 150 ویروس است، که می تواند هم زنان و هم مردان را تحت تأثیر قرار دهد. برخی از انواع HPV می توانند باعث ایجاد زگیل های پوستی معمول شوند، برخی از آنها می توانند باعث ایجاد زگیل تناسلی شوند و برخی دیگر باعث ایجاد بعضی از انواع سرطان می شوند.


قبل از خواندن ادامه مطلب برای اطلاعات بیشتر مطالب زیر را بخوانید:


از دغدغه های ویژه آقایان در ایالات متحده، افزایش تعداد موارد سرطان دهانی که مربوط به عفونت HPV می شود در سالهای اخیر است. یعنی سرطان دهان و سرطان اوروفارینگل که در قسمت پشت و بغل گلو، لوزه ها و پایه زبان ایجاد می شود.

اگرچه مشخص نیست که چرا شیوع این نوع سرطان در حال افزایش است، اما اعتقاد بر این است که امروزه شیوه های رابطه جنسی دهانی بیشتر طرفدار پیدا کرده اند و از طرفی افراد در دنیای امروزی شرکای جنسی بیشتری دارند و هر نفر در طول عمر خود با افراد زیادی رابطه جنسی خواهد داشت.  در نتیجه، احتمال سرایت بیشتر شده و افراد بیشتری مبتلا به عفونت HPV می شوند. (1)

مصرف دخانیات سنگین و الکل همچنین خطر ابتلا به سرطان های دهانی را افزایش می دهد، اما به نظر نمی رسد اینها علت روند صعودی موارد ابتلا باشند. باید بدانید همه عفونت های دهانی HPV منجر به سرطان نمی شود.

سرطان های حفره ی دهان و اوروفارینگل در مردان دو برابر بیشتر از زنان است. و اغلب در افراد 55 تا 64 ساله تشخیص داده می شوند. (2)

علائم و نشانه های سرطان اوروفارینگل مربوط به HPV در مردان

  • زخم گلو، سرفه یا گرفتگی صدا و سینه مداوم
  • درد مداوم گوش
  • درد هنگام جویدن یا بلعیدن
  • کاهش وزن
  • احساس توده ای در گردن
  • مشکل در باز کردن کامل دهان
  • تغییر صدا

طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، دریافت معاینات منظم دندانپزشکی که شامل معاینه ی کل دهان باشد، یکی از راههای تشخیص سرطانهای دهان و اوروفارینگل (و پیش سازهای اولیه) و HPV دهانی در مردان و زنان است.

در ادامه بخوانید:

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات