KUKA اولین دی جی رباتیک جهان که در شهر پراگ مشغول به کار است!!!

KUKA اولین دی جی رباتیک جهان در شهر پراگ مشغول به کار است!!!

 

بزودی این گونه رباط ها در فستیوال ها و کلاب ها مختلف دنیا حضور خواهند داشت !

به نقل از خبرگزاری رویترز کلاب شبانه ای در پراگ Karlovy Lazne، از دی جی رباتیکی به نام KUKA برای پخش موسیقی به جای انسان استفاده می کند. KUKA اولین دی جی رباتیک جهان است. این ربات که یک بازوی مکانیکی است دارای برنامه ریزی ای است که به آن اجازه انتخاب آهنگ، انتخاب CD از رک، قرار دادن CD در داخل پلیر و پخش آهنگ را میدهد. همچنین این بازوی روباتیک مجهز به حرکات مختلف رقص است که می تواند متناسب با آهنگ حرکات مختلفی را انجام دهد.

این کلاب از یک شرکت تولید کننده ربات در خواست تا یک ربات به طور خاص برای DJing طراحی کند. این ربات در واقع برگرفته از بازوی مکانیکی KUKA است که عمدتا در صنعت خودرو استفاده می شود. و بوسیله نرم افزار قادر به انتخاب CD و انجام حرکاتی قبل از قرار دادن آن در CDJ است.

از این مقاله معلوم نیست که آیا این نرم افزار به ربات کمک می کند که آهنگ ها را بر اساس المان هایی مانند گام موسیقی، BPM، ژانر  در کنار هم قرار دهد و یا سایر فاکتور هایی که تعیین می کند چگونه دو آهنگ ممکن است با هم در ارتباط باشند. همچنین مشخص نیست که آیا ربات مهارتهای پیچیده تری ، مانند تنظیم سرعت یک آهنگ، اکولایز کردن یا انجام انتقال واقعی بین آهنگها دارد یا خیر. در ویدیو تبلیغاتی منتشر شده، kuka را در حال تغییر ناب های میکسر و فشار دادن دکمه ها بر روی CDJ نمایش می دهد.

بازوی مکانیکی KUKA بارها برای استفاده در صنعت موسیقی و DJING استفاده شده است. در سال 2009 در یک پروژه مدرسه ای برای انجام حرکات دی جی با وینیل ، در سال 2009 ویدیویی دیگری منتشر شد که این ربات را در حال انتخاب و چرخاندن وینیل بر روی ترن تیبل و ایجاد صدای اسکرچ نشان می داد، در سال 2017 نیز نایجل استنفورد از این ربات در موزیک ویدیو خود استفاده کرد که در آن ویدیو این ربات فقط حرکات را انجام می داد و هیچ صدایی را تولید نمی کرد.

البته در این کلاب هر چند ساعت یک بار این ربات جای خود را به یک دی جی انسان می دهد. در حالی که برخی از دی جی ربات لذت می برند برخی دیگر از آن خوششان نمی آید. یکی از مشتری های این کلاب به رویترز می گوید من از ربات ها خوشم نمی آید، آنها نمی توانند درک کنند مردم به چه آهنگی برای رقصیدن نیاز دارند. هنوز مشخص نیست که این ربات یک دی جی کامل است یا بوسیله یک نرم افزار موسیقی پخش می شود و این ربات فقط به انجام حرکات می پردازد؟!

 

در ادامه بخوانید :